Recenze a test Sony Bravia KDL-32WE615 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sony Bravia KDL-32WE615

81,4 % Celkové hodnocení
 • Dobrá konektivita
 • Funkce smart
 • Nižší rozlišení
 • Vyšší spotřeba
7 800 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 9,0/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,0/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 81,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor Sony Bravia KDL-32WE615 se řadí do kategorie zařízení s malou úhlopříčkou do 40 palců. Konkrétně má 32palcovou obrazovku s rozlišením 1366 x 768 pixelů, což sice je nejčastější hodnota v rámci kategorie malých televizí, na druhou stranu ale v našem testu (duben 2019) najdete i modely s vyšším rozlišením.

Co se týče výkonu reproduktorů, televizor Sony lehce zaostává. Má dva reproduktory, oba o síle 5 W. Vzhledem k tomu, že ​divák bude nejspíš poměrně blízko obrazovce, měl by výkon plně postačovat. Výška a šířka lehce převyšuje průměrné hodnoty testu. Na šířku televize měří přibližně 73 centimetrů, na výšku má něco málo přes 44 centimetrů. Hloubka 7 centimetrů i hmotnost 5,8 kilogramu celkem odpovídají dalším porovnávaným modelům.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sony

Typ obrazovky

LCD

Rozlišení obrazovky (px)

1366 x 768 (HD ready)

Úhlopříčka (")

32

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, C2, S

Výkon reproduktorů (W)

10

Výška (cm)

44,2

Šířka (cm)

73,1

Hloubka (cm)

7

Hmotnost (kg)

5,8

Hodnocení konektivity a spotřeby

V možnostech připojení si tento televizor Sony Bravia vede dobře. Můžete k němu připojit externí zařízení přes 2 USB a 2 HDMI kabely. Navíc je možné připojení přes LAN, na své si přijdou i uživatelé, kteří chtějí dostat zvuk do sluchátek s kabelem.

Spotřeba je oproti standardu testu mírně vyšší a činí 41 wattů, za rok se jedná při běžném využívání o spotřebu 60 kWh, což se v účtu za elektřinu odrazí přibližně 240 korunami. Model si však stále udržuje energetickou třídu A a to je dobrý výsledek. I když v testu objevíme televizory s úspornější třídou A+.

Parametr Tento produkt
USB

2

HDMI

2

LAN

Ano

Sluchátkový jack

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

41

Roční spotřeba (kWh)

60

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

240

Hodnocení funkcí

U tohoto modelu nepočítejte s funkcí 3D zobrazení, v kategorii malých televizí se ale prakticky neobjevuje. Pozitivní je možnost připojení k internetu přes Wi-Fi a tím také možnost využívání funkcí SmartTV. To znamená, že můžete využívat multimediální obsah z internetu přímo ve vaší televizi bez nutnosti připojení počítače. Nechybí ani celkem běžná funkce časovače vypnutí.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ano

Funkce smart

Ano

Časovač vypnutí

Ano

Naše hodnocení a závěr

Mezi pozitiva malého televizoru Sony Bravia KDL-32WE615 s 32palcovou úhlopříčkou patří hlavně možnost připojení přes Wi-Fi a tedy i využití funkcí SmartTV. Dalším kladem jsou poměrně široké možnosti připojení periferních zařízení (2 HDMI, 2 USB kabely, sluchátkový jack, LAN). Naopak můžeme vytknout trochu vyšší spotřebu, která vám ale nijak zásadně účty za elektřinu nezvedne. Stále si drží označení energetické třídy A. Některým uživatelům bude vadit i lehce nižší rozlišení 1366 x 768 pixelů.

Pokud hledáte malou televizi s vyšší kvalitou zobrazení, přečtěte si recenzi na Samsung UE40NU7192, který nabízí dokonce rozlišení 3840 x 2160.

7 800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sony Bravia KDL-32WE615 | Hodnocení: 81,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý deň chcem sa spýtať či sa dá na tomto modeli televízora SONY KDL-32WE615 sledovať Skylink Live TV?

Tibor Molnár

Dobrý den,
tento model televize službu Skylink Live TV nativně nepodporuje, aplikace není předinstalována. Jedná se o poměrně starou televizi obsluhovanou OS Linux, což samo o sobě bude v tomto ohledu pravděpodobně dělat potíže. Je možné, že se vám podaří aplikaci spustit v prohlížeči, nebo doinstalovat, tuto možnost však výrobce neuvádí a s ohledem na nízký výkon procesoru tohoto modelu nedoporučuji jít touto cestou. Na uvedeném odkazu najdete seznam podporovaných televizí pro službu Skylink Live TV.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sony Bravia KDL-32WE615

Sony Bravia KDL-32WE615

7 800 Kč Orientační cena