Menu

Recenze a test inSportline Froggy Pro 305 cm

71,6 % Celkové hodnocení
 • Vysoká síť
 • Ochrana tyčí i pružin
 • Velká skákací plocha
 • Malá nosnost
 • Méně pružin
 • Pouze 3 páry noh
5 900 Kč Orientační cena
 • 7,5/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 7,5/10
  Hodnocení nosnosti
 • 6,3/10
  Hodnocení příslušenství
 • 71,6 %
  Celkové
  hodnocení

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Trampolína inSportline Froggy Pro má konstrukci z galvanizované oceli. Tato úprava zvyšuje odolnost kovu proti korozi i proti mechanickému poškození. Nosnost 130 kg je v našem srovnání (v listopadu 2020) podprůměrnou hodnotou, stále však vystačí i dospělému člověku.

Co se počtu pružin týče, na trampolíně jich najdete 54, což je opět jedna z nejnižších hodnot. Počet pružin má vliv na skákací vlastnosti, takže je možné, že ve srovnání s jinými modely bude tato trampolína poněkud zaostávat. Standardem je ovšem ochrana pružin, která snižuje riziko zranění.

Trampolínu drží 3 páry noh ve tvaru písmene U. U tohoto tvaru nehrozí, že se noha při doskoku zaboří do země. Na trhu však najdete spoustu trampolín se 4 páry noh, přičemž obecně platí, že čím je tento počet vyšší, tím je trampolína stabilnější. S počtem párů noh se snižuje i počet tyčí, tento model jich má 6. Tyče navíc končí nad zemí, což může ve spojení s nízkým počtem vést k snížené stabilitě sítě při nárazech.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ Venkovní 100 % Venkovní
Výrobce inSportline 30 % Marimex, 20 % GoodJump, 10 % Aga Sport, 10 % Fitness King, 10 % Exit Toys, 10 % Hawaj, 10 % Acra
Materiál konstrukce Ocel galvanizovaná 60 % Ocel galvanizovaná, 40 % Ocel pozinkovaná
Nosnost 130 154,00
Počet pružin 54 60,40
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Počet noh 3 páry noh U 60 % 4 páry noh U, 30 % 3 páry noh U, 10 % Neuvedeno
Počet tyčí 6 60 % 8, 40 % 6
Ochrana tyčí Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Umístění ochranné sítě Za pružinami 50 % Za pružinami, 50 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť Končící nad zemí 60 % Vedoucí až k zemi, 40 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny Ano 90 % Ano, 10 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

Přibaleným a dostupným příslušenstvím se trampolína řadí k průměru. Ochrana pružin je základním prvkem, na kterém byste při nákupu měli trvat. Standardní je také horní ochranná síť. Žebřík najdete u většiny modelů na trhu, pokud však nakoupíte model bez něj, malé děti budou mít problémy se na trampolínu dostat. Pokud stojíte také o spodní ochrannou síť, která zamezí vběhnutí dětí či zvířat pod skákací plochu, nebo o krycí plachtu pro zabezpečení plochy v případě špatného počasí, budete je muset dokoupit zvlášť.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Žebřík/schůdky Ano 50 % Ano, 40 % Ne, 10 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť Ne 90 % Ne, 10 % Neuvedeno
Krycí plachta Ne 80 % Ne, 20 % Ano
Kotvení Ne 100 % Ne

Rozměry trampolíny

Pro účely spravedlivého srovnání jsme hodnotili trampolíny o průměru 305 cm. Ostatními rozměry se však už liší. Průměr skákací plochy modelu inSportline dosahuje 275 cm, což je mezi ostatními poměrně vysoká hodnota. Skákací plocha je od země vzdálena 68 cm, díky žebříku se na ni děti ale bez problémů dostanou. Síť měří 193 cm, což je příjemně nadprůměrné číslo minimalizující riziko, že přes ni dítě přepadne.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm) 305 305,00
Průměr skákací plochy (cm) 275 263,50
Výška skákací plochy od země (cm) 68 67,50
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm) 261 243,50
Výška sítě na trampolíně (cm) 193 176,50

Naše hodnocení a závěr

Trampolína inSportline Froggy Pro disponuje velkou skákací plochou a vysokými tyčemi, což ocení i větší děti. Materiálem trubek je galvanizovaná ocel, což je oblíbený materiál ošetřený proti korozi. Nosností 130 kg sice za ostatními lehce zaostává, stále však unese i dospělého člověka.

Z pohledu konstrukce však na trhu najdeme i lépe provedené kusy. Model Froggy stojí na třech párech noh, síť tedy drží šest tyčí. Větší počet noh by přinesl lepší stabilitu, tyče navíc nesahají až k zemi, což je při pádu do sítě méně odolná varianta. Také počtem pružin trampolína příliš neoslní a je to právě počet pružin, co má vliv na nosné a skákací vlastnosti. Síť je umístěna za pružinami, takže nenarušuje skákací prostor. Na druhou stranu však nezabraňuje tomu, aby skákající dítě na pružiny dopadlo.

Pokud hledáte trampolínu s lepšími bezpečnostními parametry i stabilitou, doporučíme vám recenzi modelu GoodJupm 4UPE.

5 900 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: inSportline Froggy Pro 305 cm | Hodnocení: 71,6 %
Iveta Polášková je redaktorkou, která ráda hledá nové informace, třídí je a zpřehledňuje, aby si podle článku mohl vybrat trampolínu úplně každý. Nevěří reklamním sloganům, namísto toho se zajímá o skutečnou bezpečnost nebo odrazové vlastnosti skákací plochy. Ráda poradí, jak velký průměr zvolit, nebo zda je pro vás lepší trampolína klasická či přízemní. Mimo tuto problematiku se zajímá také o kávová témata, její jméno naleznete i pod oxymetry nebo klávesami.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze inSportline Froggy Pro 305 cm

inSportline Froggy Pro 305 cm

5 900 Kč Orientační cena