Menu

Recenze Thomson 32HE5606

80,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Televize

Klady

  • Smart TV
  • Hlasový asistent
  • HDR

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nižší rozlišení
  • Edge LED
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Model Thomson 32HE5606 je určen pro uživatele, kteří hledají levný televizor menších rozměrů, ale nechtějí se ochudit o chytré funkce. Nenáročným uživatelům dobře vyhoví jak stranou dostupných funkcí, tak také velmi přijatelnou cenou.

S úhlopříčkou 32 palců vybavenou Edge LED displejem nebude nižší rozlišení 1 366 x 768 zásadní problém. Ostatně čím je obrazovka menší, tím nižší stačí rozlišení s ohledem na pozorovací vzdálenost. Bohužel však toto rozlišení dnes již nedosahuje dostatečných kvalit, aby vytěžilo z televizního vysílání maximum.

Typická obnovovací frekvence v nízké cenové hladině je 50 hertz, jinak tomu není ani v případě tohoto modelu. Televizor obdržel dvojici integrovaných reproduktorů s celkovým výkonem 10 wattů. Tento výkon postačí spíše do menších místností.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Thomson

Technologie obrazovky

Edge LED

Rozlišení (px)

1 366 x 768

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

10

Hodnocení konektivity a spotřeby

V případě zájmu o připojení Android boxu, počítače či DVD přehrávače jsou k dispozici celkem 2 porty HDMI určené pro přenos obrazu a zvuku. Konektor USB také nechybí, naleznete jej na zadní straně televizoru. Samozřejmě je možné připojit prostřednictvím konektoru Jack 3,5 mm také externí reproduktor.

I když se televizor řadí k těm levnějším, s ohledem na jeho chytré funkce nesmí chybět možnost připojení k internetu. Ta je realizována klasickým konektorem pro kabelový internet a také modulem WiFi pro připojení bezdrátové. Stále se jedná o velmi levný televizor, neočekávejte proto příliš svižnou odezvu při surfování internetem.

Se svou roční spotřebou 24 kWh patří mezi ty méně „žravé“ modely, to je však způsobeno také nižším rozlišením a méně silným podsvícením. Pokud vezmeme v potaz průměrnou cenu elektřiny 8 Kč/kWh, pak můžeme konstatovat, že se budou průměrné roční náklady pohybovat okolo 190 Kč. V módu HDR vás pak ročně vyjde na přibližně 300 Kč. Hodnota se může lišit v závislosti na intenzitě využití televizoru.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

2

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

Televizor je zajímavý zejména dostupností funkce hlasového asistenta, ale také schopností vylepšit obraz s dopomocí technologie HDR. Pokud přehrávané médium tuto technologii podporuje, nese si s sebou potřebná metadata, která televizor využije pro vylepšení kvality obrazu.

Na ovladači televizoru naleznete červené tlačítko. Pokud je přístroj připojen k internetu, po jeho stisknutí se spustí funkce HbbTV, tedy přístup k videotékám televizních stanic. Toto vylepšení dovolí přehrávat promeškané pořady, ale také mnoho dalšího.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Naše hodnocení a závěr

Model Thomson 32HE5606 patří mezi dobře vybavené modely malých televizí v nejnižších cenových hladinách. I když je rozlišení 32 palcové obrazovky nižší, pokud patříte mezi spíše nenáročné uživatele, televize vám dobře vyhoví. Příjemnými doplňky jsou funkce HDR, ale také hlasový asistent. Pokud hledáte malou televizi do kuchyně, zkuste se podívat na naši recenzi modelu Sencor SLE 1963T s menší úhlopříčkou.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Thomson 32HE5606 | Hodnocení: 80,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zdravím, mám model Thomson 32HE5606 z druhé ruky, kde je od předchozího majitele zámek, kterého se nemohu zbavit. Nemohu dát tovární nastavení. Poraďte mi prosím, děkuji.

James Fronek

Dobrý den,
v souladu s manuálem výrobce by mělo stačit pro odemčení zadat tzv. „Super heslo“ 0423, které stávající hesla přepíše a televizor odemkne.

Jakub Gulec, redaktor

Koupil jsem televizor Thomson 32HE5606. Byl bych s ním spokojený, kdyby nedocházelo poměrně často k rozpadu obrazu.
Přijímám pomocí antény. Když do stejné zdířky zapojím starší (10 let) televizor Samsung, funguje normálně.
Čím to může být?

Jaroslav Pospíšil

Dobrý den,
problémy mohou být dva. Buďto máte poměrně slabý signál, který však Samsung dovedl zpracovat, protože má silnější tuner, než televizor nový, nebo se jedná o poruchu na zařízení. V zásadě máte dvě možnosti, a to nechat si přeměřit a zesílit/odladit signál z antény odbornou firmou, nebo televizor reklamovat. S ohledem na nižší cenu tohoto zařízení bych volil variantu 2, protože i když vám anténu odladí, může být závada na koncovém zařízení.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Thomson 32HE5606

Thomson 32HE5606

5 000 Kč Orientační cena