Recenze a porovnání Samsung Xpress SL-M2070W | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Samsung Xpress SL-M2070W

Klady a zápory

  • Velký zásobník na papír
  • Rychlý tisk
  • Tisk pouze černobíle
3 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Laserové tiskárny patří obvykle do vyšší cenové kategorie než inkoustové, Samsung Xpress SL-M2070W je však jednou z výjimek a počáteční investice se tak pohybuje okolo 3 000 Kč. Jde o multifunkční zařízení, které umožňuje navíc kopírování i skenování. Rozměrově spadá tiskárna mezi průměrné, na výšku očekávejte 25,3 cm, na šířku 40,6 cm a do hloubky potom 35,96 cm. Hmotnost 7,4 kg je jedna z nižších, se zařízením tak nebude těžké manipulovat, kromě potřeby úklidu však nedoporučujeme tiskárnu často stěhovat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Typ

Laserová

Hlučnost dle výrobce (dB)

50

Hloubka (cm)

35,96

Šířka (cm)

40,6

Výška (cm)

25,3

Hmotnost dle výrobce (kg)

7,4

Hodnocení funkcí a vybavení

V rámci kategorie funkcí a vybavení nás překvapilo zejména pokročilé bezdrátové připojení NFC, které lze jednoznačně považovat za nadstandard. Pro případ, že vaše ostatní zařízení toto připojení nepodporuje, je k dispozici Wi-Fi, díky čemuž odpadá nutnost využití kabelu při tisknutí i skenování. Obsluhovat tiskárnu tak budete moci i ze vzdálenějších místností. Nechybí pak ani displej, který umožní snazší ovládání. USB výstup umožňuje využití flash disku. Automatický podavač u modelu Samsung mohou postrádat zejména ti z vás, kteří často kopírují či skenují větší množství listů najednou. Bez něj bude nutné jednotlivé listy vkládat ručně.

Parametr Tento produkt
USB

Ano

Wi-Fi

Ano

NFC

Ano

Automatický podavač

Ne

Displej

Ano

Hodnocení tisku

Maximální tiskové rozlišení určuje, jak kvalitní výstup dostanete. Tiskárna Samsung s 1 200 dpi se hodí pro domácí využití, pro tisk nejvyšší kvality, například pro potřebu tisku pozvánek, letáků či fotografií, je možné na trhu narazit na modely s třikrát vyšším rozlišením. Protože však tento model nezvládá barevný tisk, pro černobílé kopie bude toto rozlišení naprosto dostačovat.

Vstupní zásobník na 150 listů patří k objemnějším, nebude tedy nutné papír neustále doplňovat, pochopitelně ale záleží především na tom, jak frekventovaně budete tiskárnu využívat. Rychlost tisku dosahuje 20 stran za 1 minutu, čemuž může konkurovat málo který model. Navíc při odezvě 8,33 vteřin (doba od zadání tisku po zahájení tisku), bude celý proces tisku poměrně rychlý.

Parametr Tento produkt
Maximální rozlišení tisku (DPI)

1 200

Vstupní zásobník

150

Rychlost tisku černobíle dle výrobce (str/min)

20

Doba tisku první strany černobíle dle výrobce (s)

8,33

Bezokrajový tisk

Ne

Barevný tisk

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

K modelu Samsung se váže na dvě stě uživatelských recenzí, jde tedy poměrně dobře zhodnotit, jak uživatelsky přívětivá tato tiskárna je. Uživatelé se shodují, že je perfektní pro domácí využití, své místo ale najde také v menší kanceláři. Kvalita je pro většinu naprosto dostačující, oceňují rychlý tisk. V několika případech však nastal problém se zprovozněním Wi-Fi, lze však v případě potřeby využít i kabel, kterým se propojí tiskárna s vaším počítačem.

Naše hodnocení a závěr

Za cenu kolo 3 000 Kč je laserová tiskárna Samsung Xpress SL-M2070W vhodným kandidátem do domácností či malých kanceláří, spokojit se však budete muset pouze s černobílými kopiemi, barevný tisk tento model neovládá, jde přitom o schopnost, kterou většina hodnocených tiskáren má. Tento model překvapí rychlým tiskem, výhodou je objemný zásobník na papír. V pohotovostním režimu nespotřebovává zbytečně příliš velké množství energie, můžete jej tak nechat klidně zapnutý a v případě potřeby začít kdykoliv tisknout.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Samsung Xpress SL-M2070W
Jakub Gulec obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Věnuje se také redakčnímu testování jednotlivých tiskáren. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Xpress SL-M2070W

Samsung Xpress SL-M2070W

3 000 Kč Orientační cena