Menu

Recenze a srovnání HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních inkoustových tiskáren

Datum doporučení: Březen 2020

  • Menší vstupní zásobník
  • Lze připojit ke smartphonu
  • Rychlý tisk
  • Vyšší cena
  • Nemá automatický podavač
  • Hlučnost by mohla být nižší
3 500 Kč Orientační cena

Základní údaje 

HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A je multifunkční inkoustová tiskárna, která zvládne barevný tisk, kopírování i skenování dokumentů. Výrobce ji označuje za ekonomicky velmi šetrnou variantu, protože by měla zajistit finančně nenáročný tisk. Funguje na bázi tankového systému. To znamená, že si do nádržek doplňujete inkoust sami. Tím, že nemusíte kupovat celé náplně, ale stačí vám samotný inkoust, by měl tisk vyjít levněji. Nádobky na inkoust jsou navíc průhledné, takže máte přehled o stavu barvy v tiskárně a můžete ji vždy včas doplnit. Na jedno naplnění zvládne 8 000 barevných kousků a 15 000 černých dokumentů.

Díky vcelku kompaktním rozměrům nezabere doma nebo v kanceláři moc místa a s hmotností 4,67 kilogramů se nemusíte bát ani občasného přenášení. Hlučnost 60 dB sice není úplně ideální a na trhu najdete i mnohem tišší tiskárny (červenec 2020), ale jedná se o poměrně slušnou hodnotu a nijak výrazně vás rušit nebude.

Parametr Tento produkt
Výrobce HP
Typ Inkoustová
Funkce kopírování Ano
Funkce skenování Ano
Hlučnost (dB) 60
Hloubka (cm) 31
Šířka (cm) 52,5
Výška (cm) 15,8
Hmotnost (kg) 4,67

Hodnocení funkcí a vybavení

V konektivitě tiskárny spočívá její hlavní výhoda. Disponuje totiž možností Wi-Fi připojení, takže může fungovat zcela bezdrátově. Skrze volně dostupnou aplikaci HP Smart k ní připojíte i smartphone nebo tablet a můžete tisknout nebo skenovat dokumenty přímo ze zařízení. K dispozici máte i klasické připojení přes USB kabel. Tiskárna si poradí i s oboustranným tiskem, musíte ji přitom ale asistovat, protože nemá automatický podavač. Důležité informace o chodu zařízení a průběhu tisku uvidíte na malém displeji a ovládá se pomocí tlačítek.

Parametr Tento produkt
USB Ano
Wi-Fi Ano
NFC Ne
Automatický podavač Ne
Displej Ano

Hodnocení tisku

Vzhledem k menším rozměrům tiskárny se musíte spokojit s tím, že se do vstupního zásobníku vejde pouze 60 listů. Na případný hromadný tisk by vám to mělo bohatě stačit, ale větší zařízení mnohdy pojmou i několikanásobně víc papíru. Černobíle stihne vytisknout 19 klasických kancelářských dokumentů za minutu, barevných pak zvládne za stejnou dobu zhruba 15. První černobílou stránku vytiskne už po čtrnácti vteřinách. Nemá problém ani s tiskem bez okrajů, takže na ní klidně vytvoříte letáky a jiné požadované dokumenty přesně podle přání.

Parametr Tento produkt
Maximální tiskové rozlišení (dpi) 1 200
Vstupní zásobník 60
Rychlost tisku černobíle (str/min) 19
Doba tisku první strany černobíle (s) 14
Bezokrajový tisk Ano
Barevný tisk Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Většina uživatelů tiskárny HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A si v recenzích pochvaluje hlavně tankové plnění inkoustu a potvrzují, že se jedná o opravdu skvělou vychytávku, kdy barvu můžete doplnit úplně samostatně a bez zašpinění. Vyzdvihují tím zejména levný provoz a těší je, že jim stačí kupovat pouze samostatné lahvičky s inkoustem, které vychází finančně lépe. Pochvalují si také rychlost tisku a možnost Wi-Fi připojení. Pokud zmiňují nějaké negativum, většinou se týká poměrně malého vstupního zásobníku a občas i vyšší hlučnosti. Celkově je ovšem většina uživatelů s přístrojem velmi spokojená a její nákup by doporučili dál.

Naše hodnocení a závěr

Model HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A má velmi slušné parametry, co se kvality a hlavně rychlosti tisku týče. Oceňujeme především možnost Wi-Fi připojení, které se v dnešní době opravdu hodí a ušetří vám spoustu času. Doporučujeme ji do domácností i menších kanceláří, kde skvěle a rychle odvede svoji práci. Pro profesionálnější využití a k frekventovanějšímu tisku se moc nehodí zejména kvůli absenci automatického podavače a malému zásobníku. K tomu ale rozhodně ani není určená a odpovídá tomu i její cena, kterou můžeme označit za stále docela příznivou, zvláště přihlédneme-li k ekonomicky výhodnějšímu provozu.

Pokud se ovšem chystáte tisknout větší množství dokumentů a potřebujete tiskárnu například ke své práci opravdu často, doporučujeme sáhnout raději po nějaké laserové tiskárně. Skvělou volbou může být například Brother DCP-L2532DW.

3 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je tiskárna vhodná pro velmi sporadické použití v domácnosti, tzn. zda trpí na vysychání inkoustu či zasychání tiskového mechanismu. Nebo je v tomto případě lepší šáhnout po laserové tiskárně? Děkuji za odpověď.

Jiří Krauskopf, 23.11.2020

Dobrý den,
všechny inkoustové tiskárny, ať už s kazetami (cartridge), nebo s tanky na dolévání náplně trpí při nepoužívání na zasychání trysek. Bohužel nelze přesně definovat, co je to pravidelné užívání. Proto pokud plánujete tiskárnu využívat pouze sporadicky, zvažte koupi laserové tiskárny.

Jakub Gulec, redaktor, 25.11.2020

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

3 500 Kč Orientační cena