Menu

Recenze a srovnání Exit Silhouette Ground 366 cm

92,3 % Celkové hodnocení

Zapuštěná trampolína v kategorii Velké trampolíny nad 300 cm

Klady

  • Ochrana pružin
  • Lepší stabilita
  • Výborná bezpečnost
  • Atraktivní provedení

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nutnost vykopat díru
  • Není na výběr z více barev
12 000 Kč Orientační cena

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Výrobce trampolín Exit Toys pochází z Holandska, v našich končinách patří jeho trampolíny k těm dražším, ale také kvalitnějším. Co do velikosti nabízí v době srovnání (leden 2022) pět možností, a to od 183 do 427 cm. My jsme do výběru zvolili střední model o průměru 366 cm. Můžete jej sehnat ve více barevných provedení.

První, co vás na trampolíně pravděpodobně zaujme, je zapuštěné provedení. Trampolína nestojí na nohách ve tvaru U, ale přímo na zemi, do které je ukotvena. Pod ní je nutné vykopat díru, uprostřed téměř metr hlubokou. Tyto trampolíny jsou obecně stabilnější a bezpečnější, protože i když z nich dítko náhodou vypadne, nepadá z výšky. Není k nim potřeba žebřík, spodní ochranná síť ani kotvení, na výdajích však úsporu nepoznáte, protože levnější zapuštěné trampolíny zpravidla nebývají.

Model Exit Silhouette podpírá konstrukce z galvanizované oceli, o skokové vlastnosti se stará 72 pružin. Obojím trampolína nijak nevybočuje z řady. Mírně nižší je její nosnost, váha skokana by neměla přesáhnout 120 kg. Pružinám i tyčím samozřejmě nechybí ochrana. Trampolína patří mezi certifikované, a to společností TÜV.

Síť a její uchycení

Síť, kterou nese 8 tyčí, je umístěna až za pružinami, takže neopatrné děti je třeba poučit, aby na pružiny náhodou neskočily nebo nespadly. Noha jim však k pružinám zajet nemůže, tomu brání speciální síťka. Protože síť je vypnuta na opačnou stranu než tyč, která ji drží, není velké riziko, že by dítě skákající uvnitř do tyče nechtěně nabouralo. Vchod na skákací plochu má tvar do L a rozepíná se dvěma klasickými zipy.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Exit Toys

Typ

Venkovní

Průměr trampolíny (cm)

366

Dostupné velikosti (cm)

183, 244, 305, 366, 427

Materiál konstrukce

Galvanizovaná ocel

Nosnost (kg)

120

Počet pružin

72

Ochrana pružin

Ano

Počet tyčí nesoucích síť

8

Ochrana tyčí

Ano

Umístění ochranné sítě

Vnější

Zapínání sítě

Zip

Certifikace trampolíny

Ano (TÜV)

Příslušenství a možnosti dokoupení

Jak už jsme zmínili, k této trampolíně mnoho dalšího příslušenství nepotřebujete, žebřík nebo spodní síť by byly zbytečné. Vhodná je horní ochranná síť, tu také najdete přímo v balení. Krycí plachta k vám sama nepřijde, výrobce ji však nabízí k dokoupení zvlášť. A pokud o to budete stát, můžete pořídit také protiskluzové ponožky nebo basketbalový koš, který lze snadno připevnit na vršek trampolíny.

Parametr Tento produkt
Horní ochranná síť

Ano

Krycí plachta

K dokoupení

Další příslušenství

K dokoupení: protiskluzové ponožky, basketbalový koš s míčem

Rozměry trampolíny

Trampolína Exit měří v průměru 366 cm, samotná skákací plocha pak 314 cm. Horní okraj skákací plochy ční 19 cm nad povrch, pro děti tak není těžké dostat se nahoru. Na trhu dnes existují i kompletně zapuštěné trampolíny, které jsou s povrchem v rovině. Ty však bývají o dost dražší.

Celá trampolína měří něco málo přes dva metry, přízemní trampolíny se tedy hodí i tam, kde nejsou vyšší modely vhodné například kvůli nízkým větvím. Síť má dostatečných 184 cm, což je nadprůměrná výška, navíc postačující, aby ji člověk i při vysokých skocích nemohl nechtěně překonat.

Parametr Tento produkt
Průměr trampolíny (cm)

366

Průměr skákací plochy (cm)

314

Výška skákací plochy od země (cm)

19

Výška ochranné sítě (cm)

184

Výška celé trampolíny (cm)

203

Hodnocení ostatních uživatelů

Hlavním opakujícím se motivem v uživatelských recenzích je v případě trampolíny Exit kvalita materiálu a zpracování. Majitelé trampolíny si pochvalují snadnou montáž a celkově jsou s produktem velmi spokojení. Co však zmiňují jako negativum, je namáhavá příprava v podobě vykopání díry. S tou je však třeba počítat u všech zapuštěných trampolín.

Hlavní výhody a nevýhody trampolíny

Za hlavní výhody považujeme u trampolíny Exit Silhouette vlastnosti, které vyplývají z jejího zapuštění do země. Líbí se nám, že dítě to má blízko na zem a trampolína nabídne vyšší stabilitu ve větru. Naši pozornost si získala také síťka pro zamezení styku s pružinami, z tohoto hlediska bychom však ještě raději viděli síť umístěnou před pružinami. Další bonus představuje kvalita a ověřený výrobce.

Hlavním záporem při pořízení zapuštěné trampolíny je nutnost vykopat pod ní díru. Nejen že montáž se kvůli tomu protáhne, pokud se rozhodnete trampolínu na zimu uklízet, díra zůstane odkrytá, což na zahradě nebude vypadat zrovna esteticky. Dále můžeme zmínit cenu trampolíny Exit, která je ve srovnání s tuzemskými výrobci o něco vyšší, a mírně podprůměrnou nosnost.

Naše hodnocení a závěr

Exit Silhouette doporučujeme zájemcům o zapuštěné trampolíny, které potěší kvalitním materiálem, dobrou stabilitou a tím, že se přestanou bát, že by děti spadly ze žebříku. Ten ostatně vůbec není potřeba, stejně jako spodní síť, takže jediné, co možná bude třeba dokoupit, je krycí plachta. Konstrukci tvoří galvanizovaná ocel, počtem tyčí a pružin trampolína nevybočuje z průměru. Výhodou je síťka, která zamezí sklouznutí nohy k pružinám. Samotná horní síť v tomto nijak nebrání, je totiž umístěná zvenčí.

Pokud se však pro zapuštěnou trampolínu rozhodnete, počítejte s určitým časem na vykopání jámy, která bude mít uprostřed téměř 1 metr. Pokud se vám do toho z jakéhokoliv důvodu nechce, možná uděláte lépe, když zvolíte některý klasický nadzemní model, třeba stejně velkou trampolínu GoodJump. Pokud vás zapuštěné trampolíny i nadále lákají, ale odrazuje vás vyšší cena holandského výrobce, můžete si prohlédnout nabídku firmy Marimex, ve které najdete jak klasické, tak přízemní trampolíny.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Exit Silhouette Ground 366 cm | Hodnocení: 92,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka se zájmem o zdravý životní styl dobře vyzná v nabídce sportovního vybavení a ve srovnávání produktů a ověřování jejich parametrů je jako doma. Protože má s trampolínami vlastní zkušenosti, může vás blíže zasvětit do problematiky výběru a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě trampolín má Iva na starost například také témata z oblasti domácích spotřebičů nebo péče o zdraví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Exit Silhouette Ground 366 cm

Exit Silhouette Ground 366 cm

12 000 Kč Orientační cena