Recenze a porovnání Brother DCP-9020CDW | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Brother DCP-9020CDW

v kategorii Laserové tiskárny

Klady

  • Vynikající kvalita tisku
  • Displej
  • Nízká spotřeba
  • Velký zásobník na papír

Zápory

  • Vysoká cena
  • Velké rozměry
7 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Chcete-li investovat do tiskárny, na kterou se budete moci v každém případě spolehnout, potom bude laserová tiskárna Brother DCP-9020CDW ideální volbou. Jak se můžete podrobněji dočíst v našem článku Jak vybrat tiskárnu, laserové tiskárny jsou ze všech dostupných typů nejlepší, co se tisku týče. Pokud hledáte pomocníka do kanceláře, na kterém také budete schopni dokumenty kopírovat a skenovat, potom můžeme doporučit prakticky kterýkoliv z recenzovaných modelů, všechny byly v červenci 2018 multifunkční.

Hmotnost této tiskárny Brother dosahuje 23 kg, proto nebude vhodný pro stěhování, ale raději mu najděte trvalé pracovní místo. Oproti průměru se liší také hloubka a výška, jde o jeden z největších modelů v našem srovnání. Počítejte s rozměry 48,3 do hloubky, 41 cm na šířku a shodných 41 cm na výšku. Pro srovnání, výškově tehdy dosahovaly tiskárny jen asi 24 cm.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Brother

Typ

Laserová

Hlučnost dle výrobce (dB)

53

Hloubka (cm)

48,3

Šířka (cm)

41

Výška (cm)

41

Hmotnost dle výrobce (kg)

23,2

Hodnocení funkcí a vybavení

V rámci kategorie funkcí a vybavení se nedočkáme stoprocentního výsledku, přesto si troufáme říci, že je na tom tiskárna Brother velmi dobře. Chybí jí totiž jen NFC, moderní bezdrátová technologie, jenomže při srovnání všech hodnocených tiskáren jsme se dozvěděli, že jí disponuje jen pár modelů, nejde zatím o zcela samozřejmou záležitost. Oproti tomu Wi-Fi už dnes disponuje poměrná část tiskáren, proto můžete také s touto tiskárnou zacházet na dálku, odpadnou starosti s přenášením notebooku a připojováním přes kabel.

Mezi samozřejmé prvky tiskáren patří slot pro USB, máte-li dokument na flash disku, nemusíte se zdržovat s jeho připojováním k počítači. Automaticky podavač referuje o schopnosti, která zařízení umožňuje kopírovat, nebo například skenovat více stránkové dokumenty bez nutnosti vaší asistence. Není tedy nutné, abyste každou stránku dávali do zařízení sami, není nutné ji ani otáčet, jednoduše vložíte celý dokument a s jednotlivými stránkami si už tato tiskárna poradí sama. Co vidíme jako výhodu je displej, kterým zařízení také disponuje. Díky němu jednodušeji zvolíte váš požadavek. Pro velmi častou a rozmanitou práci s tiskárnou jej doporučujeme.

Parametr Tento produkt
USB

Ano

Wi-Fi

Ano

NFC

Ne

Automatický podavač

Ano

Displej

Ano

Hodnocení tisku

Při hodnocení tisku jsme se zaměřili na několik parametrů. Prvním z nich je maximální tiskové rozlišení. Čím vyšší rozlišení tiskárna nabízí, tím detailnější je výsledný tisk, hodnotí se tím zkrátka kvalita výsledného tisku. Při hodnotě 2 400 dpi je možné konstatovat, že tiskárna si vede zhruba průměrně. Vstupní zásobník se potom už ale podle typu nijak neliší a platí u něj, že čím více papírů do něj lze najednou vložit, tím méně starostí budete mít zejména při frekventovaném tisku. Přes dvě sta listů je velmi slušná hodnota stačící i pro velmi frekventované využití.

Rychlost tisku černobíle uvádí, kolik stran dokáže tiskárna vytisknout za jednu minutu. U tohoto modelu jde o 18 listů, což je nadprůměrná hodnota, jedna z vyšších, tisk je tak poměrně rychlý. Mezi příkazem k tisku a samotným tisknutím jde potom o 15,68 sekund, to je bohužel také jedna z nejvyšších hodnot, jde tedy o velkou prodlevu, i když jde pořád o 15 vteřin, reálně jde tedy i tak o chviličku. Nakonec je nutné dodat, že je tiskárna schopna tisknout také barevně.

Parametr Tento produkt
Maximální rozlišení tisku (DPI)

2 400

Vstupní zásobník

250

Rychlost tisku černobíle dle výrobce (str/min)

18

Doba tisku první strany černobíle dle výrobce (s)

15,68

Barevný tisk

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Díky několika desítkám dostupných uživatelských recenzí můžeme posoudit, jak se liší praxe od teorie uvedené výše. Musíme říci, že je tato tiskárna mezi uživateli velmi oblíbená, skvěle se hodí do kanceláří a zkrátka tam, kde se předpokládá častější tisk. Díky propojení zařízení přes Wi-Fi je tisknutí rychlé, není potřeba řešit žádné propojovací kabely. Mezi negativy se objevovala vysoká hmotnost a větší rozměry, s těmi je ale zkrátka potřeba počítat. Občas se objevovala připomínka, že chybí duplexní scan, při využití automatického podavače bude tedy scanování pomalejší, nenaskenují se obě strany najednou, ale postupně. Pro úplnost informací tuto nevýhodu uvádíme, jde ale o velmi individuální potřebu.

Naše hodnocení a závěr

Podle parametrů i zkušeností uživatelů, ať už dlouhodobých či krátkodobých, hodnotíme tiskárnu Brother DCP-9020CDW jako velmi spolehlivou. Pro svoje schopnosti najde uplatnění zejména v kanceláři. Pokud hledáte domácí tiskárnu, bude tento model pravděpodobně zbytečně velký a jeho pořizovací cena vysoká. Jste-li ale nároční uživatelé a víte, že byste využili automatický podavač, chcete tiskárnu obsluhovat přes Wi-Fi a chcete, aby při trvalém provozu v době nečinnosti nebylo potřeba z důvodu úspory energie zařízení vypínat, potom bude tento model ideální.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Brother DCP-9020CDW
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Věnuje se také redakčnímu testování jednotlivých tiskáren. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Brother DCP-9020CDW

Brother DCP-9020CDW

7 000 Kč Orientační cena