Recenze a test Sony Bravia KD-65XF9005 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sony Bravia KD-65XF9005

83,9 % Celkové hodnocení
 • Hodně konektorů
 • Slušná obnovovací frekvence
 • Poměrně vysoká cena
35 000 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,1/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,3/10
  Rozlišení a další parametry
 • 83,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Smart televizor Sony Bravia KD-65XF9005 je poměrně drahý s přihlédnutím k faktu, že má 65palcovou úhlopříčku. Na trhu se objevují i výrobky s větším rozměrem a výrazně levnější. Přesto nabízí tento model dobré 4K rozlišení, což odpovídá počtu pixelů 3 840 na šířku a 2 160 na výšku. Součástí zařízení jsou poměrně slabé 20 W reproduktory, které fajnšmekři nejspíš budou chtít doplnit lepším ozvučením. Obnovovací frekvence je nadprůměrných 120 Hz, což je dobré pro zákazníky, kteří chtějí sledovat hodně sportovních přenosů. Pro plynulý obraz je dobrá hodnota obnovovací frekvence přes 100 Hz.

Rozměry, které konkrétněji rozebíráme v tabulce níže, jsou pod průměrnými hodnotami testu (leden 2019). To je dáno hlavně tím, že jsme srovnávali v této kategorii velkých televizí i úhlopříčky 75 palců. Hloubka odpovídá testovému standardu. Pozitivní je poměrně nízká hmotnost 24,5 kg, díky které půjde s televizí snáz manipulovat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sony

Úhlopříčka v palcích (”)

65

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

120

Výška (cm)

82,9

Šířka (cm)

144,7

Hloubka (cm)

6,9

Hmotnost (kg)

24,5

Hodnocení konektivity, spotřeby a funkcí

​Televizor Sony Bravia KD-65XF9005 vykazuje dobré hodnoty v konektivitě, ve spotřebě je spíše průměrný. Najdeme na něm 4 HDMI a 3 USB konektory, což je slušné. Navíc má tento model i zdířku pro sluchátka, kterou nejeden zájemce o koupi ocení. Spotřebou se zařadil do energetické třídy A, roční spotřeba je 225 kWh a odpovídá tak tehdejšímu průměru. Při běžném provozu jsou náklady na provoz cca 900 korun za rok.

Televizor má samozřejmě smart funkci. To znamená, že se přes wi-fi připojíte k internetu a můžete pohodlně brouzdat v různém obsahu. Nechybí ani časovač vypnutí a zapnutí. Užitečný pro úsporu energie je také eko senzor, který nastavuje automaticky jas obrazovky podle intenzity osvětlení. To šetří také oči diváka.​

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

3

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

162

Roční spotřeba (kWh)

225

Roční náklady na provoz (Kč)

900

Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Sony Bravia KD-65XF9005 je poměrně drahý smart televizor s 65palcovou úhlopříčkou a kvalitním 4K rozlišením. Bez problému s ním můžete po připojení k internetu přes wi-fi využívat veškerý internetový obsah. Přednosti tohoto modelu jsou hlavně v konektivitě, protože nabízí 4 HDMI a 3 USB porty. Pozitivní je i možnost připojení sluchátek. Spotřeba je celkem průměrná. Při běžném provozu vás bude stát elektřina okolo 900 korun. Televizor má slušnou obnovovací frekvenci 120 Hz.

Pokud hledáte jinou televizi s vysokou obnovovací frekvencí a nižší cenovkou, jednou z variant je například LG 70UK6500.

35 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sony Bravia KD-65XF9005 | Hodnocení: 83,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Přestalo mi fungovat dálkové ovládání. Baterie jsem vyměnil a nic. Použil jsem jiné ovládání Sony a nic. Na manuální ovládání na zadní straně televizoru to funguje. Co mám dělat?

Petr Morávek

Dobrý den,
doporučuji televizor odpojit od zdroje elektřiny a nechat jej půl hodiny odpojený, aby se stihly kondenzátory vybít. Je možné, že se jedná pouze o chybu přepětí, či softwaru, která se takto restartuje. Poté vyzkoušejte ovladač. Pokud stále nefunguje, doporučuji zkusit uvést televizor do továrního nastavení a opět ovladač vyzkoušet. Tyto kroky by v servisu udělali jako první. Pokud ani jeden z kroků nepomůže, kontaktujte prodejce a produkt reklamujte.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sony Bravia KD-65XF9005

Sony Bravia KD-65XF9005

35 000 Kč Orientační cena