Menu

Recenze a srovnání HP Color LaserJet M477fdw

v kategorii Laserové tiskárny

Klady

  • Všeobecná kvalita tisku
  • NFC připojení
  • Velký zásobník na papír

Zápory

  • Velké rozměry
  • Vysoká cena
15 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Tato tiskárna od značky HP se typologicky řadí do kategorie laserových. To znamená, že od ní můžete čekat větší rychlost tisku a menší hlučnost, než je tomu v případě inkoustových konkurentů. Na druhou stranu jsou náklady na její pořízení poněkud vyšší. Díky tomu, že se tiskárna řadí do kategorie multifunkčních zařízení disponuje kromě tisku také funkcemi skenování a kopírování, které dávají další možnosti využití. Hlučnost 53 decibelů by pak neměla nadělat při běžném využití větší problémy. Dá se přirovnat například k hladině hluku na běžné ulici v denních hodinách.

Co se týče konstrukčních rozměrů je na první pohled jasné, že tiskárna nepatří mezi nejkompaktnější. V kombinaci s celkovou vahou 23,2 kilogramů by tak při manipulaci a častých přesunech mohlo dojít k problémům i pro fyzicky zdatné jedince.

Parametr Tento produkt
Výrobce

HP

Typ

Laserová

Hlučnost dle výrobce (dB)

53

Hloubka (cm)

65,2

Šířka (cm)

42,6

Výška (cm)

41,4

Hmotnost dle výrobce (kg)

23,2

Hodnocení funkcí a vybavení

Co se týče vybavenosti funkcemi, vede si tiskárna výborně. Disponuje portem pro připojení USB. Nabízí také možnost bezdrátového spojení s dalšími zařízeními pomocí technologie Wi-Fi. Toto vybavení lze sice považovat za jistý standard, ale modernější technologie NFC, která je určitou alternativou ke klasickému bezdrátovému spojení je už u tiskáren k vidění méně často a lze ji považovat za vítaný bonus.

Tiskárně nechybí automatický podavač, který usnadňuje proces tisku a nevyžaduje přítomnost obsluhy při delším procesu na několik stran. Samozřejmostí je také displej, který umožňuje intuitivní a jednodušší ovládání, díky kterému lze pohodlně nastavit tisk dle vašich požadavků.

Parametr Tento produkt
USB

Ano

Wi-Fi

Ano

NFC

Ano

Automatický podavač

Ano

Displej

Ano

Hodnocení tisku

Tiskárna nabízí velmi nadstandardní rozlišení tisku 38 400 dpi. Díky této hodnotě se můžete spolehnout na opravdu detailní výsledek a kvalitní výstup tisku i na větších formátech. Co se týče rychlosti tisku, vede si zařízení také velmi dobře. Černobíle dokáže tisknout rychlostí až 27 stran za minutu. Tisk první strany od zadání úkonu v počítači až po jeho realizaci by pak měl zabrat zhruba devět vteřin. Samozřejmostí je možnost barevného tisku, která je u takto vybavené tiskárny samozřejmě jen očekávaným doplňkem.

Parametr Tento produkt
Vstupní zásobník

250

Rychlost tisku černobíle dle výrobce (str/min)

27

Doba tisku první strany černobíle dle výrobce (s)

9

Barevný tisk

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci této tiskárny vidí jako její hlavní silné stránky především obecnou kvalitu a rychlost tisku. Domnívají se, že investice do zařízení se vyplatí i navzdory vyšší pořizovací ceně, protože tiskárna podává opravdu skvělý výkon a nabídne maximální komfort. Negativní hlasy se objevují pouze v souvislosti s méně kompaktní konstrukcí, která je však jistou daní za celkovou vybavenost a kvalitu jednotlivých komponent.

Naše hodnocení a závěr

Tiskárna Color LaserJet M447 je zařízením nejvyšší kvality. Hodí se především do domácností pro velmi časté využití a nebo do kancelářských prostor, kde je kladen velký důraz na kvalitu a rychlost výstupu. Pokud pro vás pořizovací cena tiskárny není nepřekonatelnou překážkou, jistě vám tento model ztělesní ideální řešení. Jeho slabinou je snad jen velikost konstrukce a hmotnost, která může nadělat při manipulaci značné problémy.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HP Color LaserJet M477fdw
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Věnuje se také redakčnímu testování jednotlivých tiskáren. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi HPcolor laser jet M477fdn a M477fdw. Děkuji za odpověď.

Karel Wiesner

Dobrý den. Podle specifikací výrobce má tiskárna M477fdw navíc možnost bezdrátového připojení k tiskovému serveru a také technologie HP NFC či přímý bezdrátový přístup (Wi-Fi Direct) pro tisk z mobilních zařízení.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP Color LaserJet M477fdw

HP Color LaserJet M477fdw

15 000 Kč Orientační cena