Recenze a test Fast Jump 305

Hodnocení:

88,3 %

Klady:

Nosnost 180 kg

Zápory:

Výška skákací plochy nad zemí

4 300 Kč
orientační cena

Hodnocení bezpečnosti a stability
(max. 10)
Hodnocení nosnosti
(max. 10)
Hodnocení příslušenství
(max. 10)
Celkové
hodnocení
9,0 10,0 6,3 88,3 %

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Venkovní trampolína Fast Jump 305 je vyrobena z galvanizované oceli. To, že je ocel galvanizovaná znamená, že je ošetřena a bude tak odolávat vlivům na ni působícím. Při výběru trampolíny si určitě zjistěte její nosnost, abyste měli jistotu, že na ní mohou skákat jak děti, tak dospělí. Tato trampolína je, co se týče nosnosti, v rámci našeho testu z června 2017, nadprůměrná, a dosahuje 180 kg. 

Další kritéria, která jsme testovali, se týkají pružin. Konkrétně jejich počet a ochranu. Zpravidla platí čím více pružin, tím lépe, protože při jejich větším počtu je každá jednotlivá méně namáhaná, čímž se zvyšuje životnost všech. Průměr v době testování činil cca 60 pružin, tato trampolína jich má 64, takže jich má dostatek. Zároveň má pružiny chráněné, což se dá ale považovat za naprostou samozřejmost. 

Nejen počet pružin hraje u trampolíny roli, důležité je zvolit trampolínu s dostatečným počtem noh, aby byla trampolína dostatečně stabilní. V tomto případě má trampolína 4 páry noh do U, takže o stabilitu strach mít nemusíte. I počet tyčí držících ochranou síť je důležitý, čím více jich je, tím bezpečnější trampolína pro skákající uvnitř je. Tato trampolína jich má 8, což je maximum, které trampolíny mají. Lze ji tedy považovat za opravdu bezpečnou. Přítomna je i ochrana tyčí, což by měla být opět naprostá samozřejmost. 

Tou nejpodstatnější věcí je však horní ochranná síť, která vlastně zaštiťuje hlavní ochranu skákajících. Mělo by jít o samozřejmost, ale někdy tato síť není v základu a je nutné ji dokoupit. U této trampolíny to řešit nemusíte, tuto síť totiž má. Tato síť je umístěna za pružinami, což má sice většina testovaných trampolín, zároveň to lze ale považovat za méně bezpečné, protože je tu možnost, že skákajícímu zajede noha do prostoru mezi trampolínu a kryt pružin. Zároveň však toto umístění nabízí více prostoru uvnitř trampolíny. 

Co se umístění tyčí, které ochrannou síť drží, týče, v tomto případě vedou až k zemi, jako u většiny testovaných trampolín. Je to určitě lepší, opět jde o prvek zlepšující stabilitu trampolíny. 

Na konec při výběru trampolíny dbejte i na to, zda má certifikát. Tato trampolína jej má.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ  Venkovní 100 % Venkovní
Výrobce  Fast Jump 20 % GoodJump, 10 % Marimex, 10 % G21, 10 % Aga Sport, 10 % inSportline, 10 % Fitness King, 10 % OmniJump, 10 % Masterjump, 10 % Acra
Materiál konstrukce  Ocel galvanizovaná 70 % Ocel galvanizovaná, 30 % Ocel pozinkovaná
Nosnost  180 145,00
Počet pružin  64 59,20
Ochrana pružin  Ano 100 % Ano
Počet noh  4 páry noh U 50 % 4 páry noh U, 50 % 3 páry noh U
Počet tyčí  8 50 % 8, 50 % 6
Ochrana tyčí  Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť  Ano 100 % Ano
Umístění ochranné sítě  Za pružinami 70 % Za pružinami, 30 % Před pružinami
Umístění tyčí držící ochrannou síť  Vedoucí až k zemi 60 % Vedoucí až k zemi, 40 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny  Ano 100 % Ano

Příslušenství trampolíny

V kategorii příslušenství si trampolína Fast Jump 305 vedla dobře. Jak již bylo zmíněno výše, v balení najdete ochranu pružin, horní ochranou síť a trampolína obsahuje i schůdky/žebřík, který je nutný k pohodlnému dostávání se na trampolínu – pozor, ty nejsou u všech trampolín samozřejmostí. Další věci, jako spodní ochrannou síť, krycí plachtu nebo kotvení trampolína v základu nemá, není to pravidlo, ale často lze všechny tyto věci navíc dokoupit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin  Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť  Ano 100 % Ano
Žebřík/schůdky  Ano 70 % Ne, 30 % Ano
Spodní ochranná síť  Ne 100 % Ne
Krycí plachta  Ne 90 % Ne, 10 % Ano
Kotvení  Ne 100 % Ne

Rozměry trampolíny

Při výběru trampolíny vás jistě budou zajímat rozměry, které mohou být také klíčovou vlastností, zejména v případě menší zahrady. Tato trampolína lze považovat za průměrnou. Celá konstrukce má průměr 305 cm, skákací plocha má 263 cm. Výška skákací plochy je pod průměrem, ale ani 65 cm ničemu vlastně neuškodí.

Zajímavý údaj je určitě výška sítě na trampolíně, která by měla být dostatečně vysoká, aby ji nešlo náhodou přeskočit a tak z trampolíny vypadnout. Čím je vyšší, tím určitě lepší. U této trampolíny Fast Jump 305 najdete síť vysokou 180 cm, přičemž průměr je nižší.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)  305 298,90
Průměr skákací plochy (cm)  263 263,44
Výška skákací plochy od země (cm)  65 70,80
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)  245 238,70
Výška sítě na trampolíně (cm)  180 168,40

Hodnocení dalších uživatelů

S trampolínou Fast Jump 305 má zkušenost několik desítek dlouhodobých i krátkodobých uživatelů, kteří se víceméně shodují na výborné kvalitě celé konstrukce. Jediné negativum, které lze navíc považovat za silně subjektivní, je to, že složení konstrukce není pro jednoho člověka příliš jednoduché, a to hlavně kvůli rozměrům. 

Naše hodnocení a závěr

Od trampolíny Fast Jump 305 můžete očekávat skvělou stabilitu. Na svůj průměr má opravdu dostatek pružin, tyčí i nohou. V základním vybavení a příslušenství má vše, co je potřeba, aby správná trampolína měla – mluvíme hlavně o bezpečnostních prvcích. Trampolínu můžeme doporučit jak pro děti, tak dospělé, unese totiž až 180 kg. 

Datum:
Produkt: Fast Jump 305
Hodnocení: 88,3 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test