Recenze a test Hoover DM 01011 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Hoover DM 01011

 • Velký objem nádoby
 • Velký dosah
 • Vyšší cena
 • Vysoká hmotnost
4 000 Kč Orientační cena
 • 8,8/10
  Hodnocení vysávání tvrdých podlah
 • 7,5/10
  Hodnocení vysávání koberců
 • 8,8/10
  Hodnocení filtrace
 • 4,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 3,4/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 8,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový vysavač Hoover v první řadě potěší objemem nádoby 1,75 l a dosahem 10,6 m, hodí se tak i pro větší prostory a otevřené obývací prostory spojené s kuchyní. Energetická třída A byla v době psaní recenze (září 2018) vcelku obvyklá, stejně tak považujeme za průměr roční spotřebu 27 kWh. Provoz vás tak ročně vyjde asi na 108 Kč. 

Velmi dobře si vysavač stojí v otázce prachových emisí, kde spadá do druhé nejlepší třídy B. Ostatní modely mají zpravidla podstatně horší hodnocení. Oproti ostatním si vede dobře také v případě účinnosti vysávání koberců, za tu dostává známku C. Druhé nejlepší hodnocení potom získává v případě účinnosti vysávání tvrdých podlah, kde B není vůbec špatná známka. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hoover

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

1,75

Akční rádius (m)

10,6

Příkon (W)

700

Energetická třída

A

Roční spotřeba (kWh)

27

Přibližné roční náklady při 4 Kč/kWh (Kč)

108

Hlučnost (dB)

89

Třída prachových emisí

B

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

Vybavení a funkce

Hoover si na poli vybavení a funkcí vede následovně: Nenapoví, kdy je čas vysypat nádobu, nemá totiž indikátor plnosti. Za to nabízí ve výbavě štěrbinovou hubici a hubici na čalounění, což nepatří zrovna ke standardním záležitostem. 

Rozměrově je vysavač Hoover lehce nestandardní, na výšku měří 104 cm, na šířku 30 cm a jeho hloubka je 32,5 cm. Tehdejší průměr přitom činil 121 x 23 x 19 cm. Trochu vyšší je potom hmotnost přístroje, váží 7,3 kg, což není žádná dramatická tíha, ale pro drobnější osoby by to nemuselo být příliš pohodlné, zejména při vynášení zařízení do schodů. 

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ne

Štěrbinová hubice

Ano

Hubice na čalounění

Ano

Výška (cm)

104,5

Šířka (cm)

30

Hloubka (cm)

32,5

Hmotnost (kg)

7,3

Naše hodnocení a závěr

Bezsáčkový vysavač Hoover DM 01011 vyniká v kategorii parametrů, ovšem pokulhává na poli funkcí. Bude vhodný na tvrdé podlahy, obstojný výkon podá i na kobercích, zejména pak s krátkým vlasem, a má jednu z nejlepších tříd prachových emisí v našem srovnávacím testu. Má velký objem nádoby, dosáhne více než 10 m od zásuvky, a bude tak vhodný i do větších prostor. Rozměrově i váhou je spíše nestandardní, výškou by mohl vyhovovat menším osobám, je však pro drobnější postavu poměrně těžký. Pro snazší manipulaci volte spíše Gallet ASP 612.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Hoover DM 01011
Eliška Srncová působí v našem týmu jako redaktorka už řadu let, má proto opravdu bohaté zkušenosti s výběrem různých domácích spotřebičů. Při sbírání informací sahá po českých i zahraničních odborných zdrojích, vysvětlí vám tak nejen, jaké jsou výhody a nevýhody sáčkových či bezsáčkových variant, ale třeba také, co je to HEPA, EPA nebo ULPA filtr. Nezůstává navíc jen u tyčových vysavačů, obrátit se můžete také na její srovnání klasických nebo robotických modelů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hoover DM 01011

Hoover DM 01011

4 000 Kč Orientační cena