Recenze a porovnání Canon i-Sensys MF643Cdw | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Canon i-Sensys MF643Cdw

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních laserových tiskáren

Datum doporučení: Prosinec 2020

85,3 % Celkové hodnocení
  • Barevný tisk
  • Automatický podavač
  • Barevný displej
  • Vyšší cena
  • Pomalejší start tisku
  • Vysoká hlučnost
6 900 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní údaje 

Mezi jednu z nevýraznějších předností laserové tiskárny Canon i-Sensys MF643Cdw patří barevný tisk, což není v případě laserového typu multifunkčního zařízení samozřejmost. Tento model od Canonu zvládne samozřejmě i kopírování a sken dokumentů. Jedná se ale o hlasitější model, který při práci dosahuje vysoké hladiny hluku až 65 dB.

Rozměry tiskárny jsou poměrně velké, podrobně je najdete rozepsané v tabulce. Vysoká je také hmotnost 22,6 kilogramu, která přesahuje standard našeho srovnání (prosinec 2020).

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Typ

Laserová

Funkce kopírování

Ano

Funkce skenování

Ano

Barevný tisk

Ano

Vstupní zásobník

250

Automatický podavač

Ano

Spotřeba Stand-by (W)

11

Hlučnost (dB)

65

Hloubka (cm)

46

Šířka (cm)

45,1

Výška (cm)

41,3

Hmotnost (kg)

22,6

Hodnocení funkcí a vybavení

Předlohu pro tisk dostanete do tiskárny buď bezdrátově přes Wifi připojení, případně klasicky přes kabel USB. Sice chybí možnost odeslání souborů přes NFC, avšak to je u tiskáren obecně spíše výjimka. Na čelním panelu je vedle velkého dotykového displeje k nalezení port pro paměťové zařízení typu USB. Můžete tak tisknout přímo z vašeho flash disku.

Práci vám ulehčí automatický podavač papíru.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

USB

Ano

Wifi

Ano

NFC

Ne

Hodnocení tisku

S rychlostí 21 černobílých stran za minutu se řadí model mezi slabší nadprůměr. Po odeslání dokumentu na tiskárnu následuje prodleva 10,4 sekundy, než se zařízení zahřeje a vyprodukuje první stranu. Rozlišení 1 200 DPI je pak spíše běžnou záležitostí a nijak nevybočuje. Schází také bezokrajový tisk, který bychom od barevné tiskárny mohli očekávat.

Zásobník pojme 250 listů A4, nebude jej potřeba neustále doplňovat. Výrobce slibuje až 3 100 černobílých a 6 900 barevných výtisků na jedny náplně. To dělá tiskárnu poměrně úspornou, při reálném využití se však tato hodnota bude lišit, stejně jako u všech ostatních tiskáren. Počítejte tedy uvedenou spotřebu za nejnižší možnou.

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle (str/min)

21

Doba tisku první strany černobíle (s)

10,4

Maximální tiskové rozlišení (DPI)

1 200

Bezokrajový tisk

Ne

Maximálně listů (černá)

3 100

Cena černého toneru

2 300

Cena černobílého výtisku A4

0,74

Maximálně listů (barevná)

6 900

Cena barevných tonerů

6 600

Cena barevného výtisku A4

0,96

 

Naše hodnocení a závěr

Tiskárnu Canon i-Sensys MF643Cdw považujeme za velmi dobré multifunkční zařízení, které zvládne i barevný tisk, což u laserových modelů není samozřejmost. Pyšní se solidní rychlostí – za minutu dokáže zpracovat až 21 černobílých stránek. Start tiskárny je trochu pomalejší, první výtisk je hotov přibližně za deset sekund. Pozitivem je poměrně velký vstupní zásobník, kam se vejde až 250 listů a zejména automatický podavač.

Největším negativem je pak velmi vysoká hlučnost, která dělá tiskárnu téměř nepoužitelnou v otevřených kancelářích. Akustický hluk 65 dB převyšuje ostatní tiskárny v našem výběru (prosinec 2020) až o třetinu. Celé zařízení je trochu rozměrnější. Tiskárna vyhoví v kancelářích mimo pracovní prostory či u náročných domácích uživatelů.

Pokud jste schopni slevit z vašich nároků a oželíte barevný tisk, zkuste se zaměřit například na laserovou tiskárnu HP LaserJet Pro MFP M28w W2G55A.

6 900 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Canon i-Sensys MF643Cdw | Hodnocení: 85,3 %
Jakub Gulec obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

1) Má tiskárna vyměnitelný fotoválec? Mění se jako kompaktní jednotka společně s tonerem? 2) Lze tisknout oboustranně bez otáčení papíru? 3) Jaké rozlišení ma skener?
Zdraví Zdeněk

Zdeněk Kyncl

Fotoválec se mění jako celek společně s tonerem, samostatně to nelze. Tiskárna má automatický oboustranný tisk. Rozlišení skenování: optické až 600 × 600 dpi a rozšířené až 9 600 × 9 600 dpi.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Canon i-Sensys MF643Cdw

Canon i-Sensys MF643Cdw

6 900 Kč Orientační cena