Trampolína Marimex in-ground 305 cm - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Marimex in-ground 305 cm

64,2 % Celkové hodnocení
 • Přízemní varianta
 • Síť před pružinami
4 500 Kč Orientační cena
 • 6,9/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 7,5/10
  Hodnocení nosnosti
 • 5,0/10
  Hodnocení příslušenství
 • 64,2 %
  Celkové
  hodnocení

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Trampolína Marimex in-ground je, jak samotný název napovídá, trampolínou přízemní. Tyto trampolíny se dostávají v posledních letech do povědomí čím dál více. U tohoto typu prakticky nemusíte řešit stabilitu. Nemá žádné nohy, takže stačí zvolit vhodné a především rovné podloží. Samozřejmě ale není vhodné zanedbat ostatní parametry, přeci jen musí být trampolína bytelná, což zajišťuje použitý materiál, v tomto případě jde o pozinkovanou ocel. Nosnost 150 kg je víceméně tradiční u modelů z našeho srovnávacího testu z března 2019. Taková nosnost zvládne i několik dětí najednou, zaskákat si bude moci ale i dospělý.

Dobré skákací podmínky může zajistit počet pružin. V tomto případě jich má trampolína 54, to není zrovna mnoho, pro velikost do 305 cm v průměru jde ale o vhodný počet, se kterým se setkáváme často. Dále hraje u trampolíny roli ochrana těchto pružin a ochrana tyčí nesoucí horní ochrannou síť. Ta je mimochodem u tohoto modelu umístěna před pružinami, což je bezpečnější varianta. Co se týče certifikace, výrobce u tohoto modelu žádnou neuvádí, nicméně jde o ověřeného výrobce, od kterého bychom se nebáli trampolínu pořídit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Venkovní

100 % Venkovní
Výrobce

Marimex

33 % Marimex, 22 % GoodJump, 11 % Aga Sport, 11 % Fitness King, 11 % Exit Toys, 11 % Acra
Materiál konstrukce

Ocel pozinkovaná

56 % Ocel galvanizovaná, 44 % Ocel pozinkovaná
Nosnost

150

154,44
Počet pružin

54

60,00
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Počet tyčí

6

56 % 8, 44 % 6
Ochrana tyčí

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Umístění ochranné sítě

Před pružinami

56 % Za pružinami, 44 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť

Vedoucí až k zemi

56 % Vedoucí až k zemi, 44 % Končící nad zemí

Příslušenství trampolíny

Co se příslušenství týče, nekompromisně požadujeme po všech hodnocených trampolínách, aby měly ochranu pružin a horní ochrannou síť. Tyto dva hlavní bezpečnostní prvky model Marimex in-ground má, jak jsme si řekli již dříve. Žebřík ani schůdky v tomto případě nejsou zapotřebí. Trampolína je díky umístění u země dobře dostupná.

Spodní ochrannou síť v tomto případě také nepotřebujete, případné kotvení byste nenašli prakticky u žádné trampolíny, lze jej ale dokoupit. Doporučujeme pořídit také krycí plachtu, kterou trampolínu zakryjete, když ji zrovna nebudete využívat. Přispějete tak delší životnosti materiálů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Žebřík/schůdky

Ne

44 % Ano, 44 % Ne, 11 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť

Ne

89 % Ne, 11 % Neuvedeno
Krycí plachta

Ne

78 % Ne, 22 % Ano
Kotvení

Ne

100 % Ne

Rozměry trampolíny

Klíčové mohou být pro někoho rozměry trampolíny. Průměr trampolíny Marimex dosahuje 305 cm a samotná skákací plocha má 260 cm. To jsou průměrné hodnoty, v našem testu se objevovaly nejčastěji. Výška skákací plochy je potom jen 20 cm.

Co se týče výšky celé trampolíny, je důležitá vzít v potaz zejména v případě, máte-li na zahradě hodně stromů. V tomto případě je potřeba počítat s tím, že je vysoká 190 cm. Některé bývají vysoké až 300 cm, proto možná někteří z váš ocení nižší posazení. Samotná výška sítě trampolíny je potom 170 cm. V obou případech jde o dostačující hodnoty.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)

305

305,00
Průměr skákací plochy (cm)

260

261,86
Výška skákací plochy od země (cm)

20

67,78
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)

190

243,33
Výška sítě na trampolíně (cm)

170

176,11

Naše hodnocení a závěr

Trampolína Marimex in-ground může oslovit uživatele, kteří se nechtějí strachovat o stabilitu nohou trampolíny. Tato přízemní trampolína jednoduše žádné nohy nepotřebuje, je proto stabilnější. Bezpečnému skákaní potom nahrávají ocelové tyče nesoucí ochrannou síť. Ta je umístěna před pružinami, což je podle nás rozhodně bezpečnější varianta. Dnes ale díky ochraně pružin, bez které by se modely snad ani nedostaly do našeho srovnávacího testu, nejsou špatné ani ty, u kterých je síť až za pružinami. Nosnost i výška sítě dovolují bezpečné skákání i několika dětí najednou, dospělí by měli být obezřetní, síť může být nižší, než oni samotní, což není příliš ideální, při zvýšené opatrnosti si ale i oni mohou zaskákat. Ve své cenové kategorii jde rozhodně o model, který stojí za zvážení.

Pokud byste chtěli porovnat tento kousek s dalším stejně velkým, doporučujeme například GoodJump 4UPVC, která v době psaní této recenze disponovala jednou z nejvyšších nosností.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Marimex in-ground 305 cm | Hodnocení: 64,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Marimex in-ground 305 cm

Marimex in-ground 305 cm

4 500 Kč Orientační cena