Menu

Recenze a test Sony Bravia KDL-49WE755

68,4 % Celkové hodnocení
 • Dostateční konektivita
 • Ve většině parametrů průměrný
14 000 Kč Orientační cena
 • 6,1/10
  Rozlišení a další parametry
 • 8,1/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 68,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sony Bravia KDL-49WE755 má LED obrazovku s úhlopříčkou 49 palců, u níž se dočkáte rozlišení 1920 x 1080 pixelů. To znamená, že vám televize neposkytne ty nejvyšší detaily a vykreslení barev, pořád jde ale o poměrně dostatečnou hodnotu, která bude vyhovovat méně náročným uživatelům. Dostačující bude určitě také výkon reproduktorů 10 W, pokud jste ale náročnější na záležitost zvuku a obrazu a chcete něco víc, měli byste se podívat na jiný model, například Hyundai ULS 50TS292. Co se rozměrů týče, zde vám alternativu nenabídneme, televizor se totiž drží příjemného průměru a není nijak výrazně větší či menší. Do šířky má tedy 110 cm na výšku 64 cm a v hloubce byste naměřili 7 cm (bez podstavce). Hmotnost 11,5 kg je potom taktéž průměrná. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sony

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

10

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

64

Šířka (cm)

110

Hloubka (cm)

7

Hmotnost (kg)

11,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Průměrný je televizor Sony Bravia také v rámci konektivity. Disponuje dvěma výstupy HDMI, dvěma výstupy USB a má sluchátkový jack. Jde o zlatou střední cestu, a co se zejména sluchátkového jacku týče, ten není u televizorů vůbec standard, takže jej vítáme. Možnost LAN připojení je samozřejmá. Energetická třída A+ znamená, že bude televizor úsporný, což potvrzuje spotřeba 63 W, roční spotřeba 92 kWh i celkové roční náklady 368 Kč (v době vzniku recenze byly průměrné náklady cca 410 Kč ročně). Ty berte s rezervou, jsou pouze orientační, konečná spotřeba se odvíjí od aktuální ceny energií vašeho dodavatele, i od toho, jak často televizi sledujete.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

2

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

63

Roční spotřeba (kWh)

92

Roční náklady na provoz (Kč)

368

Hodnocení funkcí

Protože je televize Sony Bravia poměrně úsporná, není nutné, aby měla eko senzor. Jinak jí nechybí nic, co by měla moderní televize mít, a to časovač vypnutí, možnost připojení na Wi-Fi a funkci smart, abyste mohli na televizi sledovat vaše oblíbené internetové pořady.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Po vyzkoušení řada dlouhodobých i krátkodobých uživatelů hodnotí Sony Bravii jako intuitivní televizor s uživatelsky příjemným prostředím nastavení. Menu je přehledné, vše funguje přesně tak, jak je popsané. Řada uživatelů oceňuje živé barvy, a to i přes výše zmíněné menší rozlišení. 

Naše hodnocení a závěr

Televize Sony Bravia KDL-49WE755 poskytuje i přes nižší rozlišení velmi kvalitní obraz. U reproduktorů je potřeba se spokojit s nižším výkonem. Jde o poměrně úsporný model, takže není potřeba funkce smart. Výrobce u volby konektorů udělal krásný kompromis a zvolil zlatou střední cestu, uživatel tak má k dispozici dva výstupy HDMI, 2 USB a navíc také sluchátkový jack. Vše nasvědčuje tomu, že jde o model, u nějž je poměr cena/výkon velmi dobrý.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sony Bravia KDL-49WE755 | Hodnocení: 68,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sony Bravia KDL-49WE755

Sony Bravia KDL-49WE755

14 000 Kč Orientační cena