Recenze a test televize Toshiba 32L2963DG | Arecenze.cz
Menu

Recenze Toshiba 32L2963DG

Klady

  • Vyšší rozlišení v kategorii
  • Smart TV
  • Párování s mobilním zařízením

Zápory

  • Vyšší cena
  • Méně výkonné reproduktory
  • Vyšší hmotnost
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Recenzovaný model Toshiba 32L2963DG patří mezi to nejlepší, co může kategorie malých obrazovek v nižší cenové hladině nabídnout. Dobře uspokojí méně náročné uživatele, disponuje však také chytrými funkcemi.

Na úhlopříčce 32 palců se rozkládá Direct LED displej. Jak napovídá slovo Direct v označení technologie, je obrazovka podsvícená v celé ploše, bude tedy svítit rovnoměrně. Rozlišení FullHD (1 920 x 1 080 pixelů) perfektně vyhoví kvalitám televizního vysílání, ale také služeb jako je například Netflix. 

Obnovovací frekvence se zastavila na hodnotě 50 hertz, v tomto ohledu se však televize neliší od ostatních v kategorii. Výkon reproduktorů 12 wattů patří mezi průměr ve srovnání s konkurenčními zařízeními a vystačí pro ozvučení menších místností.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka v palcích (")

32

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 920 x 1 080

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Typ tuneru

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorů (W)

12

Doporučená vzdálenost (m)

2,1

Výška (cm)

48

Šířka (cm)

73,5

Hloubka (cm)

21,6

Hmotnost (kg)

5,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Pro připojení TV Boxu, herních konzolí, nebo třeba DVD přehrávače slouží trojice konektorů HDMI na zadní straně televize. Také USB konektory osadil výrobce v počtu dvou, s konektivitou tak nebude žádný problém. Nechybí také konektor Jack 3,5 mm pro sluchátka nebo reproduktory.

Vzhledem k tomu, že se jedná o chytrou televizi, nesmí chybět možnost připojení prostřednictvím WiFi, ale také internetového kabelu. To vám umožní brouzdat po internetu, v této kategorii však nepočítejte s plynulým a rychlým načítáním webových stránek.

Roční spotřeba 45 kilowatthodin se řadí spíše mezi nižší a v kontextu průměrné ceny elektřiny 4,6 Kč/kWh znamená roční náklady na provoz okolo 210 Kč. Hodnota se bude lišit v závislosti na intenzitě využití televizoru.

Parametr Tento produkt
LAN připojení

Ano

WiFi

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Roční spotřeba v SDR (kWh)

45

Roční náklady na provoz v SDR (Kč)

207

Hodnocení funkcí

Za zajímavou funkci, která není v této cenové relaci standardem, lze označit párování s mobilním zařízením. To umožní bezdrátové promítání obrazovky mobilu, který tuto technologii podporuje, na obrazovce televizní.

Červené HbbTV tlačítko slouží k přístupu k videotékám televizních stanic a zpětnému přehrávání zmeškaných pořadů. S dalšími nadstandardními funkcemi s ohledem k ceně nepočítejte, pokud byste vyžadovali například hlasového asistenta, nebo HDR, podívejte se na kategorii malých televizí nad 5 000 Kč.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Naše hodnocení a závěr

Televize Toshiba 32L2963DG je ideální volbou pro uživatele s omezenými finančními možnostmi, kteří však požadují produkt se solidní obrazovou kvalitou. Nechybí FullHD rozlišení LED panelu s celoplošným podsvícením, dobrá konektivita zajištěná dostatečným množstvím HDMI a USB konektorů.

Model je zajímavý funkcí párování s mobilním zařízením. Výkon reproduktorů dosahuje průměru a vyhoví v menších místnostech. V případě, že máte rozpočet užší a nižší rozlišení vám nevadí, zkuste se podívat na model ECG 32 HS01T2S2.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Toshiba 32L2963DG
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického redaktora. Problematiku televizí má podrobně nastudovanou. Technologie jsou nejen jeho prací, ale také největším koníčkem. Snadno vám vysvětlí, pro koho jsou malé televize vhodnou variantou a které parametry jsou stěžejní. Kromě televizí se věnuje také recenzím monitorů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den měsíc starý tv příjimač Tohiba 32L3163 DG. Najednou se na obrazovce objevily svislé pruhy různé šířky a pohybující se po celé obrazovce do stran. Tyto pruhy jsou u všech možností příjmu – satelit, tv anténa, Wifi příjem i USB. Zkoušel jsem odpojit od elektrického proudu po opětovném připojení se pruhy objevily znovu. Televizor je v záruce. Mám příjmač reklamovat?
Děkuji za odpověď.

Richard Žemlička

Dobrý den,
pravděpodobně se jedná o závadu na zařízení. Před reklamací můžete zkusit ještě televizi uvést do továrního nastavení. K tomu se naklikáte v nabídce nastavení na televizoru, nebo jej můžete provést v souladu s návodem v manuálu výrobce. Pokud toto problém nevyřeší, rozhodně doporučujeme produkt reklamovat.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Toshiba 32L2963DG

Toshiba 32L2963DG

5 000 Kč Orientační cena