Recenze HP DeskJet Ink Advantage 5075 M2U86C | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání HP DeskJet Ink Advantage 5075 M2U86C

Klady a zápory

Klady

  • Kvalita za slušnou cenu
  • Slušný dotykový displej

Zápory

  • Složitější zapojení
  • Chybějící USB kabel v balení
2 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Tiskárna HP DeskJet Ink Advantage 5075 M2U86C spadá do kategorie inkoustových multifunkčních zařízení. Obecně je s tímto druhem tiskáren spojena menší rychlost tisku a vyšší hladinou hluku ve srovnání s laserovými konkurenty. Jejich pořizovací cena však bývá zpravidla nižší. Multifunkcionalita tiskárny spočívá v její možnosti kromě tisku provozovat také kopírování a skenování.

Rozměrově tiskárna HP nabídne slušné parametry, které ji činí relativně mobilní, především v porovnání s konkurenčními produkty z kategorie laserových. Celková hmotnost 5,41 by pak také neměla nadělat příliš velké problémy při manipulaci, ačkoliv na trhu samozřejmě najdete i lehčí kousky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

HP

Typ

Inkoustová kazetová

Hloubka (cm)

36,7

Šířka (cm)

44,5

Výška (cm)

12,8

Hmotnost dle výrobce (kg)

5,41

Hodnocení funkcí a vybavení

Tiskárna nabízí slušnou vybavenost funkcemi. Má USB port, který je standardem většiny srovnatelných zařízení, ale nechybí jí ani možnost připojení k Wi-Fi, které bývá doménou spíše zařízení ve vyšších cenových kategoriích. Přítomný displej pak usnadní ovládání a zvyšuje interaktivitu zařízení. Tiskárna nedisponuje z námi vybraných funkcí tedy pouze alternativním bezdrátovým připojením v podobě NFC, které ale u většiny srovnatelných zařízení nenajdete.

Parametr Tento produkt
USB

Ano

Wi-Fi

Ano

NFC

Ne

Displej

Ano

Hodnocení tisku

Tiskárna zvládá černobílý tisk s rychlostí 10 stran za minutu. Ačkoliv je toto číslo oproti laserovým tiskárnám samozřejmě znatelně podprůměrné, mezi srovnatelnými inkoustovými se jedná o přijatelnou hodnotu. Podobně je na tom i co se týče doby tisku první strany. Ta by měla být vytištěna za 16 vteřin, což lze opět považovat za průměr. Standard v podobě možnosti barevného tisku je pak téměř samozřejmostí, která nechybí ani u tohoto modelu 5075.

Parametr Tento produkt
Maximální rozlišení tisku (DPI)

4 800

Rychlost tisku černobíle dle výrobce (str/min)

9,5

Doba tisku první strany černobíle dle výrobce (s)

16

Barevný tisk

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé tiskárny DeskJet oceňují především její schopnost tisknout jednoduše, rychle a bez větších problémů. Jejich časté pochvaly míří také k poměru ceny ku výkonu, protože za dobrou cenu se jim dostává velmi kvalitního zboží. Naopak občasná kritika zařízení se objevuje především v souvislosti s prvotní instalací tiskárny, která se zdá být komplikovanější.

Naše hodnocení a závěr

Tiskárnu 5075 M2U86C vidíme jako velmi kvalitní zařízení za slušnou cenu. Její hlavní doménou je jednoduchost, kvalita v přijatelné ceně a také ověřená značka. Tiskárně tedy můžeme vytknout snad jen absenci USB kabelu v základním balení a celkově poněkud složitější první instalaci zařízení. Obecně je zařízení vhodné do domácností, kde je potřeba tisknout v menší intenzitě a nepožaduje se špičková kvalita. Za dobré peníze nabídne velmi slušnou alternativu k mnohem dražším modelům. Hledáte-li model s podobnými parametry a snadnější instalací, můžeme vám doporučit například HP Deskjet 2130 F5S40B.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: HP DeskJet Ink Advantage 5075 M2U86C
Jakub Gulec obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Věnuje se také redakčnímu testování jednotlivých tiskáren. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den. Jaký má tiskárna příkon? Kolik wattů? Děkuji moc.

Lipovský Pavel

Dobrý den,
tiskárna dosahuje při tisku příkonu okolo 14 wattů, v pohotovostním režimu 3,75 wattů, v režimu spánku 0,89 wattu a pokud ji vypnete, tak odebírá pouze 0,11 wattu.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP DeskJet Ink Advantage 5075 M2U86C

HP DeskJet Ink Advantage 5075 M2U86C

2 000 Kč Orientační cena