Recenze a srovnání HP Deskjet 2130 F5S40B

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii multifunkčních inkoustových tiskáren

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Nízká cena

Vysoká kvalita tisku

Zápory:

Chybí Wi-Fi

800 Kč
orientační cena

Základní údaje 

Inkoustová tiskárna značky HP nabízí možnost tisku na formát A4. Touto možností disponovala v době psaní recenze (červenec 2018) většina hodnocených tiskáren, jde o nejběžnější formát. Jako multifunkční zařízení, které zvládne také kopírovat a skenovat, se hodí nejen do domácností, ale také do kanceláří. Rozměry tiskárny patří k víceméně standardním, nejde o žádného drobka, ale zároveň by vám neměla zabrat příliš velkou plochu. Počítejte s šířkou 42,5 cm, s hloubkou 37,5 cm a s výškou 23,52 cm. Zejména výška se pohybuje vysoko nad průměrem, pro potřeby kopií, kdy se tiskárna nahoře ještě odklápí, je potřeba počítat s ještě větším místem, na to je dobré myslet. Hmotnost nepovažujeme za parametr, na kterém by mělo stát výsledné rozhodnutí pro koupi, nicméně může být pro některé uživatele důležitou informací. Se 3,42 kg jde o jeden z nejlehčích modelů, se kterým například v případě úklidu zvládne bez problémů manipulovat i dítě.

Parametr Tento produkt
Výrobce HP
Typ  Inkoustová
Funkce kopírování  Ano
Funkce skenování  Ano
Hloubka (cm) 30,4
Šířka (cm) 42,5
Výška (cm) 14,9
Hmotnost (kg) 3,42

Hodnocení funkcí a vybavení

V případě funkcí a vybavení není moc co hodnotit, tiskárna HP si zachovala jen USB slot, který je dnes již poměrně běžný nejen u tiskáren, ale také u jiných moderních zařízení, jako jsou televize. Čím dál běžnější je také u mnoha domácích spotřebičů připojení na Wi-Fi, v našem srovnání jím většina tiskáren disponovala, HP mezi ne bohužel nepatří. Při tisku i skenování bude nutné propojit tiskárnu a počítač kabelem. Zároveň se tedy nedočkáme ani pokročilé možnosti bezdrátového připojení, tzv. NFC, což je protipól Wi-Fi – v našem srovnání jej najdete jen velmi zřídka. Tiskárně bohužel chybí také displej a automatický podavač.

Parametr Tento produkt
USB  Ano
Wi-Fi  Ne
NFC  Ne
Automatický podavač Ne
Displej Ne

Hodnocení tisku

Rozlišení tiskárny, které se výrazně promítá do výsledné kvality tisku dosahuje u tohoto modelu 1200 dpi, což není příliš vysoká hodnota. Vstupní zásobník pojme najednou maximálně 60 listů, což byla v době hodnocení multifunkčních tiskáren poměrně nízká hodnota. Pokud hledáte tiskárnu pro tisk velkého množství dokumentů, zvažte, zda vám bude zásobník na 60 listů stačit, neustálé doplňování papíru určitě nebude zrovna pohodlné, i když nejde o nijak závažnou komplikaci.

Rychlost tisku černobíle uvádí, kolik stran dokáže tiskárna vytisknout za jednu minutu. U tohoto modelu se dočkáte 7,5 stran za 1 minutu, což je poměrně slušný výsledek vzhledem k tomu, že průměr dosahoval až 15 stran právě za 1 minutu. Tisk by tak měl být poměrně rychlý, a to i přes to, že doba odezvy tiskárny (od zadání úkonu po zahájení samotného tisku) dosahuje 17,6 vteřin. S touto tiskárnou je možné tisknout také barevné dokumenty, obrázky atp.

Parametr Tento produkt
Maximální tiskové rozlišení (dpi)  1 200
Vstupní zásobník  60
Rychlost tisku černobíle (str/min)  7,5
Doba tisku první strany černobíle (s)  17,6
Bezokrajový tisk  Ne
Barevný tisk Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Přes šest desítek uživatelských recenzí dokazuje, že je tato tiskárna z velmi dostupné cenové kategorie oblíbenou volbou. Uživatelé si ji pořizují zejména do domácností, samotná tiskárna je vedena jako nejvhodnější pro domácí využití. Oceňují jednoduché ovládání. Shodují se na tom, že poměr ceny a výkonu je v tomto případě vynikající.

Naše hodnocení a závěr

Model HP Deskjet 2130 F5S40B je uživateli obecně hodnocen jako vynikající model pro domácí využití. Věříme, že jej využijí například studenti, pro které bude výhodou také nízká pořizovací cena okolo 800 Kč. Tiskárna zvládá černobílý i barevný tisk, tiskne poměrně rychle a ve vysoké kvalitě. Zařízení je lehké, ovládání jednoduché. Chybějící možnost propojení přes Wi-Fi vzhledem k ceně odpouštíme, ale věříme, že zejména těm, kteří potřebují tisknout z mobilního telefonu, bude tato možnost velmi chybět..