Menu

Recenze a test Electrolux ZS 230 B+

 • Vysávání tvrdých podlah
 • Vyšší spotřeba
2 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení vysávání tvrdých podlah
 • 7,5/10
  Hodnocení vysávání koberců
 • 2,5/10
  Hodnocení filtrace
 • 6,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 0,3/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 6,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tyčový vysavač Electrolux nabídne svým uživatelům objem 1,5 l, což byl sice v době psaní této recenze (červenec 2017) víceméně průměr, model je ale sáčkový a tak by pro ideální komfort při používání neuškodil trochu objemnější sáček. Potěší naopak 10 m akční rádius, rozsah tohoto vysavače patřil v době vzniku recenze k největším. Ani v prostornějším bytě se tak nemusíte bát otravného přepojování ze zásuvky do zásuvky. Jeho silnou stránkou je hlavně vysávání tvrdých podlah, kterým se zařadil do třídy A. U vysávání koberců patří do třídy C, i s kobercem si tedy poradí obstojně.

Energetickou třídou C za většinou konkurenčních modelů pokulhává, odpovídající je i vyšší spotřeba 37,5 kWh ročně, což vyjde na cca 120 Kč. Průměr v době psaní tohoto textu byl 30,41 kWh (tedy cca 122 Kč) a některé úsporné modely mají téměř o polovinu nižší spotřebu. Na druhou stranu jde o rozdíly v řádech korun až desítek korun a tak vás ani lehce energeticky náročnější vysavač nezruinuje. Jeho největší slabinou je pravděpodobně třída prachových emisí G, od tohoto vysavače by všichni uživatelé citliví na prach měli dát ruce pryč. Hlučnost vysavače 81 dB se drží lehce nad tehdejším průměrem 79,60 dB, rozhodně tedy nejde o tichý přístroj.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Electrolux

Typ vysavače

Sáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

1,5

Akční rádius (m)

10

Příkon (W)

1 000

Energetická třída

C

Roční spotřeba (kWh)

37,5

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

150

Hlučnost (dB)

81

Třída prachových emisí

G

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Vybavení a funkce

Z hodnocené výbavy příslušenství a funkcí najdeme u modelu značky Electrolux pouze jediný prvek, a to hubici na čalounění. Nedočkáte se v jeho případě signalizace naplnění sáčku, který je potřeba o to pečlivěji kontrolovat. Chybí mu také štěrbinová hubice a prodlužovací trubka, které pomáhají dostat se i do obtížně přístupných míst. Podstatným negativem pro některé uživatele může být i chybějící regulace sání, tedy nemožnost přizpůsobit výkon sání konkrétnímu povrchu.

Rozměrově se vysavač řadí ke středním až větším modelům. Na výšku měří 121 cm, na šířku 27,5 cm a jeho hloubka je 27,5 cm. Malinko vyšší je také jeho hmotnost 4,25 kg, na kterou je dobré pamatovat hlavně pokud zapojujete do úklidu děti, nebo například hledáte vysavač pro staršího člověka.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ne

Hubice na čalounění

Ano

Prodlužovací trubka

Ne

Výška (cm)

121

Šířka (cm)

27

Hloubka (cm)

27,5

Hmotnost (kg)

4,25

Hodnocení dalších uživatelů

Většina uživatelů kladně hodnotí snadné a rychlé použití vysavače Electrolux a také poměr ceny a výkonu. Jako negativum někteří vnímají menší objem sáčku, který je sice v našem srovnání lehce nad průměrem, ale pro sáčkový model by mohl být větší.

Naše hodnocení a závěr

Stejně jako většina tyčových vysavačů, i model Electrolux ZS 230 B+ nejlépe obstojí při vysávání tvrdých podlah, ovšem poradí si i s koberci. Co vnímáme jako silné negativum, je jeho třída prachových emisí, kvůli které bychom jej rozhodně nedoporučili uživatelům s dýchacími obtížemi. Má také trochu vyšší spotřebu, což ovšem v případě vysavačů není nijak dramatické. Neoslní ani výbavou, z té můžete očekávat pouze hubici na čalounění. Jako model pro rychlé vysávání tvrdých podlah jej můžeme doporučit, není ovšem radno zapomínat na třídu prachových emisí. Pokud hledáte model, který v tomto nebo jiném směru obstál lépe, doporučujeme pročíst další recenze v našem srovnávacím testu. Zajímavá volba je například model Hoover DV 15011, který v čistotě vyfukovaného vzduchu dosáhl známky B.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Electrolux ZS 230 B+

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux ZS 230 B+

Electrolux ZS 230 B+

2 000 Kč Orientační cena