Recenze Bosch HBG635BB1 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Bosch HBG635BB1

85,5 % Hodnocení
redakce

8. místo

Trouby

Klady a zápory

Klady

 • Velmi úsporná
 • Dva systémy čištění
 • 13 programů

Zápory

 • Vyšší cena
 • Chybí teleskopické rošty
 • Nemá parní funkce
16 000 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 8,0/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,7/10
  Hodnocení bezpečnosti
 • 85,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

V době psaní recenze (srpen 2022) se trouba Bosch HBG635BB1 řadila k nákladnějším modelům na trhu. S vyšší cenovou investicí ale získáte některé zajímavé benefity. Jedním z nich je úsporný chod, trouba se řadí do energetické třídy A+, většina konkurenčních modelů zůstala ve třídě A. Výhodou je i větší výběr programů, volit můžete ze 13, průměr v době hodnocení byl cca 10. Samozřejmě nechybí klasický horní ohřev, spodní ohřev, gril nebo režim horkovzdušného pečení, navíc má ale trouba rychlý ohřev, který zatím není zcela samozřejmostí.

S čištěním vám pomůže funkce AquaClean a katalytická deska, která pokrývá část trouby. Ta vstřebává mastnotu vzniklou při pečení, později se mastnota při vysoké teplotě vypálí. AquaClean zase pomocí vodní páry uvolňuje nečistoty z ostatních povrchů. Efektivnější už by byla snad jen pyrolýza, s tou se ale stále ještě setkáváme spíše u malého procenta modelů. Ocenili bychom také alespoň doplňkové parní funkce, u tohoto modelu se ale bohužel s žádnou variantou parního pečení nedočkáte.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bosch

32 % Beko, 21 % Electrolux, 16 % Bosch, 16 % Whirlpool, 11 % AEG, 5 % Siemens
Zdroj tepla

Elektřina

89 % Elektřina, 11 % Neuvedeno
Objem (l)

71

70,21
Energetická třída

A+

53 % A, 42 % A+, 5 % A++
Spotřeba při běžném pečení (kWh)

0,87

0,93
Spotřeba při horkovzdušném pečení (kWh)

0,69

0,77
Počet programů

13

11,05
Horní topné těleso

Ano

100 % Ano
Spodní topné těleso

Ano

100 % Ano
Ventilátor

Ano

100 % Ano
Kruhové topné těleso

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Pára

Ne

68 % Ne, 16 % Doplňkové parní funkce, 5 % Plnohodnotné parní pečení, 11 % Neuvedeno
Gril

Ano

100 % Ano
Rychlý ohřev

Ano

58 % Ano, 42 % Ne
Šetrné rozmrazování

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Systém čištění

AquaClean + katalýza

32 % Ne, 21 % Katalýza, 21 % Pyrolýza, 11 % AquaClean + katalýza, 5 % AquaClean, 5 % Parní, 5 % Pyrolýza + parní

Vybavení a rozměry

K výbavě trouby Bosch budeme mít hned pro začátek jednu výtku – postrádá teleskopické rošty. Nejde sice o prvek, který najdete u všech modelů, i mnohonásobně levnější trouby jej ale často mají v základní výbavě, zatímco u tohoto, poměrně nákladného modelu, si je musíte v případě zájmu dokoupit. Naopak potěší moderní dotykový panel a funkce komfortního dovírání dvířek. Trouba samozřejmě nepostrádá ani žádné základní funkce, jako je vnitřní osvětlení, displej s časovačem, dětská pojistka nebo chlazení dvířek.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Osvětlení trouby

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Časovač

Ano

100 % Ano
Výsuvné rošty

Ne

53 % 1 úroveň, 37 % Ne, 11 % 2 úrovně
Chladná dvířka

Ano

100 % Ano
Komfortní dovírání dvířek

Ano

58 % Ano, 37 % Ne, 5 % Neuvedeno
Zatláčecí knoflíky

Dotykový panel

37 % Ano, 32 % Dotykový panel, 32 % Ne
Dětský zámek

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Výška (cm)

59,5

59,28
Šířka (cm)

59,4

59,08
Hloubka (cm)

54,8

56,22

Hodnocení ostatních uživatelů

Recenzí se k troubě Bosch zatím nesešlo mnoho, jsou ale veskrze pozitivní. Podle hodnocení uživatelů je trouba designově hezká a spolehlivá, celkové zpracování označují za kvalitní a troubu popisují jako velmi tichou. Jako negativum někteří uživatelé označují cenu, která není zrovna nízká, stěžují si také na absenci teleskopických roštů, které je u takto drahého výrobku potřeba dokoupit. Další recenze si můžete přečíst na stránkách Heureka.cz.

Klady a zápory

Pozitivem trouby Bosch je úsporný chod, pochválit také můžeme kombinaci dvou čisticích systémů, slušný výběr programů a moderní design. Co ovšem tento model postrádá, jsou teleskopické rošty (které se případně dají dokoupit) a parní funkce. Ani jedno nemůžeme označit za zcela standardní prvek výbavy, u trouby této cenové kategorie bychom ale podobné vybavení spíše očekávali.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativou ve stejné cenové kategorii by mohla být trouba Electrolux EOD6P71X. Ta opět překonává troubu Bosch funkcí pyrolýzy, navíc má také parní funkce a teplotní sondu. Zajímavé je, že shodně s troubou Bosch postrádá teleskopické rošty a má méně programů.

Velmi dobrý výsledků za nižší cenu potom dosahuje model Electrolux EOF4P74X. Oproti troubě Bosch má v základní výbavě teleskopické výsuvy a zvládá navíc pyrolytické čištění. Na druhou stranu nabízí méně programů. Kapacitu a energetickou třídu mají obě trouby stejnou.

Naše hodnocení a závěr

Trouba Bosch HBG635BB1 zaujme v první řadě luxusním designem, můžeme ji proto doporučit náročnějším uživatelům, kteří si potrpí na vzhled. Její výhodou je ale také úsporný chod – patří do energetické třídy A+, a nabídka funkcí a programů. Pochválit můžeme mimo jiné dva čisticí systémy, komfortní dovírání dvířek a funkci rychlého ohřevu.

Naopak parních programů se u tohoto modelu nedočkáte, postrádá také teleskopické rošty, ty jsou přitom poměrně běžné i u výrazně levnějších spotřebičů. Ve výbavě je má například trouba Electrolux EOF4P74X, která je oproti modelu Bosch o něco levnější.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Bosch HBG635BB1 | Hodnocení: 85,5 %
Eliška Srncová patří k redaktorům, kteří se o svá témata starají pečlivě a dlouhodobě, kategorii trub má na starosti už více než tři roky. Díky dlouhodobým zkušenostem a průzkumu nasbírala ke srovnání trub dostatek informací, které pravidelně doplňuje. Srozumitelně vám vysvětlí například jaký je rozdíl mezi pyrolýzou a katalýzou, jaký objem trouby se vám bude hodit nebo jak se vyznat v energetickém štítku. Na její rady se můžete spolehnout i při výběru dalších kuchyňských spotřebičů, třeba myček nebo sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch HBG635BB1

Bosch HBG635BB1

16 000 Kč Orientační cena