Recenze a test Gallet ASP 612

Již se neprodává
55,8 % Celkové hodnocení
 • Úsporný
 • Akční rádius
 • Není vhodný na koberce
1 100 Kč Orientační cena
 • 8,8/10
  Hodnocení vysávání tvrdých podlah
 • 0,0/10
  Hodnocení vysávání koberců
 • 2,5/10
  Hodnocení filtrace
 • 8,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 3,4/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 9,3/10
  Hodnocení spotřeby
 • 55,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový model od značky Gallet na první pohled zaujme hlavně příznivou cenou. Nehrozí ani vysoké náklady spojené s jeho používáním, v době psaní této recenze (červenec 2017) patřil k nejúspornějším modelům. Patří do energetické třídy A a jeho přibližná roční spotřeba je 18,7 kWh, tedy cca 75 Kč, zatímco v době vzniku recenze byla průměrná spotřeba 30,41 kWh, tedy zhruba 122 Kč. Potěší také poměrně nízkou hlučností 76 dB, průměr v době hodnocení byl necelých 80 dB.

Ačkoliv má akční rádius 10 m, tedy největší v porovnávacím testu, jeho objem je pouze 0,8 l a může se tak stát, že budete muset nádobku na prach vysypávat i v průběhu úklidu. Co se týče vysávání tvrdých podlah, účinností spadá do třídy B, tedy druhé nejlepší. Slabinou je ale vysávání koberců, tento vysavač je totiž určený pouze na tvrdé podlahy a na koberci by pravděpodobně neobstál. Nevýhodou vysavače je také jeho třída prachových emisí G, rozhodně jej tak nemůžeme doporučit osobám s dýchacími problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce Gallet
Napájení Ze sítě
Typ vysavače Bezsáčkový
Objem sáčku/nádobky (l) 0,8
Akční rádius (m) 10
Příkon (W) 600
Energetická třída A
Roční spotřeba (kWh) 18,7
Přibližné roční náklady při 4 Kč/kWh (Kč) 74,8
Hlučnost (dB) 76
Třída prachových emisí G
Třída účinnosti vysávání koberců -
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah B

Vybavení a funkce

Výkon vysavače Gallet na poli funkcí je průměrný až lehce podprůměrný, z hodnocené výbavy má dvě položky z pěti, a to náhradní hubice. Při úklidu tak můžete použít jak štěrbinovou hubici, na nepřístupná místa, tak hubici na čalounění, k vysávání čalouněného nábytku a textilií. Chybí indikátor zaplnění sáčku/nádobky, nesmíte tedy zapomenout stav čas od času zkontrolovat. Nedočkáte se ani regulace sání, což je vcelku pochopitelné, jelikož je vysavač v podstatě jednostranně zaměřený. Součástí vysavače není ani prodlužovací trubka, kterou by třeba ocenili někteří vyšší uživatelé.

Rozměrově patří model ASP 612 ke středním až menším vysavačům, potěší zejména nízkou hmotností 2,6 kg, se kterou si snadno poradí i dítě nebo starší člověk. Na výšku měří tento vysavač 115 cm, na šířku 25 cm a jeho hloubka je 16 cm.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku Ne
Regulace sání Ne
Štěrbinová hubice Ano
Hubice na čalounění Ano
Prodlužovací trubka Ne
Výška (cm) 115
Šířka (cm) 25
Hloubka (cm) 16
Hmotnost (kg) 2,6

Hodnocení dalších uživatelů

Množství uživatelů hodnotí kladně výkon vysavače a jeho nízkou hmotnost, podstatná část jich ovšem zmiňuje také jisté nevýhody. Jednou z nich je malý objem nádobky, kterou je občas potřeba čistit i několikrát za úklid. Často se opakuje zmínka o přehřívání přístroje, většina uživatelů ale jedním dechem dodává, že vzhledem k nízké ceně jde stále o velmi dobrý výrobek.

Naše hodnocení a závěr

Bezsáčkový vysavač Gallet ASP 612 má své výhody i nevýhody. Jedním z nejzásadnějších pozitiv je samozřejmě cena, vysavač patří k nejlevnějším v našem srovnávacím testu. Je také jeden z nejúspornějších, má velký akční rádius a je poměrně tichý, potěší také nízkou hmotností. Jeho nevýhodou na druhou stranu je špatná třída prachových emisí, lehce podprůměrná nabídka funkcí a nevhodnost použití na koberce. Doporučili bychom jej tedy hlavně méně náročným uživatelům, do domácností s tvrdou podlahou. Díky nízké hmotnosti se do úklidu mohou zapojit i děti, mohl by vyhovovat také starším a méně pohyblivým osobám. Pokud ovšem hledáte vysavač, který si poradí i s koberci, doporučujeme zvážit některý jiný model v našem srovnání, například vysavač Electrolux ZS 230 B+. Je ale potřeba počítat také s vyšší cenou.

1 100 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Gallet ASP 612 | Hodnocení: 55,8 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze Gallet ASP 612

Gallet ASP 612

0. místo  v porovnání
1 100 Kč Orientační cena