Trampolína Fast Jump 305 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Fast Jump 305

88,3 % Celkové hodnocení
 • Nosnost 180 kg
 • Výška skákací plochy nad zemí
4 300 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 10/10
  Hodnocení nosnosti
 • 6,3/10
  Hodnocení příslušenství
 • 88,3 %
  Celkové
  hodnocení

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Venkovní trampolína Fast Jump 305 je vyrobena z galvanizované oceli. To, že je ocel galvanizovaná znamená, že je ošetřena a bude tak odolávat vlivům na ni působícím. Při výběru trampolíny si určitě zjistěte její nosnost, abyste měli jistotu, že na ní mohou skákat jak děti, tak dospělí. Tato trampolína je, co se týče nosnosti, v rámci našeho testu z června 2017, nadprůměrná, a dosahuje 180 kg. 

Další kritéria, která jsme testovali, se týkají pružin. Konkrétně jejich počet a ochranu. Zpravidla platí čím více pružin, tím lépe, protože při jejich větším počtu je každá jednotlivá méně namáhaná, čímž se zvyšuje životnost všech. Průměr v době testování činil cca 60 pružin, tato trampolína jich má 64, takže jich má dostatek. Zároveň má pružiny chráněné, což se dá ale považovat za naprostou samozřejmost. 

Nejen počet pružin hraje u trampolíny roli, důležité je zvolit trampolínu s dostatečným počtem noh, aby byla trampolína dostatečně stabilní. V tomto případě má trampolína 4 páry noh do U, takže o stabilitu strach mít nemusíte. I počet tyčí držících ochranou síť je důležitý, čím více jich je, tím bezpečnější trampolína pro skákající uvnitř je. Tato trampolína jich má 8, což je maximum, které trampolíny mají. Lze ji tedy považovat za opravdu bezpečnou. Přítomna je i ochrana tyčí, což by měla být opět naprostá samozřejmost. 

Tou nejpodstatnější věcí je však horní ochranná síť, která vlastně zaštiťuje hlavní ochranu skákajících. Mělo by jít o samozřejmost, ale někdy tato síť není v základu a je nutné ji dokoupit. U této trampolíny to řešit nemusíte, tuto síť totiž má. Tato síť je umístěna za pružinami, což má sice většina testovaných trampolín, zároveň to lze ale považovat za méně bezpečné, protože je tu možnost, že skákajícímu zajede noha do prostoru mezi trampolínu a kryt pružin. Zároveň však toto umístění nabízí více prostoru uvnitř trampolíny. 

Co se umístění tyčí, které ochrannou síť drží, týče, v tomto případě vedou až k zemi, jako u většiny testovaných trampolín. Je to určitě lepší, opět jde o prvek zlepšující stabilitu trampolíny. 

Na konec při výběru trampolíny dbejte i na to, zda má certifikát. Tato trampolína jej má.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Venkovní

100 % Venkovní
Výrobce

Fast Jump

33 % Marimex, 22 % GoodJump, 11 % Aga Sport, 11 % Fitness King, 11 % Exit Toys, 11 % Acra
Materiál konstrukce

Ocel galvanizovaná

56 % Ocel galvanizovaná, 44 % Ocel pozinkovaná
Nosnost

180

154,44
Počet pružin

64

60,00
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Počet noh

4 páry noh U

56 % 4 páry noh U, 33 % 3 páry noh U, 11 % Neuvedeno
Počet tyčí

8

56 % 8, 44 % 6
Ochrana tyčí

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Umístění ochranné sítě

Za pružinami

56 % Za pružinami, 44 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť

Vedoucí až k zemi

56 % Vedoucí až k zemi, 44 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny

Ano

89 % Ano, 11 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

V kategorii příslušenství si trampolína Fast Jump 305 vedla dobře. Jak již bylo zmíněno výše, v balení najdete ochranu pružin, horní ochranou síť a trampolína obsahuje i schůdky/žebřík, který je nutný k pohodlnému dostávání se na trampolínu – pozor, ty nejsou u všech trampolín samozřejmostí. Další věci, jako spodní ochrannou síť, krycí plachtu nebo kotvení trampolína v základu nemá, není to pravidlo, ale často lze všechny tyto věci navíc dokoupit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Žebřík/schůdky

Ano

44 % Ano, 44 % Ne, 11 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť

Ne

89 % Ne, 11 % Neuvedeno
Krycí plachta

Ne

78 % Ne, 22 % Ano
Kotvení

Ne

100 % Ne

Rozměry trampolíny

Při výběru trampolíny vás jistě budou zajímat rozměry, které mohou být také klíčovou vlastností, zejména v případě menší zahrady. Tato trampolína lze považovat za průměrnou. Celá konstrukce má průměr 305 cm, skákací plocha má 263 cm. Výška skákací plochy je pod průměrem, ale ani 65 cm ničemu vlastně neuškodí.

Zajímavý údaj je určitě výška sítě na trampolíně, která by měla být dostatečně vysoká, aby ji nešlo náhodou přeskočit a tak z trampolíny vypadnout. Čím je vyšší, tím určitě lepší. U této trampolíny Fast Jump 305 najdete síť vysokou 180 cm, přičemž průměr je nižší.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)

305

305,00
Průměr skákací plochy (cm)

263

261,86
Výška skákací plochy od země (cm)

65

67,78
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)

245

243,33
Výška sítě na trampolíně (cm)

180

176,11

Hodnocení dalších uživatelů

S trampolínou Fast Jump 305 má zkušenost několik desítek dlouhodobých i krátkodobých uživatelů, kteří se víceméně shodují na výborné kvalitě celé konstrukce. Jediné negativum, které lze navíc považovat za silně subjektivní, je to, že složení konstrukce není pro jednoho člověka příliš jednoduché, a to hlavně kvůli rozměrům. 

Naše hodnocení a závěr

Od trampolíny Fast Jump 305 můžete očekávat skvělou stabilitu. Na svůj průměr má opravdu dostatek pružin, tyčí i nohou. V základním vybavení a příslušenství má vše, co je potřeba, aby správná trampolína měla – mluvíme hlavně o bezpečnostních prvcích. Trampolínu můžeme doporučit jak pro děti, tak dospělé, unese totiž až 180 kg. 

4 300 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Fast Jump 305 | Hodnocení: 88,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Fast Jump 305

Fast Jump 305

4 300 Kč Orientační cena