Menu

Recenze a test Marimex in-ground 305 cm

64,2 % Celkové hodnocení
 • Přízemní varianta
 • Síť před pružinami
4 500 Kč Orientační cena
 • 6,9/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 7,5/10
  Hodnocení nosnosti
 • 5,0/10
  Hodnocení příslušenství
 • 64,2 %
  Celkové
  hodnocení

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Trampolína Marimex in-ground je, jak samotný název napovídá, trampolínou přízemní. Tyto trampolíny se dostávají v posledních letech do povědomí čím dál více. U tohoto typu prakticky nemusíte řešit stabilitu. Nemá žádné nohy, takže stačí zvolit vhodné a především rovné podloží. Samozřejmě ale není vhodné zanedbat ostatní parametry, přeci jen musí být trampolína bytelná, což zajišťuje použitý materiál, v tomto případě jde o pozinkovanou ocel. Nosnost 150 kg je víceméně tradiční u modelů z našeho srovnávacího testu z března 2019. Taková nosnost zvládne i několik dětí najednou, zaskákat si bude moci ale i dospělý.

Dobré skákací podmínky může zajistit počet pružin. V tomto případě jich má trampolína 54, to není zrovna mnoho, pro velikost do 305 cm v průměru jde ale o vhodný počet, se kterým se setkáváme často. Dále hraje u trampolíny roli ochrana těchto pružin a ochrana tyčí nesoucí horní ochrannou síť. Ta je mimochodem u tohoto modelu umístěna před pružinami, což je bezpečnější varianta. Co se týče certifikace, výrobce u tohoto modelu žádnou neuvádí, nicméně jde o ověřeného výrobce, od kterého bychom se nebáli trampolínu pořídit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ Venkovní 100 % Venkovní
Výrobce Marimex 40 % Marimex, 20 % GoodJump, 10 % Fitness King, 10 % Aga Sport, 10 % Exit Toys, 10 % inSportline
Materiál konstrukce Ocel pozinkovaná 50 % Ocel pozinkovaná, 50 % Ocel galvanizovaná
Nosnost 150 152,00
Počet pružin 54 58,89
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Počet tyčí 6 50 % 8, 50 % 6
Ochrana tyčí Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Umístění ochranné sítě Před pružinami 70 % Za pružinami, 30 % Před pružinami
Umístění tyčí držící ochrannou síť Vedoucí až k zemi 50 % Vedoucí až k zemi, 50 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny Neuvedeno 90 % Ano, 10 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

Co se příslušenství týče, nekompromisně požadujeme po všech hodnocených trampolínách, aby měly ochranu pružin a horní ochrannou síť. Tyto dva hlavní bezpečnostní prvky model Marimex in-ground má, jak jsme si řekli již dříve. Žebřík ani schůdky v tomto případě nejsou zapotřebí. Trampolína je díky umístění u země dobře dostupná.

Spodní ochrannou síť v tomto případě také nepotřebujete, případné kotvení byste nenašli prakticky u žádné trampolíny, lze jej ale dokoupit. Doporučujeme pořídit také krycí plachtu, kterou trampolínu zakryjete, když ji zrovna nebudete využívat. Přispějete tak delší životnosti materiálů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Žebřík/schůdky Ne 60 % Ano, 30 % Ne, 10 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť Ne 90 % Ne, 10 % Neuvedeno
Krycí plachta Ne 90 % Ne, 10 % Ano
Kotvení Ne 100 % Ne

Rozměry trampolíny

Klíčové mohou být pro někoho rozměry trampolíny. Průměr trampolíny Marimex dosahuje 305 cm a samotná skákací plocha má 260 cm. To jsou průměrné hodnoty, v našem testu se objevovaly nejčastěji. Výška skákací plochy je potom jen 20 cm.

Co se týče výšky celé trampolíny, je důležitá vzít v potaz zejména v případě, máte-li na zahradě hodně stromů. V tomto případě je potřeba počítat s tím, že je vysoká 190 cm. Některé bývají vysoké až 300 cm, proto možná někteří z váš ocení nižší posazení. Samotná výška sítě trampolíny je potom 170 cm. V obou případech jde o dostačující hodnoty.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm) 305 305,00
Průměr skákací plochy (cm) 260 264,14
Výška skákací plochy od země (cm) 20 67,80
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm) 190 245,00
Výška sítě na trampolíně (cm) 170 177,50

Naše hodnocení a závěr

Trampolína Marimex in-ground může oslovit uživatele, kteří se nechtějí strachovat o stabilitu nohou trampolíny. Tato přízemní trampolína jednoduše žádné nohy nepotřebuje, je proto stabilnější. Bezpečnému skákaní potom nahrávají ocelové tyče nesoucí ochrannou síť. Ta je umístěna před pružinami, což je podle nás rozhodně bezpečnější varianta. Dnes ale díky ochraně pružin, bez které by se modely snad ani nedostaly do našeho srovnávacího testu, nejsou špatné ani ty, u kterých je síť až za pružinami. Nosnost i výška sítě dovolují bezpečné skákání i několika dětí najednou, dospělí by měli být obezřetní, síť může být nižší, než oni samotní, což není příliš ideální, při zvýšené opatrnosti si ale i oni mohou zaskákat. Ve své cenové kategorii jde rozhodně o model, který stojí za zvážení.

Pokud byste chtěli porovnat tento kousek s dalším stejně velkým, doporučujeme například GoodJump 4UPVC, která v době psaní této recenze disponovala jednou z nejvyšších nosností.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Marimex in-ground 305 cm | Hodnocení: 64,2 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Marimex in-ground 305 cm

Marimex in-ground 305 cm

4 500 Kč Orientační cena