Recenze a test televize Sencor SLE 3260T | Arecenze.cz
Menu

Recenze Sencor SLE 3260T

72,5 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Přijatelná cena
  • Direct LED
  • Výkonné reproduktory v kategorii

Zápory

  • Nižší rozlišení
  • Není Smart TV
  • Vysoká spotřeba
3 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Televizor Sencor SLE 3260T patří mezi nejlevnější modely na trhu. Právě mezi touto sortou produktů se mu daří vyčnívat svým provedením nad ostatními. Samozřejmě se jedná o televizi určenou pro nenáročné uživatele s minimálními požadavky. Mimo jiné chybí funkce HbbTV a přístup k internetu.

Displej s úhlopříčkou 32 palců využívá technologii Direct LED, podsvícení by mělo být poměrně rovnoměrné. S rozlišením 1 366 x 768 pixelů nelze očekávat vysokou kvalitu obrazu. Obnovovací frekvence obrazovky 50 hertz je hodnotou v kategorii zcela běžnou.

Model může překvapit svým výkonem reproduktorů, který dosahuje 10 wattů. Ve srovnání s dražšími produkty je tento výkon samozřejmě poměrně nízký, nicméně v nejnižších cenových hladinách patří tato hodnota k těm lepším. Menší místnost ozvučí poměrně dobře.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Úhlopříčka v palcích (")

32

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 366 x 768

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Typ tuneru

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorů (W)

10

Doporučená vzdálenost (m)

2,1

Výška (cm)

42,7

Šířka (cm)

71,8

Hloubka (cm)

8,3

Hmotnost (kg)

4,3

Hodnocení konektivity a spotřeby

Konektivitu modelu Sencor SLE 3260T lze označit za zcela průměrnou v kategorii. Na televizoru jsou k dispozici 2 konektory typu HDMI pro přenos obrazu ze zdrojových zařízení, jako jsou Android box, DVD přehrávač nebo třeba počítač. Neschází konektor typu USB, sluchátka však k televizoru nepřipojíte.

Model nedisponuje chytrými funkcemi, konektor určený pro kabelové připojení k internetu tedy schází stejně jako modul WiFi. Dle energetického štítku se pohybuje roční spotřeba na úrovni 32 kilowatthodin (kWh). Pokud vezmeme v potaz průměrnou cenu elektrické energie 5,8 Kč/kWh, pak nám vyjdou roční náklady 186 Kč. Konkrétní náklady na provoz se budou od této hodnoty lišit v závislosti na intenzitě využití televize.

Parametr Tento produkt
LAN připojení

Ne

WiFi

Ne

Konektory HDMI

2

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ne

Energetická třída

F

Roční spotřeba v SDR (kWh)

32

Roční náklady na provoz v SDR (Kč)

186

Hodnocení funkcí

Sencor SLE 3260T není vybaven chytrými funkcemi, ani červeným tlačítkem pro přístup k videotékám televizních stanic (HbbTV). Z toho důvodu schází také možnost připojení k internetu. Nejedná se však o nedostatek v pravém slova smyslu, s ohledem k ceně zařízení jsou nuceni výrobci na technologiích šetřit.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ne

HbbTV

Ne

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasový asistent

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Naše hodnocení a závěr

Televizor Sencor SLE 3260T patří mezi nejzákladnější produkty na trhu. Za pozitivum můžeme označit provedení displeje, který má s ohledem na cenu poměrně velkou úhlopříčku. Technologie Direct LED zajišťuje rovnoměrné podsvícení, rozlišení je však pouze 1 366 x 768 pixelů. Televizor vyhoví nenáročným uživatelům požadujícím pouze to nejzákladnější, tedy přehrávání televizních pořadů. Pokud hledáte lépe vybavený model, zkuste se podívat na naši recenzi televizoru Thomson 32HE5606.

3 600 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Sencor SLE 3260T | Hodnocení: 72,5 %
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technického redaktora. Problematiku televizí má podrobně nastudovanou. Technologie jsou nejen jeho prací, ale také největším koníčkem. Snadno vám vysvětlí, pro koho jsou malé televize vhodnou variantou. Kromě televizí se věnuje také recenzím monitorů, notebooků, ale také elektrickému nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SLE 3260T

Sencor SLE 3260T

3 600 Kč Orientační cena