Recenze a porovnání Hoover SB 02011 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Hoover SB 02011

76,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nízká spotřeba
  • Průměrný na tvrdých podlahách

Zápory

  • Poměrně slabý na koberce
  • Krátký dosah a malá kapacita
  • Slabá filtrace
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

V první řadě je třeba zmínit, že tyčové vysavače se výkonem zpravidla nevyrovnají klasickým modelům, a tak je třeba je hodnotit s lehkým přimhouřením oka. Vysavač značky Hoover patří k bezsáčkovým modelům a má kapacitu 0,7 l. Spolu s dosahem 5 m šlo v době psaní recenze (březen 2020) o jedny z nejnižších hodnot na trhu, vysavač tak můžeme doporučit pouze do menších prostor. Příkon 700 W je víceméně průměrný a roční spotřeba 22 kWh spíše nižší, o čemž svědčí i energetická třída A. Roční náklady na provoz vysavače se ale obecně pohybují někde okolo stokoruny, není tak třeba se jimi důkladněji zabývat.

Hlučností tento vysavač dosahuje na téměř 80 dB a bohužel ho tak nemůžeme označit za tichý model. Tyčové vysavače jsou ale obecně dost hlučné a ani tišší modely se zpravidla nedostanou pod 70 dB. Za filtraci dostal vysavač Hoover známku D, se stejnou třídou se setkáme i u účinnosti vysávání koberců. Filtraci mívají konkurenční modely mnohdy účinnější, u vysávání koberců je ale v tomto případě třída D ještě jedna z lepších. Za vysávání tvrdých podlah dostal vysavač známku B, to byl víceméně průměr.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hoover

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

0,7

Akční rádius (m)

5

Příkon (W)

700

Energetická třída

A

Roční spotřeba (kWh)

22

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

88

Hlučnost (dB)

79

Třída prachových emisí

D

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

Vybavení a funkce

O vybavení se nemusíme dlouze rozepisovat, vysavač totiž vlastně žádné nemá. Jeho hubice je univerzální, používá se jak na koberce, tak na tvrdé podlahy. Vysavači chybí další specifické hlavice, teleskopická trubka a postrádá také regulaci sání. Rozměry i hmotnost vysavače nejsou nijak výjimečné, pro informaci je najdete níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ne

Hubice na čalounění

Ne

Prodlužovací trubka

Ne

Výška (cm)

117

Šířka (cm)

25,5

Hloubka (cm)

23,8

Hmotnost (kg)

3,4

Názory uživatelů a odborníků

Jako hlavní nevýhodu uvádějí uživatelé ve svých recenzích vysavače Hoover krátkou přívodní šňůru. Některé nepřesvědčilo ani plastovné provedení tohoto modelu, které působí, jakože se velmi snadno poškodí. Obecně se ale shodují na tom, že vysavač poskytuje dobrý výkon za přívětivou cenu a oceňují také menší hmotnost.

Hlavní klady a zápory

Hlavní výhodou vysavače Hoover je relativně dostupná cena, ocenit můžeme také energetickou úspornost a poměrně dobře zvládá vysávání tvrdých podlah. Přimhouřit oko bychom mohli i nad vysáváním koberců, které nepatří k nejhorším, najdou se ale v tomto ohledu i lepší modely. V ostatních ohledech už za konkurencí spíše zaostává, jeho hlučnost je vyšší, filtrace slabší a nenabídne v podstatě žádnou výbavu.

Naše hodnocení a závěr

Tyčový vysavač Hoover SB 02011 patří do nižší až střední cenové kategorie. Jeho slabinou je především absence výbavy, nijak zvlášť neexceluje při vysávání koberců a nepotěší ani účinnou filtrací. Jeho výkon při vysávání tvrdých podlah je spíše průměrný a s kratším dosahem a omezenou kapacitou jej můžeme doporučit spíše do menších prostor. Vysavač je proto vhodný spíše pro nenáročné zákazníky. Jeho výhodou zůstává poměrně nízká spotřeba. Pokud hledáte lépe vybavený model a nevadí vám si trochu připlatit, za zvážení stojí například vysavač Miele Swing H1 EcoLine.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Hoover SB 02011 | Hodnocení: 76,0 %
Eliška Srncová působí v našem týmu jako redaktorka už řadu let, má proto opravdu bohaté zkušenosti s výběrem různých domácích spotřebičů. Při sbírání informací sahá po českých i zahraničních odborných zdrojích, vysvětlí vám tak nejen, jaké jsou výhody a nevýhody sáčkových či bezsáčkových variant, ale třeba také, co je to HEPA, EPA nebo ULPA filtr. Nezůstává navíc jen u tyčových vysavačů, obrátit se můžete také na její srovnání klasických nebo robotických modelů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hoover SB 02011

Hoover SB 02011

2 000 Kč Orientační cena