Recenze a test Toshiba 24W3753DG | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Toshiba 24W3753DG

82,0 % Celkové hodnocení
 • Smart TV
 • Úspora energií
 • Slabší výkon reproduktorů
5 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 9,0/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,3/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 82,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televize Toshiba 24W3753DG je z námi hodnocených televizí jedna z menších, disponuje úhlopříčkou 24 palců. K tomu má dostačující rozlišení 1366 x 768 pixelů. Výkon reproduktorů 5 W je sám o sobě nejmenší hodnotou z celého srovnávacího testu z června 2018, nicméně televize s takto malou úhlopříčkou nemají předpoklad pro umístění daleko do sledujícího, proto by měly reproduktory stačit. Je však pravda, že lze najít televize stejné úhlopříčky a dvojnásobné kvality zvuku. Jak jsme naznačili, díky úhlopříčce je televize malá a tak na výšku měří 33,6 cm, na šířku 55,4 cm a do hloubky měří 8,5 cm. Hmotnost 5,5 kg je vyšší na to, že jde o menší model, pokud ale nehodláte televizi přenášet mezi místnostmi a zůstane na jednom místě, nevidíme v lehce vyšší hmotnosti žádný problém. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Toshiba

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1366 x 768 (HD ready)

Úhlopříčka (")

24

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výkon reproduktorů (W)

5

Výška (cm)

33,6

Šířka (cm)

55,4

Hloubka (cm)

8,5

Hmotnost (kg)

5,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Z hlediska konektivity nabízí televize Toshiba jeden výstup pro USB a dva pro HDMI. To je ideální počet a měl by vám pro připojení externích zařízení stačit. K televizi navíc můžete připojit sluchátka, což dnes není považování za standard. Pokud však televize slouží napřříklad na studentské koleji, jde bezesporu o výhodu, protože se uživatelé navzájem neruší.

Do energetické třídy A+ nespadala ani polovina hodnocených televizí a tak jsme mile překvapeni, je to totiž předpoklad pro energeticky nenáročné zařízení. V tomto případě je modle značky Toshiba jeden z nejúspornějších, za hodinu spotřebuje jen asi 19 W, ročně jde potom o 27 kWh, v obou případech se však setkáte s až o deset čísel vyššími průměrnými hodnotami. V samotném srovnání všech televizí najdete potom i dvojnásobné hodnoty. Nakonec, vaše možnosti rozšiřuje výstup pro připojení kabelového internetu. To je vychytávka, která je dnes téměř samozřejmostí u televizí s větší úhlopříčkou, mezi menšími modely se televize s možností připojení k internetu nehledají tak lehce.

Parametr Tento produkt
USB

1

HDMI

2

LAN

Ano

Sluchátkový jack

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

19

Roční spotřeba (kWh)

27

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

108

Hodnocení funkcí

V kategorii hodnocení funkcí si vede televize Toshiba výborně. Kromě toho, že má časovač vypnutí, který je dnes standardem, je možné ji připojit na Wi-Fi a je tedy chytrou televizí s vlastím operačním systémem. 

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ano

Funkce smart

Ano

Časovač vypnutí

Ano

Naše hodnocení a závěr

Přesto, že televize Toshiba 24W3753DG nepatří do nejvyšší cenové kategorie, má opravdu co nabídnout. Nejen že patří k nejúspornějším modelům v našem srovnání televizí s úhlopříčkou do 40″, jde navíc o smart televizi. To považujeme za velkou výhodu a jak jsme naznačili, dokážeme si tento model představit ve studentském pokoji, jehož uživatelé jsou nadšení do moderních technologií. Pokud si myslíte, že je pro vás úhlopříčka 24″ malá, můžeme vám doporučit taktéž chytrý model, Samsung UE32M5572, který má navíc větší možnosti konektivity.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Toshiba 24W3753DG | Hodnocení: 82,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Toshiba 24W3753DG

Toshiba 24W3753DG

5 000 Kč Orientační cena