Menu

Recenze a srovnání HP Color LaserJet M477fdw

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních laserových tiskáren

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Všeobecná kvalita tisku
  • NFC připojení
  • Velký zásobník na papír
  • Velké rozměry
  • Vysoká cena
15 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Tato tiskárna od značky HP se typologicky řadí do kategorie laserových. To znamená, že od ní můžete čekat větší rychlost tisku a menší hlučnost, než je tomu v případě inkoustových konkurentů. Na druhou stranu jsou náklady na její pořízení poněkud vyšší. Díky tomu, že se tiskárna řadí do kategorie multifunkčních zařízení disponuje kromě tisku také funkcemi skenování a kopírování, které dávají další možnosti využití. Hlučnost 53 decibelů by pak neměla nadělat při běžném využití větší problémy. Dá se přirovnat například k hladině hluku na běžné ulici v denních hodinách.

Co se týče konstrukčních rozměrů je na první pohled jasné, že tiskárna nepatří mezi nejkompaktnější. V kombinaci s celkovou vahou 23,2 kilogramů by tak při manipulaci a častých přesunech mohlo dojít k problémům i pro fyzicky zdatné jedince.

Parametr Tento produkt
Výrobce HP
Typ Laserová
Funkce kopírování Ano
Funkce skenování Ano
Hlučnost (dB) 53
Hloubka (cm) 65,2
Šířka (cm) 42,6
Výška (cm) 41,4
Hmotnost (kg) 23,2

Hodnocení funkcí a vybavení

Co se týče vybavenosti funkcemi, vede si tiskárna výborně. Disponuje portem pro připojení USB. Nabízí také možnost bezdrátového spojení s dalšími zařízeními pomocí technologie Wi-Fi. Toto vybavení lze sice považovat za jistý standard, ale modernější technologie NFC, která je určitou alternativou ke klasickému bezdrátovému spojení je už u tiskáren k vidění méně často a lze ji považovat za vítaný bonus.

Tiskárně nechybí automatický podavač, který usnadňuje proces tisku a nevyžaduje přítomnost obsluhy při delším procesu na několik stran. Samozřejmostí je také displej, který umožňuje intuitivní a jednodušší ovládání, díky kterému lze pohodlně nastavit tisk dle vašich požadavků.

Parametr Tento produkt
USB Ano
Wi-Fi Ano
NFC Ano
Automatický podavač Ano
Displej Ano

Hodnocení tisku

Tiskárna nabízí velmi nadstandardní rozlišení tisku 38 400 dpi. Díky této hodnotě se můžete spolehnout na opravdu detailní výsledek a kvalitní výstup tisku i na větších formátech. Co se týče rychlosti tisku, vede si zařízení také velmi dobře. Černobíle dokáže tisknout rychlostí až 27 stran za minutu. Tisk první strany od zadání úkonu v počítači až po jeho realizaci by pak měl zabrat zhruba devět vteřin. Samozřejmostí je možnost barevného tisku, která je u takto vybavené tiskárny samozřejmě jen očekávaným doplňkem.

Parametr Tento produkt
Vstupní zásobník 250
Rychlost tisku černobíle (str/min) 27
Doba tisku první strany černobíle (s) 9
Bezokrajový tisk Neuvedeno
Barevný tisk Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci této tiskárny vidí jako její hlavní silné stránky především obecnou kvalitu a rychlost tisku. Domnívají se, že investice do zařízení se vyplatí i navzdory vyšší pořizovací ceně, protože tiskárna podává opravdu skvělý výkon a nabídne maximální komfort. Negativní hlasy se objevují pouze v souvislosti s méně kompaktní konstrukcí, která je však jistou daní za celkovou vybavenost a kvalitu jednotlivých komponent.

Naše hodnocení a závěr

Tiskárna Color LaserJet M447 je zařízením nejvyšší kvality. Hodí se především do domácností pro velmi časté využití a nebo do kancelářských prostor, kde je kladen velký důraz na kvalitu a rychlost výstupu. Pokud pro vás pořizovací cena tiskárny není nepřekonatelnou překážkou, jistě vám tento model ztělesní ideální řešení. Jeho slabinou je snad jen velikost konstrukce a hmotnost, která může nadělat při manipulaci značné problémy.

15 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze HP Color LaserJet M477fdw

HP Color LaserJet M477fdw

15 000 Kč Orientační cena