Menu

Recenze TCL 50C715

Klady

  • Velmi tenký televizor
  • HDR i Dolby Vision
  • Hlasový asistent

Zápory

  • Svítivost bude nižší
  • Méně zavedený výrobce
  • Nižší obnovovací frekvence
12 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Chytrou televizi TCL 50C715 jsme do výběru začlenili zejména vlivem příznivé ceny a překvapivě dobrého vybavení funkcemi. Tento model potěší uživatele, kteří nevyžadují produkt zavedenějších výrobců. QLED displej s rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů) má úhlopříčku 50 palců. Technologie QLED oproti OLED nabídne lepší podání bílé barvy a vyšší svítivost.

Vzhledem k celé řadě pokročilých funkcí ale nižší ceně lze očekávat jisté kompromisy. Jedním z nich je nižší obnovovací frekvence, v tomto případě 50 hertz. Obrazovka tak není primárně určena pro hráče a vyhoví spíše svému primárnímu účelu, tedy sledování filmů a televizních pořadů. Reproduktory se dočkaly také nižšího výkonu, 20 wattů vyhoví pro menší až střední místnosti.

Parametr Tento produkt
Výrobce

TCL

Technologie obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Možnosti připojení se dočkaly vcelku standardního provedení. Prostřednictvím HDMI připojíte až 3 zdroje obrazu. Chybět nebude ani dostatek slotů pro USB, ty jsou k dispozici 2. Bez jakýchkoliv problémů tak můžete připojit k televizi TV Box, DVD přehrávač a herní konzoli či počítač. Výhodu oproti jiným produktům v kategorii může představovat konektor pro sluchátka.

Základem chytrých televizí je potřeba připojení k internetu. Tu naplňuje modul WiFi, ale také přípojka pro kabelový internet (LAN). Průměrná roční spotřeba 135 wattů je překvapivě nízká a bude logicky spojena s nižší svítivostí obrazovky. V praxi však znamená nižší provozní náklady. Ty jsou při průměrné ceně elektřiny 5,8 Kč/kWh spočteny jako 783 Kč ročně. Hodnota se bude lišit podle intenzity využití.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

Pomocí červeného tlačítka ovladače aktivujete funkci HbbTV a vstoupíte tak do videoték televizních stanic. Tím je umožněno mnoho dalších funkcí, včetně zpětného přehrávání zmeškaných pořadů. Prohlížeč internetu dovolí nerušeně brouzdat weby a bez problémů zprovozníte také služby jako je Netflix.

Funkce HDR a Dolby Vision slouží pro zlepšení kvality obrazu filmů a her, které tyto funkce podporují. Takový film si s sebou nese metadata, podle kterých se obraz televize sám optimalizuje a celý prožitek posune na vyšší úroveň. Pro uživatele je připravena funkce hlasového asistenta, ale také bezdrátový přenos obrazu z telefonu na televizi. Hráče potěší herní režim snižující dobu odezvy.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR, Dolby Vision

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Model TCL 50C715 je zajímavou variantou pro zákazníky, kteří netrvají na koupi zařízení od nejzavedenějších výrobců. Nabízí vysokou kvalitu obrazu, nadstandardní funkce s ohledem k ceně a neschází konektor pro připojení sluchátek či reproduktorů. Spotřeba je nízká, což bude v praxi znamenat nižší svítivost obrazovky.

Funkce Dolby Vision a HDR pomohou optimalizovat obraz pro jeho maximální kvalitu, ale pouze u filmů, které tyto funkce podporují. Obnovovací frekvence je naproti tomu pouze 50 hertz, televize tedy není vhodnou variantou pro hráče. Pokud hledáte televizi lépe odpovídající požadavkům na hraní her, podívejte se na model LG OLED55BX.

12 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: TCL 50C715
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci zabývá zejména technickými tématy. Televizím se věnuje přes dva roky, má nastudované všechny zahraniční zdroje a osobní zkušenost s mnoha televizemi. V článcích a recenzích vám přiblíží například rozdíl mezi Direct LED, OLED či QLED panely. Mimo televizních obrazovek najdete jeho recenze také u celého spektra elektroniky a techniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Má tato TV TCL 50C715 PIP ?

Jaroslav Anelt

Dobrý den,
televize funkci PIP podle informací výrobce nepodporuje.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den
Poprosil bych o radu. Odchází nám TV LG a rádi by jsme pořídili novou. Požadované parametry jsou 139cm úhlopříčka a kvalitní zvuk.
Děkuji.

Aleš Klučka

Dobrý den,
rád bych vám doporučil model LG OLED55GX. Televize se vyznačuje obrazem vysoké kvality a výkonnými 40 wattovými reproduktory. Při tomto výkonu není problém dobře ozvučit i velkou místnost. Obraz je, jak již napovídá samo kódové označení televizoru, proveden v OLED panelu. Díky tomu bude černá skutečně černá.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze TCL 50C715

TCL 50C715

12 500 Kč Orientační cena