Tyčový vysavač ETA Sting 2430 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test ETA Sting 2430

 • Výbava funkcí a příslušenství
 • Nepříliš výkonný
 • Malý dosah a kapacita
2 500 Kč Orientační cena
 • 6,3/10
  Hodnocení vysávání tvrdých podlah
 • 5,0/10
  Hodnocení vysávání koberců
 • 2,5/10
  Hodnocení filtrace
 • 6,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,7/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 7,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

V kategorii parametrů sáčkový vysavač ETA příliš neoslní, ve většině případů se pohybuje okolo průměru, někdy i pod ním. Jeho objem je 1,1 l, zatímco průměr v době vzniku recenze (červenec 2017) byl 1,43 l. Zejména u sáčkových vysavačů je malý objem značná nevýhoda. Akční rádius 7 m byl v době psaní tohoto textu také podprůměrný, tehdejší průměr byl 8,3 m. Energetická třída vysavače je druhá nejlepší, tedy B, spotřebou 33,1 kWh ročně přesto přesahuje červencový průměr 30,41 kWh. Za rok tak tento vysavač vyjde na cca 132 Kč, což je zhruba o 10 Kč více než průměr, nejde tedy o žádnou obrovskou sumu.

Poněkud nepříjemná může být hlučnost vysavače 82 dB, která patřila k těm vyšším v našem srovnávacím testu. Pokud se zaměříme na jeho účinnosti a filtraci, v případě vysávání tvrdých podlah spadá do třídy D, u koberců do třídy E a jeho třída prachových emisí je G. Ani v jednom případě tedy nejde o nijak povzbudivý výsledek a rozhodně bychom jej nedoporučili alergikům nebo astmatikům.

Parametr Tento produkt
Výrobce

ETA

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Sáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

1,1

Akční rádius (m)

7

Příkon (W)

800

Energetická třída

B

Roční spotřeba (kWh)

33,1

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

132,4

Hlučnost (dB)

82

Třída prachových emisí

G

Třída účinnosti vysávání koberců

E

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

D

Vybavení a funkce

Po rozpačitém začátku v kategorii parametrů pokračujeme ve výrazně veselejším duchu kategorií funkcí. Z hodnocených funkcí a příslušenství totiž vysavač ETA postrádá pouze signalizaci zaplnění sáčku. To pro vás znamená častější kontrolu a menší přehled, zejména u takto malého objemu. Nepostrádá ovšem regulaci sacího výkonu, kterou oceníte při vysávání různých materiálů. Nechybí mu také náhradní hubice, štěrbinová a hubice na čalounění, které upotřebíte v těžko přístupných místech a při vysávání čalounění nábytku. V neposlední řadě je součástí modelu také prodlužovací trubka a výšku vysavače je tak do jisté míry možné regulovat.

Rozměry vysavače se nijak neliší od běžného standardu. Na výšku měří 121 cm, na šířku 26 cm a jeho hloubka je 18 cm. Hmotnost 4 kg je také zcela běžná, nepatří samozřejmě k nejvyšším, ale ani k nejnižším v našem srovnávacím testu.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ne

Regulace sání

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Hubice na čalounění

Ano

Prodlužovací trubka

Ano

Výška (cm)

121

Šířka (cm)

26

Hloubka (cm)

18

Hmotnost (kg)

4

Hodnocení dalších uživatelů

Ačkoliv nezískal tyčový vysavač ETA příliš dobré známky za výkon, většina uživatelů jej hodnotí jako spolehlivého pomocníka. Jako negativum ovšem vnímají menší objem sáčku a poměrně krátkou přívodní šňůru, která zmenšuje akční rádius vysavače.

Naše hodnocení a závěr

Vzhledem k poměrně malému obsahu sáčku, nevelkému akčnímu rádiu a ne zcela optimálnímu hodnocení, co se týče výkonu, bychom vysavač ETA Sting 2430 doporučili buď jako vysavač na rychlou údržbu, který jednou za čas vystřídá výkonnější model pro preciznější úklid, nebo jako vysavač například na chatu, kde tolik nezáleží na perfektní čistotě a doceníte zde zejména skladnost a snadné ovládání modelu. Pokud hledáte plnohodnotný vysavač do domácnosti, doporučujeme zvážit i jiné modely, které si minimálně na tvrdých podlahách poradí výrazně lépe. Zajímavou volbou by mohl být například model Electrolux ZS 230 B+.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: ETA Sting 2430

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ETA Sting 2430

ETA Sting 2430

2 500 Kč Orientační cena