Recenze a test televize Sencor SLE 43F16TCS | Arecenze.cz
Menu

Recenze Sencor SLE 43F16TCS

Doporučujeme Při nákupu v kategorii středních televizí do 10 000 Kč

Datum doporučení: Červen 2021

70,3 % Celkové hodnocení
  • Přijatelná cena
  • Direct LED
  • Solidní konektivita
  • Není Smart TV
  • Průměrný výkon reproduktorů
5 900 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Sencor SLE 43F16TCS patří mezi dostupné obrazovky střední úhlopříčky. Cena této televize ji nižší, na druhou stranu jsou však omezené také funkce. Televize slouží pouze pro sledování televizního vysílání, sama o sobě nedisponuje přívlastkem „Smart“. Zajímavá může být pro nenáročné uživatele s požadavkem na nízkou cenu, ale solidní kvalitu obrazu.

Direct LED panel se rozkládá na úhlopříčce 43 palců. S rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů tato televize vyhoví běžnému vysílání výborně, to totiž vyššího rozlišení stejně nedosahuje. Slovo „Direct“ definuje, že je obrazovka podsvícená v celé ploše, tedy rovnoměrně, což je oproti technologii Edge LED rozhodně lepší varianta. Zařízení nepřekvapí také vysokou obnovovací frekvencí, obrazovka využívá pouze typických 50 Hz.

Reproduktory se svým výkonem 16 wattů dobře ozvučí menší, až středně velkou místnost. S ohledem k nižší ceně je lze označit za nadprůměrně výkonné. Optimální vzdálenost pro sledování této televize je 2,8 metrů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Úhlopříčka v palcích (")

43

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 920 x 1 080

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Typ tuneru

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorů (W)

16

Doporučená vzdálenost (m)

2,8

Výška (cm)

56,5

Šířka (cm)

96,7

Hloubka (cm)

8,3

Hmotnost (kg)

6,8

Hodnocení konektivity a spotřeby

Televizor nedisponuje chytrými funkcemi, čemuž odpovídá také konektivita. Schází tak nepotřebný konektor pro kabelový internet, stejně jako modul WiFi. Na druhou stranu vybavil výrobce televizor dostatkem obrazových přípojek, ty jsou k dispozici celkem 3 ve standardu HDMI. Chybět nesmí také port typu USB a sluchátkový konektor.

Z energetického štítku lze vyčíst průměrnou roční spotřebu 43 kWh. Tato spotřeba odpovídá 1 000 hodinám provozu televizoru za rok a při průměrné ceně elektřiny 5,8 Kč/kWh bude znamenat průměrné roční náklady na provoz okolo 250 Kč. Tyto hodnoty jsou však pouze teoretické a v praxi se mohou i výrazně lišit v závislosti na tom, jak často budete televizi sledovat.

Parametr Tento produkt
LAN připojení

Ne

WiFi

Ne

Konektory HDMI

3

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ano

Roční spotřeba (kWh)

43

Roční náklady na provoz (Kč)

249

Hodnocení funkcí

Jak bylo již zmíněno výše, v žádném z parametrů nelze tento televizor označit slovem „chytrý“. Zařízení nedisponuje žádnými specifickými funkcemi a skutečně slouží primárně pro sledování televizního vysílání. Pokud by vám chytré funkce v budoucnosti scházely, můžete televizor dovybavit Android TV boxem.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ne

HbbTV

Ne

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasový asistent

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Názory uživatelů

I přes absenci chytrých funkcí si uživatelé tento model chválí. V jejich recenzích dosahuje vysokých hodnocení. Nejčastěji je v pozitivním slova smyslu zmiňována solidní kvalita obrazu a velmi přijatelná cena. Výtky směřují spíše směrem ke slabšímu tuneru, kterému trvá naladění programů déle, než je zvykem. Ladění televize však není zrovna každodenní záležitost, tento neduh je tak spíše nedůležitý.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Při prvním pohledu na parametry je zřejmé, že největším záporem bude absence chytrých funkcí. Televizor neumožní prohlížení internetu, sledování streamovacích služeb, jako je Netflix, ale také nedisponuje funkcí HbbTV (červené tlačítko). Reproduktory sice mají výkonu dostatek, ale zvuk je spíše plochý, bez barev.

Když se však podíváme na tento model jako celek, v cenové hladině, ve které je nabízen, mezi ostatními produkty ční. Direct LED panel je podsvícený v celé ploše rovnoměrně, neschází poměrně solidní konektivita a rozlišení FullHD televiznímu vysílání vyhoví výborně.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SLE 43F16TCS patří mezi televizní obrazovky pro nenáročné. Nízká cenová hladina dělá tento televizor dostupnou FullHD variantou. Nechybí solidní konektivita, displej využívá technologii plošného podsvícení a obraz s ohledem k ceně působí kvalitně. Odvrácenou stranou tohoto modelu je pak absence chytrých funkcí, Netflix ani HbbTV s tímto modelem k dispozici zkrátka mít nebudete. Pokud hledáte lépe vybavený model a můžete investovat pár tisícikorun navíc, podívejte se na naši recenzi ECG 43 US01T2S2.

5 900 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Sencor SLE 43F16TCS | Hodnocení: 70,3 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a žádná technologická novinka mu neunikne. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích tabletů, mobilů, ale také zahradního náčiní.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SLE 43F16TCS

Sencor SLE 43F16TCS

5 900 Kč Orientační cena