Menu

Recenze a test Sencor SLE 1962T

58,3 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Nízká spotřeba
 • Sluchátkový jack
 • Slabé reproduktory
 • Slabší konektivita
2 700 Kč Orientační cena
 • 1,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,9/10
  Hodnocení spotřeby
 • 5,3/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 58,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sencor SLE 1962T je opravdu malý televizor se základními funkcemi. Úhlopříčka LED panelu je pouze 19 palců, proto se hodí hlavně do menších obývacích pokojů nebo například i do kuchyně. Divák zkrátka potřebuje být poměrně blízko. Vzhledem k menším rozměrům obrazovky není hendikepem ani menší rozlišení 1 366 x 768 pixelů. Reproduktory tohoto modelu jsou poměrně slabé, mají výkon pouze 6 W, pokud ale budete sledovat televizi z větší blízkosti, tak by mělo jít o dostatečnou hodnotu.

Velkou výhodou takto malého televizoru je jeho skladnost a nízká hmotnost. Přístroj váží 1,8 kilogramu, což je ve srovnání testu opravdu málo. Také výška 28 cm a šířka 44 cm jsou pod testovým průměrem (srpen 2019), hloubka je poměrně standardní 6,9 cm.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1366 x 768 (HD ready)

Úhlopříčka (")

19

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Výkon reproduktorů (W)

6

Výška (cm)

28

Šířka (cm)

44

Hloubka (cm)

6,9

Hmotnost (kg)

1,8

Hodnocení konektivity a spotřeby

Jak jsme již předeslali, jedná se o základní model, co se týče využití. Proto zde najdeme pouze po jednom portu HDMI a USB. S LAN kabelem zde nepochodíte, pozitivní je ale možnost připojení sluchátek.

Velkým pozitivem je nízká spotřeba, která vás vyjde pouze asi na 100 korun ročně. Průměrná spotřeba je 18 W, roční pak 26 kWh. V hodnocení energetické třídy ale získal tento model označení A, přitom v testu je časté i lepší A+.

Parametr Tento produkt
USB

1

HDMI

1

LAN

Ne

Sluchátkový jack

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

18

Roční spotřeba (kWh)

26

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

104

Hodnocení funkcí

Televizor nemá žádné smart funkce, což se dalo předvídat už kvůli chybějícímu LAN konektoru. Chybí zde i bezdrátové připojení wi-fi. Nepočítejte ani s 3D efektem, to je ale obecně velmi vzácná funkce i u dražších a větších televizí. Samozřejmostí je naopak časovač vypnutí.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ne

Funkce smart

Ne

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří si již tento produkt pořídili, na něm vyzdvihují hlavně kompaktní rozměry ideální do malých bytů, dobrou mobilitu díky nízké hmotnosti  a také nízkou cenu. Mezi stížnostmi pak jde vyčíst například špatný zvuk nebo menší možnosti připojení.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SLE 1962T je opravdu malý 19palcový LED televizor ideální pro diváky, kteří u něj budou sedět velmi blízko. Disponuje sice nižším rozlišením 1 366 x 768 pixelů, na dané ploše ale nejde o hendikep. Tím může být například horší zvuk ze slabších reproduktorů o síle 6 W. Horší je to také s konektivitou, najdete zde jen 1 HDMI a 1 USB port, nepřipojíte se k internetu ani přes LAN ani bezdrátově přes wi-fi. Určitě zde tedy nepočítejte se smart funkcemi. Dobrá je ale přítomnost sluchátkového výstupu. Velkou výhodou je nízká spotřeba, díky které zaplatíte za provoz něco přes 100 korun.

Pokud si děláte zálusk na takzvanou chytrou televizi, zkuste podobně velký kousek LG 24MT49S.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SLE 1962T | Hodnocení: 58,3 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SLE 1962T

Sencor SLE 1962T

2 700 Kč Orientační cena