Menu

Recenze a srovnání Samsung Xpress SL-M2070W

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních laserových tiskáren

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Velký zásobník na papír
  • Rychlý tisk
  • Tisk pouze černobíle
3 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Laserové tiskárny patří obvykle do vyšší cenové kategorie než inkoustové, Samsung Xpress SL-M2070W je však jednou z výjimek a počáteční investice se tak pohybuje okolo 3 000 Kč. Jde o multifunkční zařízení, které umožňuje navíc kopírování i skenování. Rozměrově spadá tiskárna mezi průměrné, na výšku očekávejte 25,3 cm, na šířku 40,6 cm a do hloubky potom 35,96 cm. Hmotnost 7,4 kg je jedna z nižších, se zařízením tak nebude těžké manipulovat, kromě potřeby úklidu však nedoporučujeme tiskárnu často stěhovat.

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Typ Laserová
Funkce kopírování Ano
Funkce skenování Ano
Hlučnost (dB) 50
Hloubka (cm) 35,96
Šířka (cm) 40,6
Výška (cm) 25,3
Hmotnost (kg) 7,4

Hodnocení funkcí a vybavení

V rámci kategorie funkcí a vybavení nás překvapilo zejména pokročilé bezdrátové připojení NFC, které lze jednoznačně považovat za nadstandard. Pro případ, že vaše ostatní zařízení toto připojení nepodporuje, je k dispozici Wi-Fi, díky čemuž odpadá nutnost využití kabelu při tisknutí i skenování. Obsluhovat tiskárnu tak budete moci i ze vzdálenějších místností. Nechybí pak ani displej, který umožní snazší ovládání. USB výstup umožňuje využití flash disku. Automatický podavač u modelu Samsung mohou postrádat zejména ti z vás, kteří často kopírují či skenují větší množství listů najednou. Bez něj bude nutné jednotlivé listy vkládat ručně.

Parametr Tento produkt
USB Ano
Wi-Fi Ano
NFC Ano
Automatický podavač Ne
Displej Ano

Hodnocení tisku

Maximální tiskové rozlišení určuje, jak kvalitní výstup dostanete. Tiskárna Samsung s 1 200 dpi se hodí pro domácí využití, pro tisk nejvyšší kvality, například pro potřebu tisku pozvánek, letáků či fotografií, je možné na trhu narazit na modely s třikrát vyšším rozlišením. Protože však tento model nezvládá barevný tisk, pro černobílé kopie bude toto rozlišení naprosto dostačovat.

Vstupní zásobník na 150 listů patří k objemnějším, nebude tedy nutné papír neustále doplňovat, pochopitelně ale záleží především na tom, jak frekventovaně budete tiskárnu využívat. Rychlost tisku dosahuje 20 stran za 1 minutu, čemuž může konkurovat málo který model. Navíc při odezvě 8,33 vteřin (doba od zadání tisku po zahájení tisku), bude celý proces tisku poměrně rychlý.

Parametr Tento produkt
Maximální tiskové rozlišení (dpi) 1 200
Vstupní zásobník 150
Rychlost tisku černobíle (str/min) 20
Doba tisku první strany černobíle (s) 8,33
Bezokrajový tisk Ne
Barevný tisk Ne

Hodnocení dalších uživatelů

K modelu Samsung se váže na dvě stě uživatelských recenzí, jde tedy poměrně dobře zhodnotit, jak uživatelsky přívětivá tato tiskárna je. Uživatelé se shodují, že je perfektní pro domácí využití, své místo ale najde také v menší kanceláři. Kvalita je pro většinu naprosto dostačující, oceňují rychlý tisk. V několika případech však nastal problém se zprovozněním Wi-Fi, lze však v případě potřeby využít i kabel, kterým se propojí tiskárna s vaším počítačem.

Naše hodnocení a závěr

Za cenu kolo 3 000 Kč je laserová tiskárna Samsung Xpress SL-M2070W vhodným kandidátem do domácností či malých kanceláří, spokojit se však budete muset pouze s černobílými kopiemi, barevný tisk tento model neovládá, jde přitom o schopnost, kterou většina hodnocených tiskáren má. Tento model překvapí rychlým tiskem, výhodou je objemný zásobník na papír. V pohotovostním režimu nespotřebovává zbytečně příliš velké množství energie, můžete jej tak nechat klidně zapnutý a v případě potřeby začít kdykoliv tisknout.

3 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Xpress SL-M2070W

Samsung Xpress SL-M2070W

3 000 Kč Orientační cena