Menu

Recenze a test Electrolux ZS 210 B-

Již se neprodává
56,6 % Celkové hodnocení
 • Výkonný
 • Vyšší hmotnost
 • Obtížná manipulace
 • Vyšší spotřeba
1 700 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení vysávání tvrdých podlah
 • 7,5/10
  Hodnocení vysávání koberců
 • 2,5/10
  Hodnocení filtrace
 • 6,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 3,4/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 4,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 56,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový tyčový vysavač Electrolux patří k modelům, které budou vynikající na tvrdé podlaze a obstojně si poradí i na koberci. O tom svědčí třída účinnosti vysávání tvrdých podlah A a vysávání koberců C. Ani tomuto modelu se ovšem nevyhnula častá slabina tyčových vysavačů, a to špatná filtrace. Vysavač spadá do třídy prachových emisí G, pro alergiky a astmatiky tedy nebude příliš vhodný. Objem nádobky na prach 1,5 l byl v době vzniku této recenze (červenec 2017) lehce nad průměrem 1,43 l, akční rádius 8 m zase maličko pod průměrem 8,3 m.

Výrazná je ovšem spotřeba přístroje, která jej zařadila do energetické třídy E. Za rok spotřebuje cca 46,8 kWh, což vyjde přibližně na 187 Kč. Průměr v době psaní tohoto textu byl 30,41 kWh a cca 122 Kč. Je tedy zřejmé, že nejde o žádné ruinující částky, ale jde to zkrátka i levněji. Lepší by mohla být také hlučnost vysavače, 82 dB rozhodně není něco, čeho byste si nevšimli. Průměr v době vzniku recenze byl 79,6 dB, některé modely byly i výrazně tišší.

Parametr Tento produkt
Výrobce Electrolux
Typ vysavače Bezsáčkový
Objem sáčku/nádobky (l) 1,5
Akční rádius (m) 8
Příkon (W) 1 500
Energetická třída E
Roční spotřeba (kWh) 46,8
Přibližné roční náklady při 4 Kč/kWh (Kč) 187,2
Hlučnost (dB) 82
Třída prachových emisí G
Třída účinnosti vysávání koberců C
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah A

Vybavení a funkce

Z funkcí a příslušenství, na které jsme se v tomto srovnání zaměřili, má model od značky Electrolux dvě z pěti. Nedočkáte se signalizace naplnění sáčku, regulace sání ani prodlužovací trubky. Součástí výbavy je ale štěrbinová hubice, se kterou se dostanete i do úzkých zákoutí, a hubice na čalounění, skvělá na vysávání textilií a nábytku. Rozměry a hmotností se tento vysavač řadí k větším modelům na trhu, měří 121 cm na výšku, 27 cm na šířku a jeho hloubka je 27,5 cm. S hmotností 5 kg už může být obtížná manipulace a je tedy potřeba na ni pamatovat před jeho pořízením.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku Ne
Regulace sání Ne
Štěrbinová hubice Ano
Hubice na čalounění Ano
Prodlužovací trubka Ne
Výška (cm) 121
Šířka (cm) 27
Hloubka (cm) 27,5
Hmotnost (kg) 5

Hodnocení dalších uživatelů

K modelu ZS 210 B- se vyjádřilo více než pět desítek uživatelů a většina jej hodnotí jako velmi výkonný. Silné sání bez možnosti regulace ovšem může být i na škodu, což se potvrdilo v případě tohoto modelu. Velké množství uživatelů totiž má problém se samotnou manipulací, vysavač je nejen těžký, ale také se přisává k podlaze. To je sice příslib kvalitního úklidu, na druhou stranu vám takovýto úklid často nahradí návštěvu posilovny a například pro vaši babičku by mohl být zcela nemožný.

Naše hodnocení a závěr

Největší slabinou vysavače Electrolux ZS 210 B- je jeho třída prachových emisí, nepotěší ani vyšší spotřebou. Na druhou stranu skvěle vysaje tvrdé podlahy a poradí si i s koberci. Nabídka funkcí je průměrná až podprůměrná, co se týče rozměrů, doporučujeme zaměřit se hlavně na hmotnost přístroje. Podle hodnocení uživatelů je vysávání s ním velmi účinné, ale kvůli vyšší hmotnosti a silnému tahu také dost namáhavé. Proto jej můžeme doporučit jen do domácností, kde se na úklidu nepodílejí děti nebo starší osoby, pro které by tento přístroj mohl být takřka neovladatelný. Pokud hledáte model, který naopak bude vyhovovat i méně fyzicky zdatným osobám, doporučujeme zvážit některé lehčí vysavače v našem srovnávacím testu, například variantu Gallet ASP 612.

1 700 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Electrolux ZS 210 B- | Hodnocení: 56,6 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze Electrolux ZS 210 B-

Electrolux ZS 210 B-

0. místo  v porovnání
1 700 Kč Orientační cena