Menu

Recenze a test Sencor SLE 1960

56,5 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Základní možnosti konektivity
 • Ne příliš kvalitní zvuk
2 500 Kč Orientační cena
 • 1,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 5,3/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 56,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Secor SLE 1960 má úhlopříčku 19″, takže mu nemůžeme mít za zlé menší rozlišení obrazovky 1366 x 768 pixelů. V porovnání s ostatními modely, u nichž převládala úhlopříčka 32″, jde o dostatečné rozlišení, které rozhodně neubere na zážitku ze sledování vašich oblíbených filmů. Dovedli bychom si však představit lepší výkon reproduktorů, 6 W je opravdu nízká hodnota, průměrně měly modely v našem srovnávacím testu v dubnu 2018 výkon reproduktorů přes 11 W. Rozměry se uzpůsobily menší obrazovce, jde o jeden z nejmenších modelů, který se vleze takřka všude. Na výšku měří pouze 26,3 cm, na šířku má 44 cm, v obou případech jsou průměrně hodnoty větší až o dvacet čísel, do hloubky potom měří 4,3 cm. Hmotnost se menšímu televizoru také přizpůsobila, 2,14 kg se vám bude opravdu snadno stěhovat. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1366 x 768 (HD ready)

Úhlopříčka (")

19

Výkon reproduktorů (W)

6

Výška (cm)

26,3

Šířka (cm)

44

Hloubka (cm)

4,3

Hmotnost (kg)

2,14

Hodnocení konektivity a spotřeby

Model menší televize značky Sencor nenabízí neomezenou konektivity, zachovává si alespoň pěkný základ v podobě výstupu USB a HDMI, obojí najdete po jednom výstupu. Jako plus vidíme sluchátkový jack, který by se mohl u takto malé televize hodit v menších pokojích. Menší modely, jako je tento, standardně nelze připojit ke kabelovému internetu, v našem srovnávacím testu je jen málo modelů, které tuto možnost nabízejí. Pokud bychom se měli bavit o spotřebě, ta je logicky menší, než průměr, a to hlavně kvůli menší obrazovce, která nepotřebuje stejné napájení, jako ty větší. Ročně váš tedy bude stát provoz asi 84 Kč, což je o sto korun méně, než činil tehdejší průměr. Model spadá do energetické třídy B. 

Parametr Tento produkt
USB

1

HDMI

1

LAN

Ne

Sluchátkový jack

Ano

Energetická třída

B

Spotřeba (W)

22

Roční spotřeba (kWh)

21

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

84

Hodnocení funkcí

U tohoto modelu značky Sencor je patrné, že nebude patřit k nejvybavenějším, čemuž nasvědčuje mimo jiné také jeho nízká cena. Nemůžeme se tedy na něj zlobit, že nemá možnost připojení k Wi-Fi a nespadá mezi Smart televize. Ostatně, oba parametry najdete jen u pár produktů, na které jsme se tehdy zaměřili. Alespoň se můžete spolehnout na časovač vypnutí, takže můžete u televize klidně usínat a nastavit ji tak, aby zbytečně nesvítila celou noc a později vás nebudila. 

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ne

Funkce smart

Ne

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají s televizí Sencor zkušenost, ať už dlouhodobou či krátkodobou, se více méně shodli na tom, že jde o ideální malé zařízení do kuchyně, ložnice, my bychom jej doporučili klidně také na chatu nebo na studentskou kolej. Nelze od něj očekávat příliš kvalitní zvuk, na který někteří uživatelé lehce poukázali, každopádně přesto uznávají, že za cenu okolo 2 500 Kč jde o dobrý výrobek. 

Naše hodnocení a závěr

Secor SLE 1960 je naprosto perfektní televizí na chatu, do malého bytu, do kuchyně či ložnice, tedy tam, kde nekladete velké nároky na kvalitu obrazu či zvuku. Je malá, lehká, snadno s ní budou schopni manipulovat i starší lidé. K televizi lze připojit USB, má výstup HDMI a také má sluchátkový jack, který není u televizí s takovou menší úhlopříčkou obvyklý. Kvalita obrazu je úměrná velikosti obrazovky, zvuk bychom si uměli přestavit kvalitnější, nicméně za cenu okolo 2 500 Kč jde o poměrně dobré zařízení, které své ceně zkrátka odpovídá. Hledáte-li podobně menší televizi s lepšími parametry, nepřehlédněte recenzi televize LG 24MT49S

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SLE 1960 | Hodnocení: 56,5 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SLE 1960

Sencor SLE 1960

2 500 Kč Orientační cena