Recenze a porovnání Electrolux EENB52CB | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Electrolux EENB52CB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tyčových vysavačů

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Účinné vysávání koberců
  • Třída prachových emisí F
1 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač Electrolux se ve většině základních parametrů drží běžných standardů. Kapacita 1,5 l a akční rádius 7 m jej předurčují pro použití spíše v menších prostorách, obě hodnoty byly v době psaní recenze průměrné až podprůměrné. Energetická třída A patřila tehdy k nejběžnějším a stejně tak spotřeba 24,5 kWh ročně nijak z průměru nevybočovala. Hlučnost okolo 80 dB byla pro tyčové vysavače také poměrně běžná, najdete ale i o něco tišší modely.

Jako zásadní nevýhodu tohoto vysavače vnímáme třídu prachových emisí F, která vypovídá o slabé filtraci modelu a mohla by být problematická nejen pro alergiky či astmatiky. Těm, stejně jako například rodičům malých dětí, doporučujeme sáhnout po vysavači s hodnocením A nebo alespoň B, tyto modely propouštějí minimální množství mikročástic zpět do ovzduší. Co se týče samotného vysávání, jak za účinnost na kobercích, tak za vysávání tvrdých podlah získal vysavač známku B. Zatímco vysávání koberců je pro tyčové vysavače spíše slabinou a většina hodnocených modelů se řadila do třídy C nebo horší, tvrdé podlahy už zvládají tyto modely podstatně lépe třída B už je v tomto případě jen lepším standardem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Electrolux

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Sáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

1,5

Akční rádius (m)

7

Příkon (W)

750

Energetická třída

A

Roční spotřeba (kWh)

24,5

Přibližné roční náklady při 4 Kč/kWh (Kč)

98

Hlučnost (dB)

80

Třída prachových emisí

F

Třída účinnosti vysávání koberců

B

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

Vybavení a funkce

Při popisu funkcí můžeme být u vysavače Electrolux poměrně struční, moc jich totiž nenabízí. Z prvků, na které jsme se při našem výběru zaměřili, má pouze prodlužovací trubku, nenajdete u něj možnost regulace sání, indikátor naplnění sáčku, štěrbinovou hubici ani hubici na čalounění.

Rozměrově je tento model standardní, hmotnost 3,8 kg byla víceméně průměrná, ani výška 115 cm, šířka 15cm a hloubka 25 cm nejsou nijak neobvyklé rozměry.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ne

Hubice na čalounění

Ne

Prodlužovací trubka

Ano

Výška (cm)

115

Šířka (cm)

15

Hloubka (cm)

25

Hmotnost (kg)

3,8

Naše hodnocení a závěr

U vysavače Electrolux EENB52CB jsme narazili na dva hlavní nedostatky. Prvním je slabá filtrace, kterou by neměly brát na lehkou váhu hlavně osoby s dýchacími obtížemi. Druhou slabinou je chabá nabídka funkcí, to už je ale relativně individuální záležitost, někteří uživatelé například nepoužívají žádné speciální nástavce. V ostatních směrech se vysavač držel víceméně průměru, potěší potom relativně slušným výkonem při vysávání koberců.

Pokud by vás zajímal model s lepší filtrací a výbavou, za zvážení stojí například vysavač Miele Swing H1 EcoLine. Na kobercích už si ale neporadí tak dobře.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Electrolux EENB52CB
Eliška Srncová působí v našem týmu jako redaktorka už řadu let, má proto opravdu bohaté zkušenosti s výběrem různých domácích spotřebičů. Při sbírání informací sahá po českých i zahraničních odborných zdrojích, vysvětlí vám tak nejen, jaké jsou výhody a nevýhody sáčkových či bezsáčkových variant, ale třeba také, co je to HEPA, EPA nebo ULPA filtr. Nezůstává navíc jen u tyčových vysavačů, obrátit se můžete také na její srovnání klasických nebo robotických modelů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EENB52CB

Electrolux EENB52CB

1 800 Kč Orientační cena