Menu

Recenze a srovnání Canon i-Sensys MF643Cdw

85,3 % Celkové hodnocení

Top cena-výkon v kategorii Laserové tiskárny

Klady

  • Barevný tisk
  • Automatický podavač
  • Barevný displej

Zápory

  • Vyšší cena
  • Pomalejší start tisku
  • Vysoká hlučnost
10 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Mezi jednu z nevýraznějších předností laserové tiskárny Canon i-Sensys MF643Cdw patří barevný tisk, což není v případě laserového typu multifunkčního zařízení samozřejmost. Tento model od Canonu zvládne samozřejmě i kopírování a sken dokumentů. Jedná se ale o hlasitější model, který při práci dosahuje vysoké hladiny hluku až 65 dB.

Rozměry tiskárny jsou poměrně velké, podrobně je najdete rozepsané v tabulce. Vysoká je také hmotnost 22,6 kilogramu, která přesahuje standard našeho srovnání (prosinec 2020).

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Typ

Laserová

Barevný tisk

Ano

Tisk na formát A3

Ne

Tisk fotografií

Ne

Maximální gramáž papíru (g/m2)

200

Bezokrajový tisk

Ne

Vstupní zásobník

250

Automatický podavač

Ano

Spotřeba Stand-by dle výrobce (W)

11

Hlučnost dle výrobce (dB)

65

Hloubka (cm)

46

Šířka (cm)

45,1

Výška (cm)

41,3

Hmotnost dle výrobce (kg)

22,6

Hodnocení funkcí a vybavení

Předlohu pro tisk dostanete do tiskárny buď bezdrátově přes Wifi připojení, případně klasicky přes kabel USB. Sice chybí možnost odeslání souborů přes NFC, avšak to je u tiskáren obecně spíše výjimka. Na čelním panelu je vedle velkého dotykového displeje k nalezení port pro paměťové zařízení typu USB. Můžete tak tisknout přímo z vašeho flash disku.

Práci vám ulehčí automatický podavač papíru.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

USB

Ano

Wi-Fi

Ano

NFC

Ne

Hodnocení tisku

S rychlostí 21 černobílých stran za minutu se řadí model mezi slabší nadprůměr. Po odeslání dokumentu na tiskárnu následuje prodleva 10,4 sekundy, než se zařízení zahřeje a vyprodukuje první stranu. Rozlišení 1 200 DPI je pak spíše běžnou záležitostí a nijak nevybočuje. Schází také bezokrajový tisk, který bychom od barevné tiskárny mohli očekávat.

Zásobník pojme 250 listů A4, nebude jej potřeba neustále doplňovat. Výrobce slibuje až 3 100 černobílých a 6 900 barevných výtisků na jedny náplně. To dělá tiskárnu poměrně úspornou, při reálném využití se však tato hodnota bude lišit, stejně jako u všech ostatních tiskáren. Počítejte tedy uvedenou spotřebu za nejnižší možnou.

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle dle výrobce (str/min)

21

Doba tisku první strany černobíle dle výrobce (s)

10,4

Maximální rozlišení tisku (DPI)

1 200 x 1 200

Maximální rozlišení skenu (DPI)

600 x 600

Bezokrajový tisk

Ne

Maximálně listů dle výrobce (černá)

3 100

Cena černého toneru

2 300

Cena černobílého výtisku A4 dle výrobce

0,74

Maximálně listů dle výrobce (barevná)

6 900

Cena barevných tonerů

6 600

Cena barevného výtisku A4 dle výrobce

0,96

Naše hodnocení a závěr

Tiskárnu Canon i-Sensys MF643Cdw považujeme za velmi dobré multifunkční zařízení, které zvládne i barevný tisk, což u laserových modelů není samozřejmost. Pyšní se solidní rychlostí – za minutu dokáže zpracovat až 21 černobílých stránek. Start tiskárny je trochu pomalejší, první výtisk je hotov přibližně za deset sekund. Pozitivem je poměrně velký vstupní zásobník, kam se vejde až 250 listů a zejména automatický podavač.

Největším negativem je pak velmi vysoká hlučnost, která dělá tiskárnu téměř nepoužitelnou v otevřených kancelářích. Akustický hluk 65 dB převyšuje ostatní tiskárny v našem výběru (prosinec 2020) až o třetinu. Celé zařízení je trochu rozměrnější. Tiskárna vyhoví v kancelářích mimo pracovní prostory či u náročných domácích uživatelů.

Pokud jste schopni slevit z vašich nároků a oželíte barevný tisk, zkuste se zaměřit například na laserovou tiskárnu HP LaserJet Pro MFP M28w W2G55A.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Canon i-Sensys MF643Cdw | Hodnocení: 85,3 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka, která se u nás často věnuje technologickým tématům. Ráda zkouší nové věci a volný čas věnuje objevování těch nejčerstvějších trendů, a to nejen mezi tiskárnami. Poradí vám, podle čeho tiskárnu vybírat a jak najít model, který bude odpovídat vašim potřebám i rozpočtu, bez ohledu na to, zda hledáte tiskárnu pro domácí použití nebo do kanceláře.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

1) Má tiskárna vyměnitelný fotoválec? Mění se jako kompaktní jednotka společně s tonerem? 2) Lze tisknout oboustranně bez otáčení papíru? 3) Jaké rozlišení ma skener?
Zdraví Zdeněk

Zdeněk Kyncl

Fotoválec se mění jako celek společně s tonerem, samostatně to nelze. Tiskárna má automatický oboustranný tisk. Rozlišení skenování: optické až 600 × 600 dpi a rozšířené až 9 600 × 9 600 dpi.

Daniel Černý, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Canon i-Sensys MF643Cdw

Canon i-Sensys MF643Cdw

10 000 Kč Orientační cena