Menu

Recenze Sencor SLE 43F16TCS

Klady

  • Přijatelná cena
  • Direct LED
  • Solidní konektivita

Zápory

  • Není Smart TV
  • Průměrný výkon reproduktorů
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sencor SLE 43F16TCS patří mezi dostupné obrazovky střední úhlopříčky. Cena této televize ji nižší, na druhou stranu jsou však omezené také funkce. Televize slouží pouze pro sledování televizního vysílání, sama o sobě nedisponuje přívlastkem „Smart“. Zajímavá může být pro nenáročné uživatele s požadavkem na nízkou cenu, ale solidní kvalitu obrazu.

Direct LED panel se rozkládá na úhlopříčce 43 palců. S rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů tato televize vyhoví běžnému vysílání výborně, to totiž vyššího rozlišení stejně nedosahuje. Slovo „Direct“ definuje, že je obrazovka podsvícená v celé ploše, tedy rovnoměrně, což je oproti technologii Edge LED rozhodně lepší varianta. Zařízení nepřekvapí také vysokou obnovovací frekvencí, obrazovka využívá pouze typických 50 Hz.

Reproduktory se svým výkonem 16 wattů dobře ozvučí menší, až středně velkou místnost. S ohledem k nižší ceně je lze označit za nadprůměrně výkonné. Optimální vzdálenost pro sledování této televize je 2,8 metrů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 920 x 1 080

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ne

Výkon reproduktorů (W)

16

Hodnocení konektivity a spotřeby

Televizor nedisponuje chytrými funkcemi, čemuž odpovídá také konektivita. Schází tak nepotřebný konektor pro kabelový internet, stejně jako modul WiFi. Na druhou stranu vybavil výrobce televizor dostatkem obrazových přípojek, ty jsou k dispozici celkem 3 ve standardu HDMI. Chybět nesmí také port typu USB a sluchátkový konektor.

Z energetického štítku lze vyčíst průměrnou roční spotřebu 43 kWh. Tato spotřeba odpovídá 1 000 hodinám provozu televizoru za rok a při průměrné ceně elektřiny 5,8 Kč/kWh bude znamenat průměrné roční náklady na provoz okolo 250 Kč. Tyto hodnoty jsou však pouze teoretické a v praxi se mohou i výrazně lišit v závislosti na tom, jak často budete televizi sledovat.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ne

LAN připojení

Ne

Konektory HDMI

3

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

Jak bylo již zmíněno výše, v žádném z parametrů nelze tento televizor označit slovem „chytrý“. Zařízení nedisponuje žádnými specifickými funkcemi a skutečně slouží primárně pro sledování televizního vysílání. Pokud by vám chytré funkce v budoucnosti scházely, můžete televizor dovybavit Android TV boxem.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ne

HbbTV

Ne

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Názory uživatelů

I přes absenci chytrých funkcí si uživatelé tento model chválí. V jejich recenzích dosahuje vysokých hodnocení. Nejčastěji je v pozitivním slova smyslu zmiňována solidní kvalita obrazu a velmi přijatelná cena. Výtky směřují spíše směrem ke slabšímu tuneru, kterému trvá naladění programů déle, než je zvykem. Ladění televize však není zrovna každodenní záležitost, tento neduh je tak spíše nedůležitý.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Při prvním pohledu na parametry je zřejmé, že největším záporem bude absence chytrých funkcí. Televizor neumožní prohlížení internetu, sledování streamovacích služeb, jako je Netflix, ale také nedisponuje funkcí HbbTV (červené tlačítko). Reproduktory sice mají výkonu dostatek, ale zvuk je spíše plochý, bez barev.

Když se však podíváme na tento model jako celek, v cenové hladině, ve které je nabízen, mezi ostatními produkty ční. Direct LED panel je podsvícený v celé ploše rovnoměrně, neschází poměrně solidní konektivita a rozlišení FullHD televiznímu vysílání vyhoví výborně.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SLE 43F16TCS patří mezi televizní obrazovky pro nenáročné. Nízká cenová hladina dělá tento televizor dostupnou FullHD variantou. Nechybí solidní konektivita, displej využívá technologii plošného podsvícení a obraz s ohledem k ceně působí kvalitně. Odvrácenou stranou tohoto modelu je pak absence chytrých funkcí, Netflix ani HbbTV s tímto modelem k dispozici zkrátka mít nebudete. Pokud hledáte lépe vybavený model a můžete investovat pár tisícikorun navíc, podívejte se na naši recenzi ECG 43 US01T2S2.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SLE 43F16TCS
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci zabývá zejména technickými tématy. Televizím se věnuje přes dva roky, má nastudované všechny zahraniční zdroje a osobní zkušenost s mnoha televizemi. V článcích a recenzích vám přiblíží například rozdíl mezi Direct LED, OLED či QLED panely. Mimo televizních obrazovek najdete jeho recenze také u celého spektra elektroniky a techniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Mám prasklý displej, je možné jej vyměnit? Kolik by to stálo?

Marcel Režný

Dobrý den,
výměna displeje je dnes možná spíše výhradně v servisu výrobce. Displeje se v Evropě běžně neprodávají. Se štěstím můžete vhodný displej najít na čínském trhu, ale tento postup nedoporučujeme. Za displej byste zaplatil pravděpodobně více než 50 % pořizovací ceny televizoru, a to bez připočítání nutného cla.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SLE 43F16TCS

Sencor SLE 43F16TCS

6 000 Kč Orientační cena