Recenze a test Sencor SLE 3227TCS | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sencor SLE 3227TCS

60,3 % Celkové hodnocení
 • Velmi nízká cena
 • Nízká hmotnost
 • Nízká spotřeba a energetická třída A+
 • Slabší rozlišení
 • Bez smart funkcí
 • Horší konektorová výbava
3 600 Kč Orientační cena
 • 1,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 4,0/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,0/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 60,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sencor SLE 3227TCS je základní televizor pro nenáročné uživatele. Úhlopříčka činí 32 palců, panel má LED posvícení. Rozlišení HD ready (1 366 x 768 pixelů) je sice horší variantou ve srovnání s Full HD, které se objevuje častěji (listopad 2020). Na dané ploše televize ale obraz není nijak špatný a pro nenáročného diváka postačí. Obnovovací frekvence je standardních 60 Hz, což znamená 60 snímků za sekundu. Pro běžné sledování je toto číslo dostačující, avšak pro sledování například sportu je lepší mít vyšší snímkovou frekvenci, protože ta zajistí lepší plynulost obrazu.

Výkon reproduktorů je 10 W a trochu zaostává za průměrem testu. Pod ním je také hmotnost 3,5 kg, což je ale pozitivum, protože takto lehký televizor se hodí například pro starší lidi, nebo pro případy, kdy je televize často přenášená.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1366 x 768 (HD ready)

Úhlopříčka (")

32

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Výkon reproduktorů (W)

10

Výška (cm)

44

Šířka (cm)

74

Hloubka (cm)

9

Hmotnost (kg)

3,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Velkou předností tohoto televizoru od společnosti Sencor je jeho energetická úspornost ohodnocená třídou A+. Odhadovaná roční spotřeba uváděná výrobcem dosahuje 46 kWh, což odpovídá necelým 200 korunám v účtu za elektřinu.

Horší je naopak konektorová výbava, u tohoto modelu najdete pouze 2 HDMI a 1 USB port, což je vhodné pouze pro základní využití. Ani LAN konektor na tomto modelu nenajdeme.

Parametr Tento produkt
USB

1

HDMI

2

LAN

Ne

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

31

Roční spotřeba (kWh)

46

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

184

Hodnocení funkcí

Z faktu, že televizi chybí LAN konektor a možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi, je snadné vyvodit, že u tohoto modelu nemůžete očekávat smart funkce. Nenajdete zde ani funkci 3D zobrazení, ta je ale opravdovou výjimkou. Úplným standardem pak je možnost časování vypnutí.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ne

Funkce smart

Ne

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé, kteří už televizi Sencor vyzkoušeli, si cení hlavně nízké ceny a jednoduchosti instalace a ovládání. Mezi negativy se objevuje například zmiňované slabší rozlišení.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SLE 3227TCS se s úhlopříčkou 32 palců na LED panelu řadí mezi malé televizory. Jeho rozlišení se označuje jako HD ready (1 366 x 768 pixelů), což je sice horší hodnota než u většiny televizí na trhu, avšak na menší ploše není kvalita obrazu špatná. Snímková frekvence 60 Hz odpovídá průměru testu, 10W výkon reproduktorů trochu zaostává. Pozitivní je opravdu nízká hmotnost 3,5 kilogramů a hlavně velmi přívětivá energetická náročnost označená třídou A+. Roční provoz uživatele nevyjde průměrně ani na 200 korun. Je důležité zmínit, že se nejedná o klasický smart televizor, který potřebuje připojení k internetu. Proto chybí LAN konektor i možnost připojení přes Wi-Fi. Model je osazený 2 HDMI a 1 USB portem, což není nijak oslnivé.

Pokud sháníte malý televizor, se kterým ale díky internetu můžete využít jeho smart funkce, zaměřit se můžete například na Panasonic TX-32FS503E.

3 600 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SLE 3227TCS | Hodnocení: 60,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SLE 3227TCS

Sencor SLE 3227TCS

3 600 Kč Orientační cena