Menu

Gorenje BO7732CLI – Recenze, testy a srovnání

74,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Trouby

Jednotlivá hodnocení

 • 7,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 7,0/10
  Hodnocení vybavení
 • 5,0/10
  Hodnocení bezpečnosti

Klady

 • Originální vzhled
 • Pečení až na třech úrovních
 • Teleskopické výsuvy

Zápory

 • Chybí některé doplňky
 • Nemá rychlý ohřev
 • Spotřebou spíš průměrná
11 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Pokud ladíte celou kuchyň do retro stylu, možná uvažujete o pořízení trouby, která by do ní vizuálně zapadla. Model Gorenje nabídne originální vzhled, nechybí mu však ani řada moderních vychytávek. Vnitřní prostor 71 l jej řadí spíš k prostornějším troubám, péct navíc můžete až na třech úrovních současně. Energetická třída A byla v době srovnání (únor 2022) mezi vestavnými troubami nejčastější, čemuž napovídají také průměrné hodnoty spotřeby, a to jak při klasickém, tak při horkovzdušném pečení.

Nabídka pečicích režimů zahrnuje devět možností. To je mírně podprůměrný počet, najdete zde však tři typy grilu, pravé horkovzdušné pečení nebo šetrné rozmrazování. Trouba také umožňuje zapnutí pouze spodního ohřevu v kombinaci s kruhovým topným tělesem nebo ventilátorem. Tyto funkce se hodí pro pečení pizzy, kynutých těst nebo zavařování. Postrádat byste však mohli užitečný rychlý ohřev nebo jakékoliv využití páry.

Vnitřek trouby je smaltový, takže se dobře čistí. K tomu přispívá také program AquaClean, který párou uvolní zaschlé nečistoty, aby šly snáze smýt. Program AquaClean patří mezi časté doplňky, stále častěji se však objevuje ještě účinnější pyrolýza, například u trouby Electrolux EOF4P74X.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Gorenje

27 % Bosch, 20 % Beko, 20 % Whirlpool, 13 % Electrolux, 7 % Siemens, 7 % AEG, 7 % Gorenje
Zdroj tepla

Elektřina

93 % Elektřina, 7 % Neuvedeno
Objem (l)

71

71,47
Energetická třída

A

53 % A+, 47 % A
Spotřeba při běžném pečení (kWh)

0,94

0,93
Spotřeba při horkovzdušném pečení (kWh)

0,81

0,76
Počet programů

9

11,47
Horní topné těleso

Ano

100 % Ano
Spodní topné těleso

Ano

100 % Ano
Ventilátor

Ano

100 % Ano
Kruhové topné těleso

Ano

100 % Ano
Pára

Ne

73 % Ne, 20 % Doplňkové parní funkce, 7 % Neuvedeno
Gril

Ano

100 % Ano
Rychlý ohřev

Ne

60 % Ano, 13 % Ne, 27 % Neuvedeno
Šetrné rozmrazování

Ano

53 % Ano, 47 % Ne
Systém čištění

AquaClean

40 % Katalýza, 27 % AquaClean + katalýza, 13 % AquaClean, 7 % Pyrolýza + parní, 7 % Ne, 7 % Parní

Vybavení a rozměry

Při pohledu na retro troubu by vás možná napadlo, že moderní výbavou se asi pyšnit nebude. Zčásti byste měli pravdu, troubě skutečně některé prvky chybí – z námi hodnocených například zatláčecí knoflíky, dětská pojistka nebo digitální displej. Co však možná překvapí, jsou funkce analogových hodin. Ty mohou ukazovat čas, ale také na nich lze nastavit časovač nebo odložený start pečení. Z dalších doplňků můžeme jmenovat komfortní zavírání dvířek, kterými se v době srovnání (únor 2022) mohlo pochlubit jen 60 % hodnocených trub. Výsuvné rošty navíc můžete využít na dvou úrovních pečení, většina srovnávaných trub se omezila jen na jednu úroveň.

Rozměry a hmotnost vestavných modelů se příliš neliší. Pokud jsou však pro vás důležité, jejich hodnoty naleznete na nižších řádcích tabulky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Osvětlení trouby

Ano

100 % Ano
Displej

Ne

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Výsuvné rošty

2 úrovně

60 % 1 úroveň, 33 % Ne, 7 % 2 úrovně
Chladná dvířka

Ano

100 % Ano
Sklo dvířek

Dvouvrstvé

33 % Třívrstvé, 13 % Dvouvrstvé, 7 % Čtyřvrstvé, 47 % Neuvedeno
Komfortní dovírání dvířek

Ano

60 % Ano, 33 % Ne, 7 % Neuvedeno
Zatláčecí knoflíky

Ne

53 % Ano, 27 % Ne, 20 % Dotykový panel
Dětský zámek

Ne

73 % Ano, 13 % Ne, 13 % Neuvedeno
Výška (cm)

59,5

60 % 59,5, 20 % 59,4, 13 % 56,7, 7 % 59,3
Šířka (cm)

59,7

47 % 59,4, 40 % 59,5, 7 % 56, 7 % 56,7
Hloubka (cm)

54,7

56,35
Hmotnost (kg)

32,8

31,95

Hodnocení ostatních uživatelů

Protože většina uživatelů si troubu pravděpodobně zvolila pro její retro vzhled, není divu, že právě tento aspekt se v uživatelských recenzích dočkal nejvíce pochvalných zmínek. Mimo design majitelé trouby vyzdvihují také moderní funkce, snadné čištění díky programu AquaClean a tlumené zavírání dvířek. Záporných hodnocení mnoho nenajdete a žádná ze zmíněných drobností je v uživatelských recenzích neobjevila více než jednou.

Klady a zápory

Také pro nás je nejsilnější stránkou trouby Gorenje její vzhled. Zejména se nám líbí analogové hodiny a to, že i na nich lze využít moderních funkcí, jako je časovač nebo odložený start. Dále troubu musíme pochválit za velký vnitřní prostor se dvěma výsuvnými rošty a za snadné čištění pomocí funkce AquaClean.

Nedostatky trouby nepotěší ty, kteří hledají model se všemi možnými vychytávkami. Zde totiž část z nich chybí, například dětská pojistka chránící proti neopatrnému zapnutí zvídavými ratolestmi nebo zatláčecí knoflíky. Trouba se nevyznamenala ani v oblasti spotřeby nebo v počtu pečicích režimů. Zde byste mohli postrádat například rychlý ohřev.

Naše hodnocení a závěr

Trouba Gorenje v retro stylu nabízí nadprůměrný vnitřní prostor, do kterého se vejdou až 3 velké plechy současně. Spotřebou nenadchne ani neurazí, patří do energetické třídy A. Mezi 9 režimy pečení naleznete pravý horkovzduch, různé typy grilu a programy vhodné i pro zavařování. Rychlým ohřevem nebo využitím páry se však trouba nepochlubí. Výbava trouby zahrnuje několik moderních vychytávek (časovač, odložený start, komfortní zavírání dvířek), za nejvybavenějšími modely z našeho srovnání však poněkud pokulhává. Obejít se například budete muset bez dětské pojistky.

Pokud si na moderní výbavě a funkcích zakládáte, můžete pokračovat na recenzi trouby AEG BPE556320M, která při pečení využívá páru, disponuje dětskou pojistkou a s jejímž čištěním vám pomůže pyrolýza.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gorenje BO7732CLI | Hodnocení: 74,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva v naší redakci působí již několik let a za tu dobu stihla nasbírat spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů. Při své práci využívá nejen výsledky nejrůznějších testů, ale zohledňuje také odborné a uživatelské recenze. Díky tomu může doporučit vhodný produkt různým cílovým skupinám – ať už je pro vás u vestavné trouby stěžejní funkční výbava, nebo pořizovací cena a provozní náklady. Iva se stará také o kategorii parních trub či konvektomatů a věnuje se i mnoha dalším tématům z oblasti kuchyňských spotřebičů nebo sportovního vybavení.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Gorenje BO7732CLI

Gorenje BO7732CLI

11 000 Kč Orientační cena