Recenze a test televize Sencor SLE 1963T | Arecenze.cz
Menu

Recenze Sencor SLE 1963T

Klady

  • Přijatelná cena
  • Direct LED
  • Sluchátkový konektor

Zápory

  • Nižší rozlišení
  • Není Smart TV
  • Velmi slabé reproduktory
2 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Při prvním pohledu na Sencor SLE 1963T je zřejmé, že se jedná o zcela základní model televizoru. Chybí chytré funkce, připojení k internetu a také obrazovka je velmi malá. Místo v našem výběru si však tento model našel ve smyslu určení jako sekundárního televizoru například do kuchyně, kde by velká či drahá obrazovka byla poměrně zbytečná.

Obrazovka s úhlopříčkou 19 palců je poměrně malá a dobře se vejde i na menší místa, například na lednici. Technologie Direct LED zaručuje rovnoměrné podsvícení panelu s rozlišením 1 366 x 768 pixelů. Obnovovací frekvence vzhledem k velmi nízké ceně dosahuje pouze 50 hertz, což však dokonale vyhoví televiznímu vysílání.

Výkon reproduktorů je pouze 6 wattů, očekávejte tak spíše tišší provoz, než kvalitní ozvučení celé místnosti. Připojení externího reproduktoru však není problém. Pro usnadnění výběru externích reproduktorů jsme pro vás připravili také článek Jak vybrat reproduktor a výběr vhodných produktů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 366 x 768

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ne

Výkon reproduktorů (W)

6

Hodnocení konektivity a spotřeby

Snad nikoho nepřekvapí, že vzhledem k účelu této obrazovky je i konektivita omezená. Na televizoru naleznete pouhý 1 konektor typu HDMI pro digitální přenos audiovizuálních dat. Připojit můžete například set-top box nebo DVD přehrávač. Nechybí jeden USB konektor pro připojení flash disku a výstup Jack 3,5 mm pro připojení sluchátek či reproduktoru. Připojení k internetu není k dispozici.

Dle energetického štítku je průměrná roční spotřeba pouhých 24 kilowatthodin (kWh), pokud přijeme za fakt průměrnou cenu elektřiny 5,8 Kč/kWh, pak budou roční náklady na provoz okolo 140 Kč. Tato hodnota se však bude lišit podle intenzity využití. Pokud poběží televize celé dny, pak se může provoz poměrně prodražit, to však platí pro všechny televizory.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ne

LAN připojení

Ne

Konektory HDMI

1

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

S ohledem k velmi nízké ceně nelze očekávat jakékoli nadstandardní funkce, včetně připojení k internetu či HbbTV tlačítka. Vystačit si budete muset s příjmem televizního vysílání. Pokud byste však o chytré funkce měli zájem, můžete se podívat na náš výběr Android TV boxů, které tyto funkce umožňují. S dopomocí tohoto zařízení můžete z jakékoliv modelu udělat chytrou televizi.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ne

HbbTV

Ne

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Naše hodnocení a závěr

Rozměrově drobný televizor Sencor SLE 1963T představuje zajímavou variantu pro uživatele, jež hledají druhou malou obrazovku například do kuchyně. Nenabízí přídavné funkce, ani připojení k internetu, příjmu televizního vysílání však vyhoví dobře. Mezi pozitiva lze zařadit Direct LED technologii použitou pro displej televizoru a nízkou spotřebu plynoucí zejména z malé úhlopříčky. 

Naopak reproduktory mají výkon nízký, zvažte tak jestli bude stačit. Funkce HbbTV (červené tlačítko) pro přehrávání internetových videoték televizních stanic může některým uživatelům chybět, proto jsme vytvořili také recenzi modelu Hyundai FLR 22TS200, který touto funkcí disponuje.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SLE 1963T
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického redaktora. Problematiku televizí má podrobně nastudovanou. Technologie jsou nejen jeho prací, ale také největším koníčkem. Snadno vám vysvětlí, pro koho jsou malé televize vhodnou variantou a které parametry jsou stěžejní. Kromě televizí se věnuje také recenzím monitorů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SLE 1963T

Sencor SLE 1963T

2 800 Kč Orientační cena