Recenze a srovnání HP DeskJet Ink Advantage 4535

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii multifunkčních inkoustových tiskáren

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Poměr ceny a výkonu

Zápory:

Pomalejší tisk

2 000 Kč
orientační cena

Základní údaje 

Tiskárna HP DeskJet Ink Advantage 4535 je zařízením řadícím se do kategorie inkoustových tiskáren. Od těch můžete obecně čekat pomalejší tisk a vyšší hlučnost v porovnání s inkoustovými konkurenty. Na druhou stranu obvykle uspoříte za pořizovací náklady. Protože tiskárna patří do skupiny multifunkčních, můžete v její výbavě počítat i s funkcí kopírování a skenování, díky čemuž se rozšiřují možnosti jejího využití.

Z pohledu rozměrů se na první pohled jeví jako kompaktní. Oproti velkým strojům z kategorie laserových tiskáren, jejichž rozměry jsou mnohonásobně větší a hmotnost dosahuje i několika desítek kilogramů kompaktní skutečně je. Na druhou stranu ve srovnání s obdobnými stolními zařízeními se řadí spíše do průměru. Buď jak buď manipulace by běžně silově vybavené obsluze neměla nadělat problémy a 5,41 kilogramu je jistě únosná hodnota.

Parametr Tento produkt
Výrobce HP
Typ  Inkoustová
Funkce kopírování  Ano
Funkce skenování  Ano
Hlučnost (dB)  Neuvedeno
Hloubka (cm) 36,7
Šířka (cm) 44,5
Výška (cm) 12,8
Hmotnost (kg) 5,41

Hodnocení funkcí a vybavení

Z pohledu vybavenosti funkcí se tiskárna těší poměrně slušné podpoře. Disponuje standardem v podobě USB portu. Nechybí jí ani Wi-Fi, která je již doménou spíše dražších zařízení, a proto její přítomnost lze hodnotit velmi kladně. Samozřejmostí je pak displej, který umožní snadnější ovládání a nastavení požadovaných specifikací tisku. Chybějící bezdrátové připojení pomocí NFC pak není žádnou katastrofou, protože ním nedisponuje většina srovnatelných modelů na trhu.

Parametr Tento produkt
USB  Ano
Wi-Fi  Ano
NFC  Ne
Displej Ano

Hodnocení tisku

Tiskárna tiskne rychlostí 9,5 stran za minutu. To je hodnota, která je v porovnání s moderními laserovými přístroji poněkud pod průměrem, na druhou stranu mezi inkoustovými se nejedná o žádnou katastrofu. Samozřejmostí je možnost barevného tisku, která umožní tisknout i v jiných než černobílých odstínech. Za bonus pak lze považovat bezokrajový tisk. Tato funkce dovolí potisk kompletně celé stránky bez okrajů a hodí například pro vytištění obrázků na celou stranu.

Parametr Tento produkt
Maximální tiskové rozlišení (dpi)  1 200
Vstupní zásobník  100
Rychlost tisku černobíle (str/min)  9,5
Bezokrajový tisk  Ano
Barevný tisk Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Tiskárna je poměrně uživatelsky oblíbená, a proto je u ní k dispozici téměř 180 recenzí. Majitelé jsou spokojení hlavně s možnostmi oboustranného tisku, velmi kompaktními rozměry a připojením Wi-Fi. Celkově si pak chválí poměr ceny ku výkonu, který tiskárna nabízí. Slabinu spatřují ve složitějším propojení prostřednictvím všech možných způsobů.

Naše hodnocení a závěr

Tiskárna z řady DeskJet nabízí slušný komfort pro všechny nepříliš náročné uživatele. Ačkoliv nenabídne oslnivou kvalitu ani rychlost tisku, bohatě postačí jako nadstandard do běžných domácností. Za podobnou pořizovací cenu nemá příliš konkurenci. Její slabinou je obecně pomalejší tisk a nižší tiskové rozlišení.