Trampolína G21 305 cm - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test G21 305 cm

82,9 % Celkové hodnocení
 • Počet a provedení nohou
 • Výška ochranné sítě
3 500 Kč Orientační cena
 • 8,9/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 7,5/10
  Hodnocení nosnosti
 • 5,0/10
  Hodnocení příslušenství
 • 82,9 %
  Celkové
  hodnocení

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Trampolína G21 305 cm je vyrobena z oceli, která je galvanizovaná. Má tedy na sobě potřebnou ochranu, která zajistí, že ani chemické, ani mechanické konstrukci nepoškodí a nezpůsobí, že by se trampolína stala nebezpečnou k používání. Co je potřeba zvážit, je nosnost. Tato trampolína unese až 150 kg, což je vcelku průměrná hodnota, ale ve srovnávacím testu jsou i trampolíny s mnohem vyšší nosností.

Ke kvalitnímu skákání přispívá 64 pružin, což je nadprůměrný počet a je velmi dostačující. Čím více pružin trampolína má, tím méně je každá jednotlivá namáhaná a tak se zvyšuje životnost všech zvlášť. Pružiny jsou zároveň chráněné, což by měl být naprostý standard. Bez ochrany pružin by trampolína byla velmi nebezpečná. K bezpečí při skákání přispívá také nutná ochranná síť horní skákací plochy, i tu tato i všechny trampolíny v porovnání z června 2017 mají. Je umístěna za pružinami a nese ji 8 tyčí vedoucích k zemi. Osm tyčí určitě stačí, většina trampolín ze srovnávacího testu měla stejný počet. I tyto tyče jsou nicméně chráněné a nehrozí tedy úraz. A díky 4 párům noh je trampolína stabilní.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Venkovní

100 % Venkovní
Výrobce

G21

36 % Marimex, 18 % GoodJump, 9 % Aga Sport, 9 % Fitness King, 9 % Exit Toys, 9 % Hawaj, 9 % Acra
Materiál konstrukce

Ocel galvanizovaná

55 % Ocel galvanizovaná, 45 % Ocel pozinkovaná
Nosnost

150

153,64
Počet pružin

64

60,40
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Počet noh

4 páry noh U

64 % 4 páry noh U, 27 % 3 páry noh U, 9 % Neuvedeno
Počet tyčí

8

64 % 8, 36 % 6
Ochrana tyčí

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Umístění ochranné sítě

Za pružinami

55 % Za pružinami, 45 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť

Vedoucí až k zemi

55 % Vedoucí až k zemi, 45 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny

Ano

91 % Ano, 9 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

Důležitou součástí každé kvalitní trampolíny jsou ochranné prvky v podobě ochrany pružin a horní ochranné sítě a obojí i tato trampolína má. Trampolíně však chybí schůdky a na skákací plochu vysokou 76 cm nad zemí se vám tak může hůře dostávat. Lze je ale dokoupit zvlášť.

Stejně tak lze dokoupit i další příslušenství, které můžete využít jako prvky dodávající lepší stabilitu trampolíně a nebo jako ochranu samotné trampolíny, které nejsou běžnou součástí trampolín. Například ochranná síť pro spodní část trampolíny zamezí přístupu dětem, ale třeba i zvířatům pod skákací plochu. Kotvení potom udržuje trampolínu na místě. Ochranu trampolíně poskytne krycí plachta.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Žebřík/schůdky

Ne

55 % Ano, 36 % Ne, 9 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť

Ne

91 % Ne, 9 % Neuvedeno
Krycí plachta

Ne

82 % Ne, 18 % Ano
Kotvení

Ne

100 % Ne

Rozměry trampolíny

Počítejte s dostatkem prostoru nejen pro trampolínu, ale i okolo ní. Samotná konstrukce má průměr 305 cm, je potřeba ovšem zajistit, ani přímo k ní nedoléhaly zdi, stromy ani jiné předměty, aby se nepoškodila trampolína a nezranil se ani nikdo ze skákajících při nešťastném vypadnutí z prostoru trampolíny. Skákací plocha má potom průměrných 260 cm v průměru.

Jak již bylo zmíněno, skákací plocha je nadprůměrně vysoko, 76 cm nad zemí. Výška sítě na trampolíně je ale bohužel podprůměrná, 164 cm nemusí poskytnou dostatečnou ochranu před vypadnutím dospělým nebo vyšším dětem, což stojí za zvážení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)

305

305,00
Průměr skákací plochy (cm)

260

263,22
Výška skákací plochy od země (cm)

76

67,73
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)

240

244,27
Výška sítě na trampolíně (cm)

164

176,82

Naše hodnocení a závěr

Trampolína G21 má všechny potřebné prvky, které zajišťují ochranu a stabilitu konstrukce. Z hlediska příslušenství jí chybí schůdky, za což ztrácí body. Není je ale problém dokoupit zvlášť. Problémovým faktorem může být ochranná síť vysoká 164 cm. To nepovažujeme za dostatečnou ochranu v případě, že by na trampolíně chtěly skákat vyšší děti, nebo třeba dospělí. Je potřeba tedy zvážit, kdo bude na trampolíně skákat, a to také kvůli nosnosti 150 kg, která pro dva dospělé stačit nejspíše nebude. Vyšší nosnost a ochrannou síť nabízí například trampolína Fast Jump 305.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: G21 305 cm | Hodnocení: 82,9 %
Iveta Polášková je redaktorkou, která ráda hledá nové informace, třídí je a zpřehledňuje, aby si podle článku mohl vybrat trampolínu úplně každý. Nevěří reklamním sloganům, namísto toho se zajímá o skutečnou bezpečnost nebo odrazové vlastnosti skákací plochy. Ráda poradí, jak velký průměr zvolit, nebo zda je pro vás lepší trampolína klasická či přízemní. Mimo tuto problematiku se zajímá také o kávová témata, její jméno naleznete i pod oxymetry nebo klávesami.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze G21 305 cm

G21 305 cm

3 500 Kč Orientační cena