Recenze a test televize Sencor SLE 2470T | Arecenze.cz
Menu

Recenze Sencor SLE 2470T

Doporučujeme Při nákupu v kategorii malých televizí do 5 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2021

72,0 % Celkové hodnocení
  • Nižší cena
  • Nechybí konektor pro sluchátka
  • Direct LED
  • Nízké rozlišení
  • Malá úhlopříčka
  • Vysoká spotřeba v kategorii
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Model Sencor SLE 2470T se řadí k těm vůbec nejlevnějším produktům. Jako od takového od něj nelze očekávat nadstandardní funkce či jiné vybavení. Model vyhoví spíše nenáročným uživatelům, nebo jako sekundární obrazovka například v kuchyni, na chatě či v ložnici.

Televizor s úhlopříčkou 24 palců využívá rozlišení 1 366 x 768 pixelů (tedy méně než Full HD). S ohledem na malou úhlopříčku to však nebude moc vadit. Displej je podsvícen technologií Direct LED, což je ta lepší z variant. Obraz je podsvícen v celé ploše rovnoměrně. Obnovovací frekvence 50 hertz v této cenové hladině nepřekvapí.

Také výkon reproduktorů odpovídá velikosti zařízení a jeho pořizovací ceně. O přenos zvuku se starají 6 wattové reproduktory. Ty vyhoví pouze v malém pokoji za absence většího hluku. Kdyby vám jejich výkon nestačil, televizor je vybaven sluchátkovým konektorem, ke kterému je možné připojit také externí reproduktory.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Úhlopříčka v palcích (")

24

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 366 x 768

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Typ tuneru

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorů (W)

6

Doporučená vzdálenost (m)

1,6

Výška (cm)

33,1

Šířka (cm)

54,9

Hloubka (cm)

8,7

Hmotnost (kg)

2,6

Hodnocení konektivity a spotřeby

Na zádech televizoru naleznete pouze jediný konektor typu HDMI, který slouží k připojení set-top boxu, DVD přehrávače či modulu chytré televize (Chromecast, Apple TV či jiného chytrého boxu). S ohledem na úhlopříčku a cenu považujeme jediný konektor za zcela dostačující. Nechybí také USB a již zmíněný sluchátkový port.

Celková spotřeba zařízení překvapí poměrně nemile. Ta je s ohledem na velikost obrazovky malá, ale v porovnání s jinými produkty ve stejné kategorii naopak velmi vysoká. Provoz televizoru vás pak při ceně elektrické energie 5,8 Kč/kWh vyjde cca na 220 korun ročně. Tato hodnota je však ve značné míře zjednodušující a počítá s 1 000 hodinami sledování ročně.

Parametr Tento produkt
LAN připojení

Ne

WiFi

Ne

Konektory HDMI

1

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ano

Roční spotřeba (kWh)

37

Roční náklady na provoz (Kč)

215

Hodnocení funkcí

Vývojáři ve společnosti Sencor televizor nevybavili žádnou z chytrých funkcí. Protože není umožněno připojení k internetu, nemělo by vás překvapit, že schází dnes již poměrně standardní funkce červeného tlačítka (HbbTV).

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ne

HbbTV

Ne

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasový asistent

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Názory uživatelů a dalších expertů

Hodnocení levných modelů z úrovně expertně zaměřených redakcí ve své podstatě neexistují, zaměříme se proto na ty uživatelské. Diváci, kteří si tento model pořídili, si pochvalují zejména nízkou hmotnost, přehledný ovladač a solidní obraz. Na druhou stranu označují anténní kontakt za nespolehlivý.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Čtyřiadvaceti palcová obrazovka Sencor SLE 2470T mnoho kladů ani záporů v kategorii ze své podstaty nenabízí. Ocenit můžeme plošné podsvícení obrazovky, přijatelnou pořižovací cenu a sluchátkový konektor. Příjemné jsou také užší rámečky.

Pokud bychom měli být kritičtí, museli bychom se zaměřit zejména na malou úhlopříčku s ohledem k ceně, poměrně nízké rozlišení v roce 2021, ale také na překvapivě vysokou spotřebu. Obrazovka spotřebovává více, než některé 32 palcové modely a to považujeme za známku zanedbaného napájení ze strany výrobce. Na druhou stranu se také může jednat o větší svítivost displeje.

Závěrečné shrnutí

Model Sencor SLE 2470T je určen pro nenáročné uživatele bez požadavku na jakékoliv chytré funkce. Pokud hledáte malou obrazovku do kuchyně, na chatu nebo třeba jen do ložnice, může být toto zařízení zajímavé právě pro vás. Reproduktory ostatně ozvučí právě spíše jen menší a tišší místnost, než velký obývák hned vedle kuchyně s pračkou. Hledáte-li televizi s chytrými funkcemi a máte možnost si pár stokorun připlatit, zaměřte se spíše na model Orava LT-835.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Sencor SLE 2470T | Hodnocení: 72,0 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a žádná technologická novinka mu neunikne. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích tabletů, mobilů, ale také zahradního náčiní.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SLE 2470T

Sencor SLE 2470T

4 000 Kč Orientační cena