Menu

Recenze a srovnání HP DeskJet Ink Advantage 5075 M2U86C

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních inkoustových tiskáren

Datum doporučení: Říjen 2018

  • Kvalita za slušnou cenu
  • Slušný dotykový displej
  • Složitější zapojení
  • Chybějící USB kabel v balení
2 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Tiskárna HP DeskJet Ink Advantage 5075 M2U86C spadá do kategorie inkoustových multifunkčních zařízení. Obecně je s tímto druhem tiskáren spojena menší rychlost tisku a vyšší hladinou hluku ve srovnání s laserovými konkurenty. Jejich pořizovací cena však bývá zpravidla nižší. Multifunkcionalita tiskárny spočívá v její možnosti kromě tisku provozovat také kopírování a skenování.

Rozměrově tiskárna HP nabídne slušné parametry, které ji činí relativně mobilní, především v porovnání s konkurenčními produkty z kategorie laserových. Celková hmotnost 5,41 by pak také neměla nadělat příliš velké problémy při manipulaci, ačkoliv na trhu samozřejmě najdete i lehčí kousky.

Parametr Tento produkt
Výrobce HP
Typ Inkoustová
Funkce kopírování Ano
Funkce skenování Ano
Hlučnost (dB) Neuvedeno
Hloubka (cm) 36,7
Šířka (cm) 44,5
Výška (cm) 12,8
Hmotnost (kg) 5,41

Hodnocení funkcí a vybavení

Tiskárna nabízí slušnou vybavenost funkcemi. Má USB port, který je standardem většiny srovnatelných zařízení, ale nechybí jí ani možnost připojení k Wi-Fi, které bývá doménou spíše zařízení ve vyšších cenových kategoriích. Přítomný displej pak usnadní ovládání a zvyšuje interaktivitu zařízení. Tiskárna nedisponuje z námi vybraných funkcí tedy pouze alternativním bezdrátovým připojením v podobě NFC, které ale u většiny srovnatelných zařízení nenajdete.

Parametr Tento produkt
USB Ano
Wi-Fi Ano
NFC Ne
Displej Ano

Hodnocení tisku

Tiskárna zvládá černobílý tisk s rychlostí 10 stran za minutu. Ačkoliv je toto číslo oproti laserovým tiskárnám samozřejmě znatelně podprůměrné, mezi srovnatelnými inkoustovými se jedná o přijatelnou hodnotu. Podobně je na tom i co se týče doby tisku první strany. Ta by měla být vytištěna za 16 vteřin, což lze opět považovat za průměr. Standard v podobě možnosti barevného tisku je pak téměř samozřejmostí, která nechybí ani u tohoto modelu 5075.

Parametr Tento produkt
Maximální tiskové rozlišení (dpi) 4 800
Vstupní zásobník Neuvedeno
Rychlost tisku černobíle (str/min) 9,5
Doba tisku první strany černobíle (s) 16
Barevný tisk Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé tiskárny DeskJet oceňují především její schopnost tisknout jednoduše, rychle a bez větších problémů. Jejich časté pochvaly míří také k poměru ceny ku výkonu, protože za dobrou cenu se jim dostává velmi kvalitního zboží. Naopak občasná kritika zařízení se objevuje především v souvislosti s prvotní instalací tiskárny, která se zdá být komplikovanější.

Naše hodnocení a závěr

Tiskárnu 5075 M2U86C vidíme jako velmi kvalitní zařízení za slušnou cenu. Její hlavní doménou je jednoduchost, kvalita v přijatelné ceně a také ověřená značka. Tiskárně tedy můžeme vytknout snad jen absenci USB kabelu v základním balení a celkově poněkud složitější první instalaci zařízení. Obecně je zařízení vhodné do domácností, kde je potřeba tisknout v menší intenzitě a nepožaduje se špičková kvalita. Za dobré peníze nabídne velmi slušnou alternativu k mnohem dražším modelům. Hledáte-li model s podobnými parametry a snadnější instalací, můžeme vám doporučit například HP Deskjet 2130 F5S40B.

2 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP DeskJet Ink Advantage 5075 M2U86C

HP DeskJet Ink Advantage 5075 M2U86C

2 000 Kč Orientační cena