Recenze Marimex Premium 366 cm - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Marimex Premium 366 cm

92,3 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Střední trampolíny od 300 do 400 cm

Klady

  • Zesílený kryt pružin
  • Příslušenství ke koupi
  • Tyče prohnuté od sítě

Zápory

  • Vysoká cena
  • Tyče držící síť končí nad zemí
  • Nemůžete si vybrat barvu
6 600 Kč Orientační cena

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Trampolíny Marimex z řady Premium patří mezi uživatelsky oblíbené. U výrobce je seženete ve čtyřech velikostech od 305 do 457 cm. My se zde podrobněji podíváme na zoubek verzi, která v průměru měří 366 cm, takže ji můžeme řadit mezi středně velké. Také nosnost 150 kg vidíme jako průměrnou (leden 2022).

Konstrukci tvoří pozinkovaná ocel. Bezpečnosti přispívá kryt tyčí i pružin, kterých je po obvodu umístěno 72. To považujeme za standardní počet vzhledem k velikosti trampolíny. Kryt pružin je u prémiové řady Marimex zesílen, konstrukci doplňují pevnější T-spoje. Stabilitu zvyšují 4 páry noh ve tvaru písmene U, který brání jejich zaboření do země. Trampolíně samozřejmě nechybí certifikát bezpečnosti, a to od společnosti Intertek.

Síť a její uchycení

Trampolína má 8 tyčí nesoucích síť, bohužel však nevedou až k zemi, to bychom brali stabilnější, a tedy ještě lepší variantu. Tyče se prohýbají směrem ven, takže skákající dítě bude uchráněno zranění, i kdyby padalo do sítě přímo jejich směrem. Síť je natažena před pružinami, toto řešení si oblíbili zejména rodiče malých dětí, které by mohly neopatrně na pružiny skočit či spadnout.

Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že vnitřní prostor se tímto umístěním sítě mírně zmenší. Co se zapínání týče, Marimex zvolil nejčastější řešení, a to zip doplněný několika bezpečnostními přezkami. Zip je otevíratelný i zevnitř, přezky se dají uvolnit jen zvenčí. To se může hodit, pokud nechcete, aby děti slézaly po žebříku bez vašeho dohledu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Marimex

Typ

Venkovní

Průměr trampolíny (cm)

366

Dostupné velikosti (cm)

305, 366, 396, 457

Materiál konstrukce

Pozinkovaná ocel

Nosnost (kg)

150

Počet pružin

72

Ochrana pružin

Ano

Počet noh

4 páry ve tvaru U

Počet tyčí nesoucích síť

8

Ochrana tyčí

Ano

Dosah tyčí

Končí nad zemí

Umístění ochranné sítě

Vnitřní

Zapínání sítě

Zip + přezky

Certifikace trampolíny

Ano (Intertek)

Příslušenství a možnosti dokoupení

Jak je u většiny výrobců obvyklé, v balení se dočkáte horní ochranné sítě a žebříku. U něj pozitivně hodnotíme protiskluzovou úpravu, z hlediska životnosti bychom však raději viděli příčky z oceli namísto plastu.

Další vybavení je možné dokoupit zvlášť, sem patří například spodní síť, která by zamezila vniknutí dětí či zvířat pod skákací plochu, nebo krycí plachta chránící skákací plochu před nepřízní počasí. Pokud se bojíte, aby se trampolína při skocích neposouvala, nebo chcete zvýšit její odolnost vůči větru, můžete pořídit také kotvicí sadu. Dále výrobce nabízí i některé méně časté doplňky. Jedná se například o tašky na boty nebo mobilní telefony, protiskluzové ponožky nebo vychytávky rozšiřující aktivity, které mohou děti na trampolíně podnikat – terč, volejbalovou síť nebo basketbalový koš.

Důležité také je, že výrobce dlouhodobě nabízí náhradní díly. Nemusíte se tedy bát, že byste v případě nouze nesehnali náhradní žebřík, pružinu nebo ochranný límec.

Parametr Tento produkt
Horní ochranná síť

Ano

Spodní ochranná síť

K dokoupení

Žebřík

Ano

Krycí plachta

K dokoupení

Kotvicí sada

K dokoupení

Další příslušenství

K dokoupení: basketbalový koš, protiskluzové ponožky, závěsné kapsy na boty, volejbalová síť, terč s míčky

Rozměry trampolíny

Jak jsme už zmínili, trampolína v průměru měří 366 cm. Samotná skákací plocha dosahuje 324 cm, takže určitě postačí dětem i dospělým. Skákací plocha se nachází 81 cm nad zemí, což je jedna z vyšších hodnot, vzhledem k velikosti celé trampolíny s ní však lze počítat. Pozitivně hodnotíme síť měřící 180 cm, což by jako prevence nechtěného přeskočení mělo v pohodě stačit. Celá trampolína tak bude měřit 261 cm. To už je poměrně dost, pokud tedy plánujete umístit trampolínu v blízkosti stromů, doporučujeme se přesvědčit, že nebude zasahovat do větví apod.

Dále je při plánování místa vhodné počítat také s prostorem kolem trampolíny, nejčastěji se doporučuje nechat ze všech stran zhruba 70-100 cm místa. Tím zabráníte tomu, aby se dítě při pádu do sítě odřelo třeba o zeď za ní.

Parametr Tento produkt
Průměr trampolíny (cm)

366

Průměr skákací plochy (cm)

324

Výška skákací plochy od země (cm)

81

Výška ochranné sítě (cm)

180

Výška celé trampolíny (cm)

261

Hodnocení ostatních uživatelů

Většina současných majitelů trampolíny dává najevo spokojenost s produktem, zejména si pochvalují jeho kvalitu a bezpečnost konstrukce. Za výhodu považují také vnitřní síť umístěnou tak, aby se děti nedostaly k pružinám. Pozitivně hodnotí i velký vnitřní prostor, ocenění se dostalo také dokonce netypickému designu s prohnutými tyčemi.

Pokud se něco dle uživatelů výrobci opravdu nepovedlo, je to přiložený návod. Ve většině se shodli, že k montáži potřebovali několikanásobek výrobcem uvedeného času a spoustu kroků si museli domyslet nebo je opakovat několikrát, než se stavbou uspěli. Někteří se pochybovačně zmiňují také o plastových schůdcích žebříku, váhají nad jejich životností.

Hlavní výhody a nevýhody trampolíny

My za hlavní výhody produktu považujeme zesílený kryt pružin a vylepšenou konstrukci, bezpečnost totiž vnímáme jako nejdůležitější. Chválíme také tyče prohnuté směrem ven, které jednak dobře vypadají, jednak snižují nebezpečí, že se o ně dítě uhodí, pokud skočí přímo do sítě. Dále se nám líbí široké možnosti dokoupitelného příslušenství a náhradních dílů.

Pokud bychom měli něco vytknout, všimneme si ceny, která v konkurenci poněkud vyčnívá. Z bezpečnostního hlediska bychom upřednostnili, kdyby tyče nesoucí síť vedly až k zemi a také trochu pevnější schůdky. Zaznamenali jsme také, že jiní výrobci dávají na výběr z více barevných variant, to už je však jen detail.

Naše hodnocení a závěr

Trampolína Marimex z vyšší řady Premium se vyznačuje zesíleným krytem pružin a konstrukcí vybavenou T-spoji. Můžete ji sehnat ve čtyřech velikostních variantách. V námi hodnoceném 366 cm měřícím modelu nabízí nosnost 150 kg a 72 pružin, tím se příliš neliší od zbytku trhu. Designově zajímavým prvkem jsou ohnuté tyče, které navíc eliminují riziko, že se o ně skokan při pádu do sítě udeří. Bohužel však nevedou až k zemi. Až na tuhle nevýhodu však vidíme trampolínu jako velmi bezpečnou a prostornou. Kladem je také možnost dokoupení širokého příslušenství.

Rozměrnější trampolíny jsou i se sítí poměrně vysoké. Pokud máte na zahradě stromy s nízkými větvemi nebo chcete dětem pomoci se vstupem na skákací plochu, můžete zvážit také některý do země zapuštěný model. Například Exit Silhouette Ground měří v průměru zhruba stejně, díky zapuštění je však o více než půl metru nižší.

6 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Marimex Premium 366 cm | Hodnocení: 92,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka se zájmem o zdravý životní styl dobře vyzná v nabídce sportovního vybavení a ve srovnávání produktů a ověřování jejich parametrů je jako doma. Protože má s trampolínami vlastní zkušenosti, může vás blíže zasvětit do problematiky výběru a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě trampolín má Iva na starost například také témata z oblasti domácích spotřebičů nebo péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Marimex Premium 366 cm

Marimex Premium 366 cm

6 600 Kč Orientační cena