Menu

Recenze Toshiba 32L3063DG

Doporučujeme Při nákupu v kategorii malých televizí nad 5 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

83,7 % Celkové hodnocení
  • Solidní kvalita zobrazení
  • Párování s mobilním zařízením
  • Direct LED
  • Horší konektivita
  • Slabý výkon reproduktorů
  • Menší úhlopříčka
6 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Model Toshiba 32L3063DG ční mezi ostatními zejména svou nízkou cenou, ovšem se zachováním základních parametrů, které z něj dělají chytrý televizor. Solidní rozlišení a doplňkové funkce z tohoto přístroje dělají zajímavou variantu pro méně náročné zákazníky.

Obrazovka s úhlopříčkou 32 palců má FullHD rozlišení (1 920 x 1 080 pixelů) a je tvořena Direct LED panelem. Jak už naznačuje název technologie, podsvětlení je přímé a v celé ploše obrazu, tedy rovnoměrné. Obnovovací frekvence souhlasně s ostatními produkty v kategorii dosahuje hodnoty 50 hertz, tedy optimální pro sledování televize, poměrně nedostatečné pro hraní her.

Zvukový projev zajišťuje dvojice reproduktorů o celkovém výkonu 12 wattů. Jedná se spíše o podprůměrnou hodnotu, která však dobře vyhoví v menších místnostech. Pokud by uživateli zvukový výkon nestačil, je možné k televizi připojit například soundbar. Pro usnadnění výběru tohoto specifického typu reproduktoru jsme připravili samostatnou stránku.

Parametr Tento produkt
Výrobce Toshiba
Úhlopříčka v palcích (") 32
Technologie obrazovky Direct LED
Rozlišení (px) 1 920 x 1 080
Obnovovací frekvence (Hz) 50
Typ tuneru DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Výkon reproduktorů (W) 12
Doporučená vzdálenost (m) 2,1
Výška (cm) 43,9
Šířka (cm) 73,2
Hloubka (cm) 7,8
Hmotnost (kg) 4,8

Hodnocení konektivity a spotřeby

Konektivitu tohoto modelu můžeme označit pouze jako základní. Výrobce pro tento model volil osazení dvojice konektorů HDMI pro přenos obrazových a zvukových dat a pouze jeden konektor typu USB. Nechybí však zvukový výstup Jack 3,5 mm určený pro připojení sluchátek či externích reproduktorů.

Protože chytré televizory vyžadují pro své nadstandardní funkce připojení k internetu, ani v tomto případě tomu není jinak. Pro připojení slouží bezdrátová WiFi a také konektor pro internetový kabel. Pro dosažení maximální přenosové kvality dat doporučujeme využívat právě kabelové připojení.

Energetické charakteristiky tohoto produktu definují průměrnou roční spotřebu 45 kilowatthodin (kWh). To při předpokladu průměrné ceny elektřiny 4,6 Kč/kWh znamená ročně přibližně 210 Kč vynaložených na provoz zařízení. Je třeba však vzít v potaz konkrétní intenzitu využití a cenu energií vašeho dodavatele, hodnotu pokládáme za orientační.

Parametr Tento produkt
LAN připojení Ano
WiFi Ano
Konektory HDMI 2
Konektory USB 1
Sluchátkový jack Ano
Roční spotřeba (kWh) 45
Roční náklady na provoz (Kč) 207

Hodnocení funkcí

První funkcí v pořadí, která televizoru neschází je HbbTV, lidově nazývaná jako červené tlačítko. Ta dovolí prostřednictvím internetu přístup k videotékám televizních stanic a zpětné přehrávání promeškaných pořadů. Internetový prohlížeč a možnost využití služeb jako je Netflix či YouTube jsou u většiny uživatelů těmi nejdůležitějšími požadavky.

HDR či Dolby Vision, funkce určené pro vylepšení obrazu, schází, to je však s ohledem k nízkým pořizovacím nákladům pochopitelné. Čím je však tento model zajímavý je možnost využití párování mobilního telefonu. Toto vylepšení umožňuje bezdrátový přenos obrazu z telefonu na displej televizoru, pokud telefon toto podporuje.

Parametr Tento produkt
Smart TV Ano
HbbTV Ano
Funkce vylepšení obrazu Ne
Hlasový asistent Ne
Ambilight Ne
Zrcadlení obrazu Ano
Variabilní obnovovací frekvence Ne
Herní režim Ne

 

Naše hodnocení a závěr

Televizor Toshiba 32L3063DG patří mezi nejlevnější produkty v našem výběru. Přesto se však stále jedná o chytrý televizor se solidním rozlišením a zajímavými funkcemi. Tento model najde své místo mezi méně náročnými uživateli, kteří již vyžadují některé z moderních funkcí. Rozlišení FullHD na panelu Direct LED zajistí kvalitní zážitek při sledování televize a streamovacích služeb.

Slabou stránkou tohoto modelu jsou méně výkonné reproduktory a horší konektivita. Naopak s ohledem k ceně možná trochu překvapí možnost párování s mobilním telefonem. Pro náročnější zákazníky s požadavky na 4K rozlišení jsme připravili jako alternativu dražší model Panasonic TX 40HX810E.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Toshiba 32L3063DG | Hodnocení: 83,7 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dá se z tohoto televizoru nahrávat po připojení externího disku do USB konektoru TV program?

Vejslík Miroslav

Dobrý den,
dle manuálu výrobce je toto možné. Disk by měl být formátován způsobem FAT32.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Toshiba 32L3063DG

Toshiba 32L3063DG

6 000 Kč Orientační cena