Menu

Recenze a test inSPORTline Top Jump 457 cm

85,3 % Celkové hodnocení
 • Vysoká stabilita a bezpečnost
 • Nadprůměrný průměr a výška
 • Nízká nosnost
 • Vysoká cena
12 000 Kč Orientační cena
 • 9,2/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 7,5/10
  Hodnocení nosnosti
 • 6,3/10
  Hodnocení příslušenství
 • 85,3 %
  Celkové
  hodnocení

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Pro lepší stabilitu trampolíny je vhodné volit ocel jako materiál konstrukce, hliník je příliš měkký a pro trampolíny tak není ideální. Proto jsme do našeho testu trampolín volili jen ty z oceli. K tomu jsme volili povrchovou úpravu, která zabrání korozi a mechanickému poškození. Model inSPORTline Top Jump je z oceli galvanizované. Co se týče nosnosti, tento model unese 120 kg. Průměr v době vzniku recenze (březen 2018) byl přitom téměř 150 kg. 

Správná trampolína by měla mít dostatečný počet pružin, což tento model splňuje. Ke svému průměru jich má 100, což je odpovídající počet a díky tomu se jen tak neopotřebují a navíc poskytnou dobré skákací podmínky. Důležité je podotknout, že stejně jako všechny trampolíny v době vzniku recenze, i tato má ochranu pružin. Ta je důležitá pro ochranu pružin před zničením, ale chrání i naše zdraví při dopadu na ně.

Nejen počet pružin hraje u trampolíny roli, důležité je zvolit trampolínu s dostatečným počtem noh, aby byla trampolína dostatečně stabilní. V tomto případě má trampolína 5 párů noh do U, což zajistí opravdu kvalitní stabilitu. I počet tyčí držících ochranou síť je důležitý, čím více jich je, tím bezpečnější trampolína pro skákající uvnitř je. Tato trampolína jich má 10, což v době testování odpovídalo nadprůměrnému počtu. Lze ji tedy považovat za opravdu bezpečnou. Přítomna je i ochrana tyčí, což by měla být opět naprostá samozřejmost. 

Tou nejpodstatnější věcí je však horní ochranná síť. Mělo by jít o samozřejmost, ale někdy tato síť není v základu a je nutné ji dokoupit. Model inSPORTline Top Jump ji má. Je umístěna za pružinami, což upřednostnili výrobci většiny trampolín v testu. Pro lepší stabilitu celé trampolíny a pro větší bezpečnost by měly tyče držící ochrannou síť vést až k zemi, jako tomu je v případě tohoto modelu.

Na konec při výběru trampolíny dbejte i na to, zda má certifikát. Tato trampolína jej má.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ Venkovní 100 % Venkovní
Výrobce inSportline 40 % Marimex, 20 % GoodJump, 10 % Fitness King, 10 % Spartan, 10 % Exit Toys, 10 % inSportline
Materiál konstrukce Ocel galvanizovaná 60 % Ocel pozinkovaná, 40 % Ocel galvanizovaná
Nosnost 120 152,00
Počet pružin 100 58,89
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Počet noh 5 párů noh U 50 % 4 páry noh U, 40 % 3 páry noh U, 10 % Neuvedeno
Počet tyčí 10 50 % 8, 50 % 6
Ochrana tyčí Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Umístění ochranné sítě Za pružinami 70 % Za pružinami, 30 % Před pružinami
Umístění tyčí držící ochrannou síť Vedoucí až k zemi 60 % Vedoucí až k zemi, 40 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny Ano 90 % Ano, 10 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

Co se příslušenství týče, nekompromisně požadujeme po všech testovaných trampolínách, aby měly ochranu pružin a horní ochrannou síť. Jde o hlavní bezpečnostní prvky, které mohou zabránit vážným poraněním. To, zda by měly být schůdky či žebřík v základní sadě, je na pováženou. Většina trampolín je bez nich velmi obtížně dostupná. Přesto, že téměř polovina testovaných je v základu neměla, v případě inSPORTline se na ně můžete spolehnout.

Spodní ochrannou síť ani kotvení byste nenašli prakticky u žádné trampolíny. Opět je lze ale dokoupit, což vřele doporučujeme, stejně jako krycí plachtu, která zabraňuje poškození skákací plochy vlivy počasí. Ani jeden z těchto benefitů u tohoto modelu v základu tedy nenajdete.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Žebřík/schůdky Ano 60 % Ano, 20 % Ne, 10 % U některých prodejců, 10 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť Ne 90 % Ne, 10 % Neuvedeno
Krycí plachta Ne 90 % Ne, 10 % Ano
Kotvení Ne 100 % Ne

Rozměry trampolíny

Klíčové mohou být pro někoho rozměry trampolíny. Průměr trampolíny inSPORTline Top Jump dosahuje 457 cm a samotná skákací plocha má 440,5 cm. To jsou nadprůměrné hodnoty, v našem testu se trampolíny obvykle pohybovaly okolo 305 cm v průměru. Výška skákací plochy je potom 89 cm, proto oceňujeme schůdky v základním balení. 

Co se týče výšky celé trampolíny, je důležitá vzít v potaz zejména v případě, máte-li na zahradě hodně stromů. V tomto případě je potřeba počítat s tím, že je vysoká 289 cm. Samotná výška sítě trampolíny je potom 200 cm. V obou případech jde opět o nadprůměrné hodnoty. Zejména výšku sítě oceňujeme, čím vyšší je, tím bezpečnější skákaní je.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm) 457 305,00
Průměr skákací plochy (cm) 440,5 262,00
Výška skákací plochy od země (cm) 89 69,40
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm) 289 250,10
Výška sítě na trampolíně (cm) 200 181,00

Naše hodnocení a závěr

Trampolína inSPORTline Top Jump je hned v několika ohledech nadprůměrná oproti ostatním testovaným modelům. Patří k nejvyšším díky síti vysoké 200 cm. Hrozba, že by někdo při skákání vypadl, je tedy minimální. Je také největší co se průměru týče, pro skákání tedy nabízí opravdu dostatek prostoru. Zároveň má tato trampolína 5 párů noh do U a 10 tyčí nesoucí ochrannou síť, což zajišťuje maximální stabilitu celé konstrukce a to považujeme také za důvod pořizovací ceny modelu, která dosahuje 12 000 Kč. Body jsme vzali trampolíně za nosnost, která dosahuje pouze 120 kg, průměrně přitom trampolíny unesou až 150 kg. V základu má inSPORTline Top Jump veškerou nutnou výbavu, plusem jsou schůdky. Pro dovádění několika dědí najednou bude trampolína ideální, pokud byste ji ale chtěli zejména pro dospělé, doporučujeme některý model s vyšší nosností, tím je například GoodJump 4UPVC 305 cm.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: inSPORTline Top Jump 457 cm | Hodnocení: 85,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze inSPORTline Top Jump 457 cm

inSPORTline Top Jump 457 cm

12 000 Kč Orientační cena