Menu

Recenze a srovnání HP DeskJet Ink Advantage 4535

v kategorii Inkoustové tiskárny

Klady a zápory

  • Poměr ceny a výkonu
  • Pomalejší tisk
2 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Tiskárna HP DeskJet Ink Advantage 4535 je zařízením řadícím se do kategorie inkoustových tiskáren. Od těch můžete obecně čekat pomalejší tisk a vyšší hlučnost v porovnání s inkoustovými konkurenty. Na druhou stranu obvykle uspoříte za pořizovací náklady. Protože tiskárna patří do skupiny multifunkčních, můžete v její výbavě počítat i s funkcí kopírování a skenování, díky čemuž se rozšiřují možnosti jejího využití.

Z pohledu rozměrů se na první pohled jeví jako kompaktní. Oproti velkým strojům z kategorie laserových tiskáren, jejichž rozměry jsou mnohonásobně větší a hmotnost dosahuje i několika desítek kilogramů kompaktní skutečně je. Na druhou stranu ve srovnání s obdobnými stolními zařízeními se řadí spíše do průměru. Buď jak buď manipulace by běžně silově vybavené obsluze neměla nadělat problémy a 5,41 kilogramu je jistě únosná hodnota.

Parametr Tento produkt
Výrobce

HP

Typ

Inkoustová kazetová

Hloubka (cm)

36,7

Šířka (cm)

44,5

Výška (cm)

12,8

Hmotnost dle výrobce (kg)

5,41

Hodnocení funkcí a vybavení

Z pohledu vybavenosti funkcí se tiskárna těší poměrně slušné podpoře. Disponuje standardem v podobě USB portu. Nechybí jí ani Wi-Fi, která je již doménou spíše dražších zařízení, a proto její přítomnost lze hodnotit velmi kladně. Samozřejmostí je pak displej, který umožní snadnější ovládání a nastavení požadovaných specifikací tisku. Chybějící bezdrátové připojení pomocí NFC pak není žádnou katastrofou, protože ním nedisponuje většina srovnatelných modelů na trhu.

Parametr Tento produkt
USB

Ano

Wi-Fi

Ano

NFC

Ne

Displej

Ano

Hodnocení tisku

Tiskárna tiskne rychlostí 9,5 stran za minutu. To je hodnota, která je v porovnání s moderními laserovými přístroji poněkud pod průměrem, na druhou stranu mezi inkoustovými se nejedná o žádnou katastrofu. Samozřejmostí je možnost barevného tisku, která umožní tisknout i v jiných než černobílých odstínech. Za bonus pak lze považovat bezokrajový tisk. Tato funkce dovolí potisk kompletně celé stránky bez okrajů a hodí například pro vytištění obrázků na celou stranu.

Parametr Tento produkt
Maximální rozlišení tisku (DPI)

1 200

Vstupní zásobník

100

Rychlost tisku černobíle dle výrobce (str/min)

9,5

Bezokrajový tisk

Ano

Barevný tisk

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Tiskárna je poměrně uživatelsky oblíbená, a proto je u ní k dispozici téměř 180 recenzí. Majitelé jsou spokojení hlavně s možnostmi oboustranného tisku, velmi kompaktními rozměry a připojením Wi-Fi. Celkově si pak chválí poměr ceny ku výkonu, který tiskárna nabízí. Slabinu spatřují ve složitějším propojení prostřednictvím všech možných způsobů.

Naše hodnocení a závěr

Tiskárna z řady DeskJet nabízí slušný komfort pro všechny nepříliš náročné uživatele. Ačkoliv nenabídne oslnivou kvalitu ani rychlost tisku, bohatě postačí jako nadstandard do běžných domácností. Za podobnou pořizovací cenu nemá příliš konkurenci. Její slabinou je obecně pomalejší tisk a nižší tiskové rozlišení.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HP DeskJet Ink Advantage 4535
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka, která se u nás často věnuje technologickým tématům. Ráda zkouší nové věci a volný čas věnuje objevování těch nejčerstvějších trendů, a to nejen mezi tiskárnami. Poradí vám, podle čeho tiskárnu vybírat a jak najít model, který bude odpovídat vašim potřebám i rozpočtu, bez ohledu na to, zda hledáte tiskárnu pro domácí použití nebo do kanceláře.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP DeskJet Ink Advantage 4535

HP DeskJet Ink Advantage 4535

2 000 Kč Orientační cena