Recenze a test tyčového vysavače Hoover DV 40 011 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Hoover DV 40 011

 • Účinnost A při vysávání koberců i tvrdých podlah
 • Energetická třída A+
 • Slabší výbava
3 500 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení vysávání tvrdých podlah
 • 10/10
  Hodnocení vysávání koberců
 • 10/10
  Hodnocení filtrace
 • 8,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 6,3/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 9,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

V době psaní recenze (únor 2019) byl vysavač značky Hoover jediným modelem v našem srovnávacím testu, který získal za účinnost vysávání a filtrace hned třikrát známku A. Patří tedy do třídy pachových emisí A, třídy účinnosti vysávání koberců A a třídy účinnosti vysávání tvrdých podlah A. Většina konkurenčních modelu se držela spíše třídy C, v lepším případě B, značně tedy své rivaly předběhl. Pozitivní je také energetická třída A+, která naznačuje vysokou úspornost spotřebiče. I přes slušný výkon se tak náklady na provoz tohoto vysavače drží pod 90 Kč za rok, je ale třeba upozornit na to, že tentokrát nejde o nic výjimečného, tehdejší průměr byl zhruba 100 Kč ročně.

Sáček vysavače Hoover pojme 1,7 l, což byl tehdejší průměr. Víceméně průměrný byl i akční rádius 10 m, vysavač s těmito parametry by měl bez problémů zapadnout do běžné domácnosti. Od průměru se neodkloníme ani v případě hlučnosti 79 dB. Nejde o žádný tichý chod, tyčové vysavače ale obecně patří mezi hlučnější domácí spotřebiče.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hoover

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Sáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

1,7

Akční rádius (m)

10

Příkon (W)

600

Energetická třída

A+

Roční spotřeba (kWh)

22

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

88

Hlučnost (dB)

79

Třída prachových emisí

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Vybavení a funkce

V otázce výkonu vysavač Hoover své konkurenty přesahuje, u výbavy už je o něco skromnější. Počítat u něj můžete se štěrbinovou hubicí a prodlužovací trubkou, další hodnocené prvky, jako je indikátor naplnění sáčku, regulace sání či hubice na čalounění už u něj ale nenajdete. Vysoký výkon se v tomto případě neodrazil na rozměrech vysavače, ty jsou zcela běžné. Na výšku měří 120 cm, na šířku 25 cm a jeho hloubka je 15,4 cm. Hmotnost 3,8 kg byla také víceméně průměrná.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ano

Hubice na čalounění

Ne

Prodlužovací trubka

Ano

Výška (cm)

120

Šířka (cm)

25

Hloubka (cm)

15,4

Hmotnost (kg)

3,8

Naše hodnocení a závěr

V první řadě musíme vyzdvihnout účinnost vysavače Hoover DV 40 011, třída A jak za filtraci, tak za vysávání koberců i tvrdých podlah nebyla u tyčových vysavačů ani zdaleka běžná. Skvělou sestavu doplňuje ještě velmi úsporná energetická třída A+. V ostatních ohledech, jako je objem, dosah, hlučnost či výbava, se vysavač drží víceméně průměru a doporučit jej tak můžeme uživatelům, kteří hledají zejména vynikající výkon a příliš si nepotrpí například na pestrou nabídku příslušenství. Jako varianta s lepší vybaveností se nabízí například vysavač Miele Swing H1 EcoLine, je ale třeba počítat se slabším výkonem při vysávání koberců.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Hoover DV 40 011

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hoover DV 40 011

Hoover DV 40 011

3 500 Kč Orientační cena