Menu

Recenze a srovnání Canon i-Sensys MF643Cdw

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních laserových tiskáren

Datum doporučení: Březen 2020

  • Barevný tisk
  • Slušná kvalita tisku v dané kategorii
  • Automatický podavač a velký zásobník
  • Barevný displej
  • Vyšší cena
  • Pomalejší start tisku
  • Vysoká hmotnost a hlučnost
6 900 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Mezi jednu z nevýraznějších předností laserové tiskárny Canon i-Sensys MF643Cdw patří barevný tisk, což není v případě laserového typu multifunkčního zařízení samozřejmost. Spíše naopak, doménou těchto tiskáren je černobílý tisk. Tento model od Canonu zvládne samozřejmě i kopírování a sken dokumentů. Jedná se ale o hlasitější model, který při práci dosahuje hladiny hluku až 65 dB.

Rozměry tiskárny jsou poměrně velké, podrobně je najdete rozepsané v tabulce. Vysoká je také hmotnost 22,6 kilogramu, která přesahuje standard našeho srovnání (březen 2020).

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Typ Laserová
Funkce kopírování Ano
Funkce skenování Ano
Hlučnost (dB) 65
Hloubka (cm) 46
Šířka (cm) 45,1
Výška (cm) 41,3
Hmotnost (kg) 22,6

Hodnocení funkcí a vybavení

Předlohu pro tisk dostanete do tiskárny buď bezdrátově přes Wi-Fi připojení, případně klasicky přes kabel USB. Sice chybí možnost odeslání souborů přes NFC, avšak to je u tiskáren obecně spíše výjimka.

Práci vám ulehčí automatický podavač papíru a také velký a přehledný barevný displej.

Parametr Tento produkt
USB Ano
Wi-Fi Ano
NFC Ne
Automatický podavač Ano
Displej Ano

Hodnocení tisku

Pokud se zaměříme konkrétně na tiskové charakteristiky modelu Canon i-Sensys MF643Cdw, zjistíme, že jeho maximální rozlišení je 1 200 DPI. Mezi laserovými tiskárnami jde o dobré číslo, v porovnání s inkoustovými ale zaostává. Vstupní zásobník pojme až 250 listů, což je dost. Rychlost tisku černobílých stránek je standardní, tiskárna jich zvládne až 21 za minutu. První stránku „vyplivne“ přibližně za 10 sekund, konkurenční modely to ale zvládnu i rychleji. Možnost bezokrajového tisku zde nenajdete.

Parametr Tento produkt
Maximální tiskové rozlišení (dpi) 1 200
Vstupní zásobník 250
Rychlost tisku černobíle (str/min) 21
Doba tisku první strany černobíle (s) 10,4
Bezokrajový tisk Ne
Barevný tisk Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří tuto tiskárnu už vyzkoušeli, kvitují její poměrně rychlý a kvalitní tisk. Líbí se jim také velký zásobník na papír, někteří naopak zmiňují určité problémy se složitější instalací.

Naše hodnocení a závěr

Tiskárnu Canon i-Sensys MF643Cdw považujeme za velmi dobré multifunkční zařízení, které zvládne i barevný tisk, což u laserových modelů není samozřejmost. Pyšní se celkem kvalitním tiskem v rámci tohoto typu tiskáren (1 200 DPI), co se týče černobílého tisku, za minutu dokáže zpracovat až 21 stránek. Start tiskárny je trochu pomalejší, první stránka je hotová přibližně za deset sekund. Pozitivem je poměrně velký vstupní zásobník, kam se vejde až 250 listů. Celé zařízení je trochu rozměrnější, pozor si dejte na nadstandardní hmotnost přes 22 kilogramů a také vyšší hlučnost okolo 65 dB. Práci vám usnadní automatický podavač papíru i velký barevný displej. Pro připojení zařízení můžete počítat s USB nebo bezdrátovým přenosem přes Wi-Fi. Za tuto výbavu si ovšem trochu připlatíte.

Pokud jste schopni slevit z vašich nároků a oželíte barevný tisk, zkuste se zaměřit například na laserovou tiskárnu HP LaserJet Pro MFP M28w W2G55A.

6 900 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Canon i-Sensys MF643Cdw

Canon i-Sensys MF643Cdw

6 900 Kč Orientační cena