Recenze a test Sharp LC-49CUF8472 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sharp LC-49CUF8472

74,8 % Celkové hodnocení
 • Vysoká míra konektivity
15 000 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Rozlišení a další parametry
 • 9,1/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 74,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sharp LC-49CUF8472 je televize s LED obrazovkou o 49 palcích. Nabízí Ultra HD rozlišení pro nejlepší požitek ze sledování. Za výhodu považujeme vysoký výkon reproduktorů, který dosahuje 2 x 10 W, tedy celkově 20 W. Obnovovací frekvence 50 Hz zajistí je spíše podprůměrná, televize ale disponuje funkcí Active Motion, díky níž dosahuje frekvence až 600 Hz. Rozměrově se model značky Sharp neliší od ostatních v této kategorii, bez podstavce měří 64 cm na výšku, 109,9 cm na šířku a hluboký je 7 cm, lze jej považovat za ultra tenký. Hmotnost 11,5 kg je lehce pod průměrem, televizor ale není spotřebič, se kterým by se často manipulovalo, takže jeho váhu příliš přísně nehodnotíme. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sharp

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

64

Šířka (cm)

109,9

Hloubka (cm)

7

Hmotnost (kg)

11,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

V rámci konektivity je model Sharp téměř nepřekonatelný. Počet výstupů HDMI i USB se rovná 3, v obou případech jde o nadstandard. Sluchátkový jack byste našli u více než poloviny hodnocených modelů, to však nebude nejspíše nejdůležitější měřítko, na základě kterého byste televizor vybírali. Důležitější může být například schopnost připojení k internetu – ta je ale u dnešních televizorů nad 40″ téměř samozřejmostí, a proto se i u tohoto modelu můžete spolehnout na připojení kabelového internetu. 

Energetická třída A není nejlepší, ale v době psaní recenze do ní spadalo nejvíce modelů. V této kategorii byste se neměli setkat s příliš neúsporným modelem. Samotný model Sharp patří jen k lehce náročnějším na spotřebu energie, za hodinu v provozu spotřebuje asi 89 W, ročně jde potom o 130 kWh. V přepočtu vás roční provoz televize při 4 hodinách denně bude stát 520 Kč, což je částka přesahující tehdejší průměr o necelých sto korun. 

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

3

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

89

Roční spotřeba (kWh)

130

Roční náklady na provoz (Kč)

520

Hodnocení funkcí

Výrobce televize Sharp myslel na základní funkce jako časovač vypnutí nebo možnost připojení k Wi-Fi. Jde o smart tv, má tedy svůj vlastní operační systém a nabízí širokou škálu doplňkových funkcí. Jak jsme již výše zmínili, televize na dnešním trhu obvykle chytrými televizemi jsou, přesto, chcete-li si užít sledování vašich oblíbených pořadů přes televizi, doporučujeme si toto kritérium pohlídat. 

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Silnou stránkou televize Sharp LC-49CUF8472 je vysoké rozlišení obrazovky a vysoký výkon reproduktorů. Široká možnost konektivity je taktéž jeho předností, disponuje třemi výstupy HDMI a třemi výstupy USB. Možnost připojení k internetu a Wi-Fi je dnes téměř samozřejmost. Ohledně spotřeby nemusíte mít starosti, televizor spadá do energetické třídy A a jeho roční provoz stojí asi 520 Kč.

Pokud byste požadovali ještě o maličko víc, můžeme vám nabídnout k nahlédnutí recenzi modelu Samsung UE49MU6502, ta má skvělé rozlišení a navíc má prohnutou obrazovku, díky které by měl být požitek ze sledování ještě lepší.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sharp LC-49CUF8472 | Hodnocení: 74,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sharp LC-49CUF8472

Sharp LC-49CUF8472

15 000 Kč Orientační cena