Recenze a porovnání Electrolux EENB52CB

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii tyčových vysavačů

Datum doporučení: Červenec 2019

Klady:

Účinné vysávání koberců

Zápory:

Třída prachových emisí F

1 800 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač Electrolux se ve většině základních parametrů drží běžných standardů. Kapacita 1,5 l a akční rádius 7 m jej předurčují pro použití spíše v menších prostorách, obě hodnoty byly v době psaní recenze průměrné až podprůměrné. Energetická třída A patřila tehdy k nejběžnějším a stejně tak spotřeba 24,5 kWh ročně nijak z průměru nevybočovala. Hlučnost okolo 80 dB byla pro tyčové vysavače také poměrně běžná, najdete ale i o něco tišší modely.

Jako zásadní nevýhodu tohoto vysavače vnímáme třídu prachových emisí F, která vypovídá o slabé filtraci modelu a mohla by být problematická nejen pro alergiky či astmatiky. Těm, stejně jako například rodičům malých dětí, doporučujeme sáhnout po vysavači s hodnocením A nebo alespoň B, tyto modely propouštějí minimální množství mikročástic zpět do ovzduší. Co se týče samotného vysávání, jak za účinnost na kobercích, tak za vysávání tvrdých podlah získal vysavač známku B. Zatímco vysávání koberců je pro tyčové vysavače spíše slabinou a většina hodnocených modelů se řadila do třídy C nebo horší, tvrdé podlahy už zvládají tyto modely podstatně lépe třída B už je v tomto případě jen lepším standardem.

Parametr Tento produkt
Výrobce Electrolux
Napájení  Ze sítě
Typ vysavače  Sáčkový
Objem sáčku/nádobky (l)  1,5
Akční rádius (m)  7
Příkon (W)  750
Energetická třída  A
Roční spotřeba (kWh)  24,5
Přibližné roční náklady při 4 Kč/kWh (Kč)  98
Hlučnost (dB)  80
Třída prachových emisí  F
Třída účinnosti vysávání koberců  B
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah  B

Vybavení a funkce

Při popisu funkcí můžeme být u vysavače Electrolux poměrně struční, moc jich totiž nenabízí. Z prvků, na které jsme se při našem výběru zaměřili, má pouze prodlužovací trubku, nenajdete u něj možnost regulace sání, indikátor naplnění sáčku, štěrbinovou hubici ani hubici na čalounění.

Rozměrově je tento model standardní, hmotnost 3,8 kg byla víceméně průměrná, ani výška 115 cm, šířka 15cm a hloubka 25 cm nejsou nijak neobvyklé rozměry.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku  Ne
Regulace sání  Ne
Štěrbinová hubice  Ne
Hubice na čalounění  Ne
Prodlužovací trubka  Ano
Výška (cm) 115
Šířka (cm) 15
Hloubka (cm) 25
Hmotnost (kg) 3,8

Naše hodnocení a závěr

U vysavače Electrolux EENB52CB jsme narazili na dva hlavní nedostatky. Prvním je slabá filtrace, kterou by neměly brát na lehkou váhu hlavně osoby s dýchacími obtížemi. Druhou slabinou je chabá nabídka funkcí, to už je ale relativně individuální záležitost, někteří uživatelé například nepoužívají žádné speciální nástavce. V ostatních směrech se vysavač držel víceméně průměru, potěší potom relativně slušným výkonem při vysávání koberců.

Pokud by vás zajímal model s lepší filtrací a výbavou, za zvážení stojí například vysavač Miele Swing H1 EcoLine. Na kobercích už si ale neporadí tak dobře.

Další recenze

Kompletní porovnání