Menu

Recenze a test GoodJump 4UPVC 366 cm

88,3 % Celkové hodnocení
 • Velký prostor pro skákání
 • Nosnost
 • Nedostatečná krycí plachta
4 700 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 10/10
  Hodnocení nosnosti
 • 7,5/10
  Hodnocení příslušenství
 • 88,3 %
  Celkové
  hodnocení

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

GoodJump 4UPVC je určena jako venkovní trampolína. Konstrukce je z galvanizované oceli. Galvanizace přispívá k trvanlivosti kovu, zabraňuje korozi i mechanickému poškození. Ocel je potom pro konstrukci trampolíny nejlepší, levný hliník není tak odolný a pevný. I díky ní má trampolína nosnost 180 kg, což byl v době vzniku recenze (březen 2018) nadprůměr.

Důležitým prvkem trampolín jsou pružiny. Nejdůležitější je jejich ochrana, bez které bychom do srovnání trampolíny, zejména tyto velké zahradní, vůbec nezařadili, proto se můžete spolehnout, že i model značky GoodJump ji má. Počet je ale také důležitý, v tomto případě jich má trampolína 72 a platí čím více, tím lépe. Průměr byl tehdy 60 pružin. Důležité je také to, kolik má trampolína noh. U tohoto modelu se setkáte se 4 páry noh do U, což zajistí skvělou stabilitu. Počet tyčí držící ochrannou síť by měl také přispět ke stabilitě, a to především v případě, spadne-li cvičící osoba právě na síť. S osmi tyčemi, které trampolína GoodJump má, se setkáte v našem srovnávacím testu nejčastěji a jde o velmi dobrý výsledek. Tyče jsou navíc s ochranou, takže je nelze tak jednoduše poškodit a ani při pádu na ně nehrozí vážný úraz.

Zapomenout nesmíme ale ani na horní ochrannou síť. Bez té nedoporučujeme na velkých trampolínách skákat. Občas se ale stává, že ji trampolíny nemají v základu, což je chyba. Tento model ji má. Je umístěna za pružinami, to z hlediska bezpečnosti hodnotíme s menším mínusem, nejde ale o závažnou chybu a lze se s tímto řešením setkat poměrně často. Důležité je pamatovat na ochranu pružin, poté se nemá co přihodit. Nakonec, tyče nesoucí horní síť vedou až k zemi. Za to má od nás trampolína GoodJump palec nahoru, tím je trampolína celkově ještě o něco stabilnější.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ Venkovní 100 % Venkovní
Výrobce GoodJump 40 % Marimex, 20 % GoodJump, 10 % Fitness King, 10 % Spartan, 10 % Exit Toys, 10 % inSportline
Materiál konstrukce Ocel pozinkovaná 60 % Ocel pozinkovaná, 40 % Ocel galvanizovaná
Nosnost 180 152,00
Počet pružin 72 58,89
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Počet noh 4 páry noh U 50 % 4 páry noh U, 40 % 3 páry noh U, 10 % Neuvedeno
Počet tyčí 8 50 % 8, 50 % 6
Ochrana tyčí Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Umístění ochranné sítě Za pružinami 70 % Za pružinami, 30 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť Vedoucí až k zemi 60 % Vedoucí až k zemi, 40 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny Ano 90 % Ano, 10 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

Trampolína GoodJump 4UPVC si vede velmi dobře i v kategorii příslušenství. K samozřejmým komponentům patří ochrana pružin a horní ochranná síť, kterou tak najdete u všech námi hodnocených trampolín. Žebřík v době srovnání neměla v základní výbavě více, než polovina modelů, často jde ale dokoupit. U této trampolíny ale žebřík nemusíte řešit, výrobce jej do výbavy přidal. Velkou výhodu spatřujeme v krycí plachtě, kterou také v základní sadě najdete. Nejde o běžnou výbavu, obvykle je potřeba ji dokoupit, my ale chválíme, že na ni tentokrát výrobce myslel. Spodní ochranná síť a kotvení jsou potom komponenty, které je potřeba dokoupit, v základní sadě se neobjevují.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Žebřík/schůdky Ano 60 % Ano, 20 % Ne, 10 % U některých prodejců, 10 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť Ne 90 % Ne, 10 % Neuvedeno
Krycí plachta Ano 90 % Ne, 10 % Ano
Kotvení Ne 100 % Ne

Rozměry trampolíny

Rozměry tohoto modelu jsou nadprůměrné. Konstrukce má v průměru 366 cm, z toho činí skákací plocha asi 352 cm po odečtení ochranného krytu pružin. Výška skákací plochy 80 cm je poměrně vysoká, žebřík bude v tomto případě nezbytný k dostání se na skákací plochu. Síť vysokou 180 cm přeskočí stěží i dospělý, takže jde o kousek, který mohou využívat nejen děti, ale i jejich rodiče.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm) 366 305,00
Průměr skákací plochy (cm) 352 262,00
Výška skákací plochy od země (cm) 80 69,40
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm) 260 250,10
Výška sítě na trampolíně (cm) 180 181,00

Hodnocení dalších uživatelů

Řada uživatelů, kteří mají s trampolínou GoodJump ať už dlouhodobější či krátkodobější zkušenost chválí především její konstrukci, která je znatelně pevná a drží k zemi jako přibitá. Co se složení trampolíny týče, názory se rozcházejí. Podle některých jde o snadno složitelnou konstrukci, jiní by uvítali podrobnější návod. Údajně ani krycí plachta není tak výhodná, na trampolínu se prý i přes ni dostane voda a nepořádek, to zřejmě kvůli nedostatečnému počtu úchytů pro ni.

Naše hodnocení a závěr

Trampolínu GoodJump 4UPVC doporučujeme do domácnosti, kde ji chtějí využívat i dospělí. S nosností 180 kg se na ní vyřádí i dva dospělí současně. Díky ochranné síti vysoké 180 cm není potřeba mít strach, že by někdo při skákání z prostoru trampolíny vypadl. Ochrana pružin a tyčí je samozřejmostí, přesto na to znovu upozorňujeme, abyste to neopomenuli v případě, rozhodnete-li se hledat trampolínu jinde na vlastní pěst. Pokud je trampolína příliš velká, má nadprůměrných 366 cm v průměru, a nemáte pro ni na zahradě dostatek místa, doporučit vám můžeme model Fitness King 305.

4 700 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: GoodJump 4UPVC 366 cm | Hodnocení: 88,3 %
Iveta Polášková je redaktorkou, která ráda hledá nové informace, třídí je a zpřehledňuje, aby si podle článku mohl vybrat trampolínu úplně každý. Nevěří reklamním sloganům, namísto toho se zajímá o skutečnou bezpečnost nebo odrazové vlastnosti skákací plochy. Ráda poradí, jak velký průměr zvolit, nebo zda je pro vás lepší trampolína klasická či přízemní. Mimo tuto problematiku se zajímá také o kávová témata, její jméno naleznete i pod oxymetry nebo klávesami.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze GoodJump 4UPVC 366 cm

GoodJump 4UPVC 366 cm

4 700 Kč Orientační cena