Menu

Recenze Toshiba 32L3063DG

83,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Televize

Klady

  • Solidní kvalita zobrazení
  • Párování s mobilním zařízením
  • Direct LED

Zápory

  • Horší konektivita
  • Slabý výkon reproduktorů
  • Menší úhlopříčka
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Model Toshiba 32L3063DG ční mezi ostatními zejména svou nízkou cenou, ovšem se zachováním základních parametrů, které z něj dělají chytrý televizor. Solidní rozlišení a doplňkové funkce z tohoto přístroje dělají zajímavou variantu pro méně náročné zákazníky.

Obrazovka s úhlopříčkou 32 palců má FullHD rozlišení (1 920 x 1 080 pixelů) a je tvořena Direct LED panelem. Jak už naznačuje název technologie, podsvětlení je přímé a v celé ploše obrazu, tedy rovnoměrné. Obnovovací frekvence souhlasně s ostatními produkty v kategorii dosahuje hodnoty 50 hertz, tedy optimální pro sledování televize, poměrně nedostatečné pro hraní her.

Zvukový projev zajišťuje dvojice reproduktorů o celkovém výkonu 12 wattů. Jedná se spíše o podprůměrnou hodnotu, která však dobře vyhoví v menších místnostech. Pokud by uživateli zvukový výkon nestačil, je možné k televizi připojit například soundbar. Pro usnadnění výběru tohoto specifického typu reproduktoru jsme připravili samostatnou stránku.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Toshiba

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 920 x 1 080

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

12

Hodnocení konektivity a spotřeby

Konektivitu tohoto modelu můžeme označit pouze jako základní. Výrobce pro tento model volil osazení dvojice konektorů HDMI pro přenos obrazových a zvukových dat a pouze jeden konektor typu USB. Nechybí však zvukový výstup Jack 3,5 mm určený pro připojení sluchátek či externích reproduktorů.

Protože chytré televizory vyžadují pro své nadstandardní funkce připojení k internetu, ani v tomto případě tomu není jinak. Pro připojení slouží bezdrátová WiFi a také konektor pro internetový kabel. Pro dosažení maximální přenosové kvality dat doporučujeme využívat právě kabelové připojení.

Energetické charakteristiky tohoto produktu definují průměrnou roční spotřebu 45 kilowatthodin (kWh). To při předpokladu průměrné ceny elektřiny 5,8 Kč/kWh znamená ročně přibližně 260 Kč vynaložených na provoz zařízení. Je třeba však vzít v potaz konkrétní intenzitu využití a cenu energií vašeho dodavatele, hodnotu pokládáme za orientační.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

2

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

První funkcí v pořadí, která televizoru neschází je HbbTV, lidově nazývaná jako červené tlačítko. Ta dovolí prostřednictvím internetu přístup k videotékám televizních stanic a zpětné přehrávání promeškaných pořadů. Internetový prohlížeč a možnost využití služeb jako je Netflix či YouTube jsou u většiny uživatelů těmi nejdůležitějšími požadavky.

HDR či Dolby Vision, funkce určené pro vylepšení obrazu, schází, to je však s ohledem k nízkým pořizovacím nákladům pochopitelné. Čím je však tento model zajímavý je možnost využití párování mobilního telefonu. Toto vylepšení umožňuje bezdrátový přenos obrazu z telefonu na displej televizoru, pokud telefon toto podporuje.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

 

Naše hodnocení a závěr

Televizor Toshiba 32L3063DG patří mezi nejlevnější produkty v našem výběru. Přesto se však stále jedná o chytrý televizor se solidním rozlišením a zajímavými funkcemi. Tento model najde své místo mezi méně náročnými uživateli, kteří již vyžadují některé z moderních funkcí. Rozlišení FullHD na panelu Direct LED zajistí kvalitní zážitek při sledování televize a streamovacích služeb.

Slabou stránkou tohoto modelu jsou méně výkonné reproduktory a horší konektivita. Naopak s ohledem k ceně možná trochu překvapí možnost párování s mobilním telefonem. Pro náročnější zákazníky s požadavky na 4K rozlišení jsme připravili jako alternativu dražší model Panasonic TX 40HX810E.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Toshiba 32L3063DG | Hodnocení: 83,7 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dá se z tohoto televizoru nahrávat po připojení externího disku do USB konektoru TV program?

Vejslík Miroslav

Dobrý den,
dle manuálu výrobce je toto možné. Disk by měl být formátován způsobem FAT32.

Jakub Gulec, redaktor

Jak se nastaví časovač vypnutí u televize Toshiba.

Jarmila Vyskocilova

Dobrý den,
časovač nastavíte v menu televizoru, prostřednictvím volby Časovače. Pro podrobnější popis se podívejte do manuálu výrobce, který toto podrobně popisuje. Najdete jej například na této webové adrese.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, je potřeba pro tento televizor set-top box?

Tomáš Jájínek

Dobrý den,
tento televizor disponuje aktuálním tunerem DVB-T2, pro příjem televizního vysílání tedy set-top box potřebovat nebudete.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, má tato televize Bluetooth připojení?

Tománek Jindřich

Dobrý den, televize Bluetooth připojením nedisponuje.

Jakub Gulec, redaktor

Při každém novém spuštění zmizne kanál Prima, nevíte proč?

Eva Ďurinová

Dobrý den,
pokud se jedná o závadu pouze tohoto jednoho programu, s nejvyšší pravděpodobností je stanice špatně naladěna. Zkuste televizi přeladit a zkontrolovat při tom úroveň signálu. Pomoci pak může odladění antény či anténa výkonnější. Závada na tuneru je pak nepravděpodobná, nikoliv však nemožná.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, po zmáčknutí červeného tlačítka televizor absolutně nereaguje na žádnou funkci. Mužete mi poradit co s tím?

Michal Fuller

Dobrý den,
pokud máte na mysli červené tlačítko ve střední či spodní části ovladače sloužící ke spuštění funkce HbbTV, pak doporučujeme zkusit obnovit televizor do továrního nastavení. Pokud ani potom nebude fungovat správně, televizor reklamujte.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, koupili jsme tuto televizi a k ní i silnou anténu, protože máme kamenné zdivo. Po instalaci programu nemáme vůbec Primu. Poté jsem zkusili několikrát přeladit a stále se tento program v TV nenachází. Zkusili jsme teda jinou anténu, slabší, a pořád ten program tam není. Může to být televizí? Děkuji.

Věra Řezníčková

Dobrý den,
pokud provozujete televizi s anténou umístěnou ve vnitřních prostorách, signál často není ideální. Levnější televize mají dnes bohužel slabší tunery a tak nemusí stanici chytit, pokud není signál dostatečný. Pokud máte možnost umístit anténu k oknu, či lépe využít tu střešní, doporučuji tento krok učinit. Pokud televize s anténou v interiéru nechytá určitý pořad, nemá dostatečný signál. V případě, že by se vám nepodařilo situaci vyřešit, doporučuji televizi vrátit v rámci lhůty do 14 dnů, bez udání důvodu. Alternativně můžete umístit anténu na vnější fasádu za oknem.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, zaujímalo by ma prosím ktorý model televízoru by ste doporučili ako najlepší s uhlopriečkou 32 palcov bez ohľadu na cenu. Ďakujem za názor.

RADO Zoltán

Dobrý den,
doporučuji se zaměřit na produktovou řadu Samsung The Frame. Jedná se o jediné kvalitní QLED televizory dostupné s touto úhlopříčkou na českém trhu.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Toshiba 32L3063DG

Toshiba 32L3063DG

6 000 Kč Orientační cena