Menu

Recenze a test Sencor SLE 1961TCS

62,4 % Celkové hodnocení
 • Nízká spotřeba a cena pořízení
 • Možnost připojení sluchátek
 • Absence připojení k internetu
 • Málo konektorů
2 900 Kč Orientační cena
 • 1,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,9/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,8/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 62,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor Sencor SLE 1961TCS patří do skupiny opravdu malých modelů televizí, protože jeho úhlopříčka je pouze 19 palců. To je méně než standardní počítačový monitor a hodí se tak do opravdu malých pokojů v případě, že se na televizi díváte zblízka. Při tak malé LED obrazovce plně postačí i rozlišení 1366×768, kterým model disponuje.

S malou úhlopříčkou se pojí samozřejmě velmi malé rozměry. Výška je 26,5 centimetrů a šířka jen něco málo přes 44, přitom standard v této kategorii je okolo 70 centimetrů. Hloubka bez stojanu je lehce nad 6 centimetrů. Výhodná je hlavně nízká hmotnost přes dva kilogramy, což napomáhá snadné manipulovatelnosti. Nutné je počítat i s nižším výkonem reproduktorů, který je 6 W, průměrný výkon v době psaní recenze (listopad 2018) byl 13 W. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1366 x 768 (HD ready)

Úhlopříčka (")

19

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výkon reproduktorů (W)

6

Výška (cm)

26,5

Šířka (cm)

44

Hloubka (cm)

6,1

Hmotnost (kg)

2,2

Hodnocení konektivity a spotřeby

Sencor SLE 1961TCS ztrácí co se týče počtu konektorů. Má totiž pouze jeden digitální HDMI a jeden USB port. Pozitivem je možnost připojení klasických sluchátek přes 3,5 mm jack.  

Výhodou je také opravdu nízká spotřeba, která je s 18 W podprůměrná ve srovnání s ostatními modely v kategorii televizí do 40 palců. Při běžném užívání průměrně čtyři hodiny denně vás roční spotřeba elektrické energie vyjde jen na částku okolo sta korun, tehdejší průměr byl necelých 200 Kč.

Parametr Tento produkt
USB

1

HDMI

1

LAN

Ne

Sluchátkový jack

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

18

Roční spotřeba (kWh)

26,3

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

105

Hodnocení funkcí

Model televize Sencor SLE 1961TCS neposkytuje funkci 3D zobrazení, navíc se s ní nepřipojíte k internetu ani přes LAN kabel, ani bezdrátově přes Wi-Fi. Odpadá tím také přítomnost funkcí smart TV, které vám umožňují sledovat multimediální obsah v online prostředí. Snižuje se tak určitým způsobem využitelnost produktu. Pozitivní je možnost načasování vypnutí.  

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ne

Funkce smart

Ne

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří už Sencor SLE 1961TCS vyzkoušeli, pochvalují hlavně jeho nízkou váhu a skladnost díky malým rozměrům. Problémem podle nich mohou být horší pozorovací úhly.

Naše hodnocení a závěr

Televize Sencor SLE 1961TCS je v prvé řadě velmi malá a proto by o ní měli uvažovat hlavně lidé, kteří ji chtějí použít v malém prostoru, jako například kuchyň nebo karavan. Úhlopříčka 19 palců nabízí uspokojující rozlišení 1366×768. S malou úhlopříčkou se samozřejmě pojí i malé rozměry a tím i nízká váha, což napomáhá dobré manipulaci. Model má pouze po jednom HDMI a USB konektoru, což je podprůměr. Neexistuje zde připojení k internetu ani přes LAN kabel ani bezdrátově přes Wi-Fi, což omezuje využitelnost a zájemci nemohou počítat se smart funkcemi. Dobré je, že do zařízení můžete připojit sluchátka. Pozitivní je také velmi nízká spotřeba, při standardní frekvenci používání vás provoz televize vyjde pouze na stovku ročně.

Jestli ale hledáte větší model s velkou úhlopříčkou a také velmi kvalitním rozlišením, doporučujeme vám pročíst recenzi na Samsung UE40NU7192.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SLE 1961TCS | Hodnocení: 62,4 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, jak propojím tuto TV s mobilem?

Jiří Dohnal

Dobrý den,
tento model propojení s mobilním telefonem bohužel nepodporuje.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SLE 1961TCS

Sencor SLE 1961TCS

2 900 Kč Orientační cena