Recenze a porovnání Samsung SL-C480W | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Samsung SL-C480W

v kategorii Laserové tiskárny

Klady

  • NFC připojení
  • Skvělá kvalita tisku
  • Displej

Zápory

  • Velké rozměry
6 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Chcete-li investovat přiměřenou částku do tiskárny, na kterou se budete moci v každém případě spolehnout, potom bude laserová tiskárna Samsung SL-C480W vhodná právě pro vás. Laserové tiskárny, mezi které tento model spadá, patří k tomu nejlepšímu, co na našem trhu v současnosti najdete. V únoru 2019 byly všechny testované modely, včetně tohoto, multifunkční. Lze je tedy využít nejen pro tisk, ale také pro skenování či kopírování. Hodí se tak nejen do běžné domácnosti, ale také do kancelářského prostředí.

Hmotnost této tiskárny dosahuje 13 kg, což je testový průměr. Ve výběru tiskáren narazíte i na takové, které váží 23 kg, nebo naopak jen 5 kg. Počítejte s tím, že jde o jeden z větších kousků z vybraných tiskáren. Hloubka činí téměř 47 cm, na šířku má 50 cm a na výšku téměř 40 cm. Pro srovnání, některé modely dosahovaly výšky například jen asi 13 cm, to je podstatný rozdíl.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Typ

Laserová

Hlučnost dle výrobce (dB)

48

Hloubka (cm)

46,6

Šířka (cm)

50,1

Výška (cm)

39,8

Hmotnost dle výrobce (kg)

12,9

Hodnocení funkcí a vybavení

V rámci kategorie funkcí a vybavení je na tom model Samsung vskutku dobře. Není sice stoprocentní, chybějící automatický podavač bude omezující jen při opravdu velkém množství papírů ke kopírování a skenování. Pokud si myslíte, že se nestane, že byste potřebovali okopírovat či naskenovat desítky listů, nebude vám tato schopnost chybět. Oproti tomu je potřeba pochválit, že má NFC, moderní bezdrátovou technologii. Tehdy jí disponovalo jen opravdu málo modelů. Oproti tomu Wi-Fi už dnes disponuje poměrná část tiskáren, proto můžete také s touto tiskárnou zacházet na dálku, odpadnou starosti s přenášením notebooku a připojováním přes kabel.

Mezi samozřejmé prvky tiskáren patří slot pro USB. Nemusíte se zdržovat připojováním média do počítače, ale rovnou u tiskárny můžete dokument z flash disku vytisknout. Co vidíme jako výhodu je displej, kterým zařízení také disponuje. Díky němu jednodušeji zvolíte váš požadavek. Pro lepší přehled o tisku jej doporučujeme.

Parametr Tento produkt
USB

Ano

Wi-Fi

Ano

NFC

Ano

Automatický podavač

Ne

Displej

Ano

Hodnocení tisku

Prvním z parametrů, které považujeme za důležité a zaměřil jsme se na ně při hodnocení tiskáren, je maximální tiskové rozlišení. Čím vyšší rozlišení tiskárna nabízí, tím detailnější je výsledný tisk, hodnotí se tím zkrátka kvalita výsledného tisku. Při hodnotě 2 400 dpi si vede tiskárna lehce nadprůměrně, pro domácí prostředí jde o skvělou hodnotu. Vstupní zásobník pojme až 150 listů, to je také lehce nadprůměrná hodnota. V domácím prostředí vás nebude čekat časté doplňování papíru, problém by to ale neměl být ani pro menší kancelář.

Rychlost tisku černobíle uvádí, kolik stran dokáže tiskárna vytisknout za jednu minutu. U tohoto modelu jde o 18 listů, což je nadprůměrná hodnota, jedna z vyšších. Doba, která uplyne mezi příkazem k tisku a vlastním zahájením tisku, činí u tohoto modelu 14 vteřin. Reálně jde o chviličku, mezi hodnocenými modely jsme se setkali s mnohem vyšším i nižším číslem. Lze tedy konstatovat, že jde o průměrnou dobu. Nakonec je nutné dodat, že je tiskárna schopna tisknout také barevně.

Parametr Tento produkt
Maximální rozlišení tisku (DPI)

2 400

Vstupní zásobník

150

Rychlost tisku černobíle dle výrobce (str/min)

18

Doba tisku první strany černobíle dle výrobce (s)

14

Barevný tisk

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Model tiskárny značky Samsung je mezi uživateli poměrně oblíbený. Uživatelé si na základě svých zkušeností, ať už krátkodobých či dlouhodobých, chválí kvalitu tisku, nízkou hlučnost a rychlost. Oceňují možnost propojení přes Wi-Fi nejen s počítačem, ale také například s mobilním telefonem. Mezi negativy se ale opakovala výtka na vyčuhující zásobník. Papír jednoduše není schovaný v tiskárně, tím se lehce navyšuje prostor, který je potřeba vyhradit pro umístění zařízení. Na vlastní funkci to nemá vliv.

Naše hodnocení a závěr

Podle parametrů i zkušeností uživatelů obstojí tiskárna Samsung SL-C480W v hodnocení poměru ceny a výkonu mezi multifunkčními laserovými tiskárnami. Její cena není závratná, přesto podává slušný výkon v případě hodnocení kvality tisku či možností připojení. Má ale své chyby, například velikost tohoto přístroje nemusí pasovat do každé domácnosti. Svými schopnosti jde ovšem o skvělého kandidáta také do kanceláří, kde se najde pravděpodobně více místa. V těchto prostorách, pokud nemáte rádi rušivé elementy, vás ani nebude tento kousek příliš rušit, parametrově i dle zkušeností patří k tišším z celého výběru tiskáren.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung SL-C480W
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Věnuje se také redakčnímu testování jednotlivých tiskáren. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung SL-C480W

Samsung SL-C480W

6 000 Kč Orientační cena