Tyčový vysavač Electrolux ZS 220 B - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Electrolux ZS 220 B

1 800 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení vysávání tvrdých podlah
 • 7,5/10
  Hodnocení vysávání koberců
 • 2,5/10
  Hodnocení filtrace
 • 6,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 3,1/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 4,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Vysavač Electrolux je dalším představitelem bezsáčkových modelů v našem srovnávacím testu. Zaujme zejména objemem sběrné nádobky, pojme až 1,5 l, což byl v době vzniku recenze (prosinec 2017) lehký nadprůměr. Bez problémů s ním proto vysajete i větší plochy. Nadprůměrný je také příkon vysavače, a to výrazně. V době vzniku recenze byl průměrný příkon 872 W, příkon tohoto vysavače se vyšplhal až na 1 400 W. To má za následek silné sání, ale také vyšší spotřebu. Za energetickou třídu dokonce dostal nejhorší možnou známku, F. V praxi má tento vysavač roční spotřebu cca 53,1 kWh, zatímco průměr v době vzniku recenze byl 32,47 kWh. Za rok provozu zaplatíte přibližně 212 Kč, průměr byl 123 Kč. Jde samozřejmě jen o necelou stokorunu, pokud vám ale připadá zbytečné platit jakékoliv peníze navíc, doporučujeme poohlédout se po modelu s lepší energetickou třídou.

Akční rádius vysavače je 8 m, tedy víceméně průměr. Slabinou může být vyšší hlučnost, 84 dB opravdu není málo a například v domácnosti s malým dítětem určitě oceníte tišší model. Co se týče samotné účinnosti vysavače, na tvrdých podlahách si poradí bravurně a patří tak do třídy A. Na kobercích je jeho výkon o něco slabší, zařadil se do třídy C. V kontextu tyčových vysavačů jde ale o nejlepší známku v našem srovnání, stále tedy předčí řadu konkurentů. Za čistotu vyfukovaného vzduchu získal známku G a nedoporučili bychom ho proto do domácností s alergiky a astmatiky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Electrolux

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

1,5

Akční rádius (m)

8

Příkon (W)

1 400

Energetická třída

F

Roční spotřeba (kWh)

53,1

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

212

Hlučnost (dB)

84

Třída prachových emisí

G

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkcí můžeme být v případě vysavače Elektrolux poměrně struční, z námi hodocené výbavy má totiž pouze jednu položku, a to prodlužovací trubku. Při jeho používání se proto budete muse obejít bez indikátoru naplnění sběrné nádobky, regulace sání, štěrbinové trubice a hubice na čalounění. Rozměrově patří spíše k větším modelům, na výšku měří 121 cm, jeho šířka je 27 cm a hloubka 27,5 cm. Hmotnost 4,25 kg také nepatří k nejmenším a pokud hledáte vysavač třeba pro staršího člověka, doporučujeme zvolit nějaký lehčí model, tento se docela pronese.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ne

Hubice na čalounění

Ne

Prodlužovací trubka

Ano

Výška (cm)

121

Šířka (cm)

27

Hloubka (cm)

27,5

Hmotnost (kg)

4,25

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé hodnotí tento vysavač poměrně rozpolceně. Jedné skupině vyhovuje a označují jej jako výkonný a spolehlivý, druhé skupině nevyhovuje zejména absence regulace sání a vyšší hmotnost. Vysavač se totiž řadě uživatelů přisává na koberce nebo lino a bez regulace sání a kvůli vyšší hmotnosti je manipulace s ním následně poměrně obtížná. Doporučujeme tedy před koupí zvážit, zda se hodí na podlahy, které máte doma, a zda pro vás nebude zbytečně těžký.

Naše hodnocení a závěr

Ačkoliv se po pročtení některých parametrů může zdát, že je vysavač Electrolux ZS 220 B ztracený případ, má ale i silné stránky, které mohou ledaskoho zaujmout. Patří k modelům s poměrně vysokou spotřebou, slabou filtrací a vysokou hlučností. Jeho výbava také nijak neoslní, najdeme v ní pouze prodlužovací trubku. Na druhou stranu má ale objemnou sběrnou nádobku a hlavně velmi silné sání. To je trochu dvojsečná zbraň, někteří uživatelé si jej nemohou vynachválit, jiným dělá problémy, jelikož se kvůli absenci regulace sání hubice vysavače přisává k podlaze. Pokud tedy hledáte model s vlmi silným sáním a áte spíše tvrdé podlahy, ke kterým se nebude tolik přisávat, můžeme vám tento vysavač doporučit. Jestli je ve vašem hledáčku spíše varianta s lepšími parametry, v podobné cenové kategorii vám můžeme doporučit například vysavač ETA Apart 143490038.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Electrolux ZS 220 B

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux ZS 220 B

Electrolux ZS 220 B

1 800 Kč Orientační cena