Menu

Recenze Sencor SLE 1963T

Doporučujeme Při nákupu v kategorii malých televizí do 5 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

71,6 % Celkové hodnocení
  • Přijatelná cena
  • Direct LED
  • Sluchátkový konektor
  • Nižší rozlišení
  • Není Smart TV
  • Velmi slabé reproduktory
2 800 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Při prvním pohledu na Sencor SLE 1963T je zřejmé, že se jedná o zcela základní model televizoru. Chybí chytré funkce, připojení k internetu a také obrazovka je velmi malá. Místo v našem výběru si však tento model našel ve smyslu určení jako sekundárního televizoru například do kuchyně, kde by velká či drahá obrazovka byla poměrně zbytečná.

Obrazovka s úhlopříčkou 19 palců je poměrně malá a dobře se vejde i na menší místa, například na lednici. Technologie Direct LED zaručuje rovnoměrné podsvícení panelu s rozlišením 1 366 x 768 pixelů. Obnovovací frekvence vzhledem k velmi nízké ceně dosahuje pouze 50 hertz, což však dokonale vyhoví televiznímu vysílání.

Výkon reproduktorů je pouze 6 wattů, očekávejte tak spíše tišší provoz, než kvalitní ozvučení celé místnosti. Připojení externího reproduktoru však není problém. Pro usnadnění výběru externích reproduktorů jsme pro vás připravili také článek Jak vybrat reproduktor a výběr vhodných produktů.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sencor
Úhlopříčka v palcích (") 19
Technologie obrazovky Direct LED
Rozlišení (px) 1 366 x 768
Obnovovací frekvence (Hz) 50
Typ tuneru DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Výkon reproduktorů (W) 6
Doporučená vzdálenost (m) 1,3
Výška (cm) 26,8
Šířka (cm) 43,9
Hloubka (cm) 7,9
Hmotnost (kg) 1

Hodnocení konektivity a spotřeby

Snad nikoho nepřekvapí, že vzhledem k účelu této obrazovky je i konektivita omezená. Na televizoru naleznete pouhý 1 konektor typu HDMI pro digitální přenos audiovizuálních dat. Připojit můžete například set-top box nebo DVD přehrávač. Nechybí jeden USB konektor pro připojení flash disku a výstup Jack 3,5 mm pro připojení sluchátek či reproduktoru. Připojení k internetu není k dispozici.

Dle energetického štítku je průměrná roční spotřeba pouhých 24 kilowatthodin (kWh), pokud přijeme za fakt průměrnou cenu elektřiny 4,6 Kč/kWh, pak budou roční náklady na provoz okolo 110 Kč. Tato hodnota se však bude lišit podle intenzity využití. Pokud poběží televize celé dny, pak se může provoz poměrně prodražit, to však platí pro všechny televizory.

Parametr Tento produkt
LAN připojení Ne
WiFi Ne
Konektory HDMI 1
Konektory USB 1
Sluchátkový jack Ano
Roční spotřeba (kWh) 24
Roční náklady na provoz (Kč) 110

Hodnocení funkcí

S ohledem k velmi nízké ceně nelze očekávat jakékoli nadstandardní funkce, včetně připojení k internetu či HbbTV tlačítka. Vystačit si budete muset s příjmem televizního vysílání. Pokud byste však o chytré funkce měli zájem, můžete se podívat na náš výběr Android TV boxů, které tyto funkce umožňují. S dopomocí tohoto zařízení můžete z jakékoliv modelu udělat chytrou televizi.

Parametr Tento produkt
Smart TV Ne
HbbTV Ne
Funkce vylepšení obrazu Ne
Hlasový asistent Ne
Ambilight Ne
Zrcadlení obrazu Ne
Variabilní obnovovací frekvence Ne
Herní režim Ne

Naše hodnocení a závěr

Rozměrově drobný televizor Sencor SLE 1963T představuje zajímavou variantu pro uživatele, jež hledají druhou malou obrazovku například do kuchyně. Nenabízí přídavné funkce, ani připojení k internetu, příjmu televizního vysílání však vyhoví dobře. Mezi pozitiva lze zařadit Direct LED technologii použitou pro displej televizoru a nízkou spotřebu plynoucí zejména z malé úhlopříčky. 

Naopak reproduktory mají výkon nízký, zvažte tak jestli bude stačit. Funkce HbbTV (červené tlačítko) pro přehrávání internetových videoték televizních stanic může některým uživatelům chybět, proto jsme vytvořili také recenzi modelu Hyundai FLR 22TS200, který touto funkcí disponuje.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Sencor SLE 1963T | Hodnocení: 71,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SLE 1963T

Sencor SLE 1963T

2 800 Kč Orientační cena