Menu

Recenze a srovnání HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních inkoustových tiskáren

Datum doporučení: Prosinec 2020

83,5 % Celkové hodnocení
  • Malý vstupní zásobník
  • Velmi úsporná
  • Rychlý tisk
  • Vyšší cena
  • Nemá automatický podavač
  • Vyšší hlučnost
3 400 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní údaje 

HP Ink Tank Wireless 415 je multifunkční inkoustová tiskárna, která zvládne barevný tisk, kopírování i skenování dokumentů. Výrobce ji označuje za ekonomicky velmi šetrnou variantu, což potvrzují uživatelské recenze. Funguje na bázi tankového systému. To znamená, že si do nádržek doplňujete inkoust sami. Nádobky na inkoust jsou navíc průhledné, takže máte přehled o stavu barvy v tiskárně a můžete ji vždy včas doplnit.

Funkce skenování a kopírování samozřejmě neschází, automatický podavač byste však očekávali marně. V dané cenové hladině se tato hodnotná funkce neobjevuje. Vstupní zásobník pak pojme pouze 60 listů papíru.

Díky vcelku kompaktním rozměrům nezabere doma nebo v kanceláři moc místa a s hmotností 4,67 kilogramů se nemusíte bát ani občasného přenášení. S hlučností 60 dB patřila tiskárna k nejhlučnějším v našem výběru (prosinec 2020), vyhoví tak lépe v domácnosti, než v kanceláři.

Parametr Tento produkt
Výrobce HP
Typ Inkoustová
Funkce kopírování Ano
Funkce skenování Ano
Barevný tisk Ano
Vstupní zásobník 60
Automatický podavač Ne
Spotřeba Stand-by (W) 0,88
Hlučnost (dB) 60
Hloubka (cm) 31
Šířka (cm) 52,5
Výška (cm) 15,8
Hmotnost (kg) 4,67

Hodnocení funkcí a vybavení

V konektivitě tiskárny spočívá její hlavní výhoda. Disponuje totiž možností WiFi připojení, takže může fungovat zcela bezdrátově. Skrze volně dostupnou aplikaci HP Smart k ní připojíte i smartphone nebo tablet a můžete tisknout dokumenty přímo z telefonu. K dispozici máte i klasické připojení přes USB kabel.

Důležité informace o chodu zařízení a průběhu tisku uvidíte na malém displeji. Přístroj se ovládá pomocí tlačítek a žádná složitá nastavení neumožňuje.

Parametr Tento produkt
Displej Ano
USB Ano
Wi-Fi Ano
NFC Ne

Hodnocení tisku

Černobíle stihne vytisknout 19 klasických kancelářských dokumentů za minutu, barevných pak zvládne za stejnou dobu zhruba 14. První černobílou stránku vytiskne po čtrnácti vteřinách, patří tak mezi pomalejší. Bez potíží dovede tisknout bez okrajů, dobře tak vyhoví při produkci plakátů a fotografií.

Maximální rozlišení 1 200 DPI většině požadavků vyhoví více než dostatečně. Barevné spektrum se zakládá na CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, blacK), pokud se chcete zaměřit na produkci fotografií profesionálních kvalit, poohlédněte se po tiskárně s více barvami.

Výrobce definuje, že černá barva dovede vytisknout až 6 000 a barevné inkousty až 24 000 listů A4 při 5% pokrytí. Při reálném využití budou tyto hodnoty nižší, vzhledem k velmi nízké ceně inkoustů se však jedná o zdaleka nejúspornější variantu v našem výběru (prosinec 2020).

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle (str/min) 19
Doba tisku první strany černobíle (s) 14
Maximální tiskové rozlišení (dpi) 1 200
Bezokrajový tisk Ano
Maximálně listů (černá) 6 000
Cena černého toneru 250
Cena černobílého výtisku A4 0,04
Maximálně listů (barevná) 24 000
Cena barevných tonerů 750
Cena barevného výtisku A4 0,03

Naše hodnocení a závěr

Model HP Ink Tank Wireless 415 má velmi slušné parametry, co se kvality a hlavně rychlosti tisku týče. Největším pozitivem jsou velmi nízké náklady na tisk. Zařízení umožní kvalitní reprodukci grafiky i fotografií, přičemž neschází také bezdrátové připojení WiFi. Mezi negativa pak patří absence automatického podavače a malý zásobník na papíry.

Tiskárnu můžeme doporučit domácnostem a malým kancelářím, zohledněte však vyšší hlučnost při tisku. Díky velmi nízké hmotnosti nebude problém zařízení převážet, dávat pozor však musíte na nádržky s inkoustem, které by se mohly vylít. Hledáte-li spíše pomocníka do kanceláře pro tisk černobílých textových dokumentů, zkuste se podívat na laserový model Brother DCP-L2532DW.

3 400 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A | Hodnocení: 83,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je tiskárna vhodná pro velmi sporadické použití v domácnosti, tzn. zda trpí na vysychání inkoustu či zasychání tiskového mechanismu. Nebo je v tomto případě lepší šáhnout po laserové tiskárně? Děkuji za odpověď.

Jiří Krauskopf

Dobrý den,
všechny inkoustové tiskárny, ať už s kazetami (cartridge), nebo s tanky na dolévání náplně trpí při nepoužívání na zasychání trysek. Bohužel nelze přesně definovat, co je to pravidelné užívání. Proto pokud plánujete tiskárnu využívat pouze sporadicky, zvažte koupi laserové tiskárny.

Jakub Gulec, redaktor

Dobry den. Nerozumim jak to je s naplnemi. Pisete, ze se doplnuje inkoust do tanku (kolik ml?), ale v tech. udajich pisete o tonerech, ktere jsou navic dost drahe. Jak to teda je?

Louis

Dobrý den,
tiskárny s tankovým systémem využívají inkoust v lahvičkách. Všeobecně platí, že je tato forma tisku nejlevnější. Cena lahvičky inkoustu se pohybuje v řádech nižších stokorun. Všeobecně označujeme inkousty, cartridge i tonery za tonery. Toto označení najdete v řádku technických údajů společně s počtem stran, které by měl dokázat vytisknout dle parametrů stanovených výrobcem. V žádném případě však tento řádek nedefinuje, jaký typ náplně tiskárna využívá. Pro výběr chápeme jaká zásadní informace, zda se jedná o laserovou či inkoustovou tiskárnu a jaká je odhadovaná cena tisku.

Jakub Gulec, redaktor

Chápu, že se do tiskárny vkládá papír A4, ale nikde jsem se nedočetl, jak je to s fotopapíry např. 10×15 cm?

Václav Kořenský

Dobrý den,
tiskárna podporuje tisk fotografií o formátu 10×15 cm. Minimální rozměry vloženého papíru jsou 7,62×12,7 cm.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
v jakém rozlišení tiskárna skenuje? Děkuji za odpověď.

Renáta Grohová

Dobrý den,
rozlišení skeneru je 1 200 DPI.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

3 400 Kč Orientační cena