Televize Sony Bravia KDL-48WD650 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Sony Bravia KDL-48WD650

71,6 % Celkové hodnocení
 • Nízká spotřeba energie
 • Nižší rozlišení
 • Nízký výkon reproduktorů
14 000 Kč Orientační cena
 • 6,1/10
  Rozlišení a další parametry
 • 8,1/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 71,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tato televize Sony nabízí svým divákům úhlopříčku 48 palců a slušné rozlišení 1920 x 1080. Tyto specifikace ji sice neřadí do kategorie s nejlepší kvalitou obrazu, ale pro běžné sledování bohatě postačí. Výkon reproduktorů 10 W řadí televizor z pohledu zvukové kvality spíše k průměrným až lehce podprůměrným. Co se týče rozměrů, je televize srovnatelná se všemi dalšími testovanými v našem výběru (květen 2017). Hmotnostně je pak s váhou 10,7 kg vůbec nejlehčí z celého našeho testu a jeví se proto jako vhodná volba pro uživatele, kteří plánují televizi opakovaně přesouvat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sony

Úhlopříčka v palcích (”)

48

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

10

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, C2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

64,3

Šířka (cm)

109,2

Hloubka (cm)

6,6

Hmotnost (kg)

10,7

Hodnocení konektivity a spotřeby

Z pohledu konektivity lze televizi vnímat jako průměrnou. Dva výstupy pro HDMI a dva pro USB nabízejí slušný standard, který každému divákovi dovolí propojit televizi s mobilem, notebookem nebo dalšími multimediálními zařízeními. Televizi nechybí ani sluchátkový jack, který může být vítaným rozšířením například pokud plánujete televizi sledovat v obývacím pokoji a nechcete vyrušovat další rodinné příslušníky. Spotřeba televize je pak parametr, ve kterém televizor vykazuje velmi pozitivní čísla. S okamžitou spotřebou 58 W a roční spotřebou 85 kWh můžete při ročním sledování počítat s ohledem na průměrné náklady za elektřinu s výdajem okolo 340 Kč, což je velmi nízké číslo a v době vzniku testu (květen 2017), řadí tuto televizi mezi ty nejúspornější, o čemž svědčí i energetická třída A+.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

2

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

58

Roční spotřeba (kWh)

85

Roční náklady na provoz (Kč)

340

Hodnocení funkcí

Televize Sony Bravia KDL-48WD650 disponuje časovačem vypnutí a zapnutí, což uvítají především diváci, kteří sledují televizi přes noc a chtějí si nastavit její automatické uvedení do provozu, či vypnutí v předem stanovenou hodinu, to aby televize nebyla zapnutá celou noc, když budete spát. Nechybí jí ani funkce smart, která spolu s vlastním procesorem a operačním systémem nabízí spoustu možností, na které jste možná nebyli od své staré televize zvyklí. Naopak určitým zklamáním může být jistě absence eko senzoru, který automaticky reguluje jas obrazu podle světelných podmínek – nicméně s ohledem na již zmiňovanou velmi nízkou spotřebu není nutné považovat tento nedostatek jako závažné mínus.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Za silnou stránku tohoto televizoru lze zcela jistě považovat uživatelské recenze. Těch sice není mnoho, nicméně většinou jsou velmi pozitivní. Nejčastěji si uživatelé chválí rozměry a také nízkou hmotnost. Za zmínku stojí také častá zmínka o praktickém stojanu. Za hlavní negativum lze z pohledu uživatelských recenzí považovat nižší obnovovací frekvenci 50 Hz, která může v některých případech (především při hraní her nebo sledování rychlých filmových scén) znamenat pomalejší reakce obrazu.

Naše hodnocení a závěr

Ačkoliv tato televize Sony Bravia v našem testu (květen 2017) nepatřila k nejlépe vybaveným, stále z testu vychází se slušnými výsledky. Standardní rozlišení, nižší obnovovací frekvence a úhlopříčka 48 palců znamenají průměrnou kvalitu obrazu. Reproduktory s 10 W výkonem jsou spíše slabší stránkou, ale všechny tyto parametry jednoznačně nahrazuje velmi nízká spotřeba televizoru, jeho rozměry a nízká hmotnost. V ohledu konektivity a funkcí pak televize nijak nevybočuje z normálu. Sony Bravia KDL-48WD650 je model, který doporučujeme především do domácností, kde hraje důležitou roli spotřeba nebo je z nějakého důvodu vyžadována nízká hmotnost a malá hloubka televizoru. Pokud hledáte televizor s vyšší kvalitou obrazu a výkonem reproduktorů, doporučujeme vám podívat se na další naše recenze. Například televizor Samsung UE49KU6172 nabízí v tomto ohledu špičkové hodnoty.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sony Bravia KDL-48WD650 | Hodnocení: 71,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, lze na TV Sony Bravia 48WD650 nainstalovat aplikace Telly? Děkuji

Eliška Cinglová

Dobrý den, televize podle námi zjištěných informací nevyužívá operační systém Android. Aplikaci Telly tedy nebude pravděpodobně podporovat.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sony Bravia KDL-48WD650

Sony Bravia KDL-48WD650

14 000 Kč Orientační cena