Menu

Recenze a porovnání Hoover SB 02011

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tyčových vysavačů

Datum doporučení: Březen 2020

  • Nízká spotřeba
  • Průměrný na tvrdých podlahách
  • Poměrně slabý na koberce
  • Krátký dosah a malá kapacita
  • Slabá filtrace
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

V první řadě je třeba zmínit, že tyčové vysavače se výkonem zpravidla nevyrovnají klasickým modelům, a tak je třeba je hodnotit s lehkým přimhouřením oka. Vysavač značky Hoover patří k bezsáčkovým modelům a má kapacitu 0,7 l. Spolu s dosahem 5 m šlo v době psaní recenze (březen 2020) o jedny z nejnižších hodnot na trhu, vysavač tak můžeme doporučit pouze do menších prostor. Příkon 700 W je víceméně průměrný a roční spotřeba 22 kWh spíše nižší, o čemž svědší i energetická třída A. Roční náklady na provoz vysavače se ale obecně pohybují někde okolo stokoruny, není tak třeba se jimi důkladněji zabývat.

Hlučností tento vysavač dosahuje na téměř 80 dB a bohužel ho tak nemůžeme označit za tichý model. Tyčové vysavače jsou ale obecně dost hlučné a ani tišší modely se zpravidla nedostanou pod 70 dB. Za filtraci dostal vysavač Hoover známku D, se stejnou třídou se setkáme i u účinnosti vysávání koberců. Filtraci mívají konkurenční modely mnohdy účinnější, u vysávání koberců je ale v tomto případě třída D ještě jedna z lepších. Za vysávání tvrdých podlah dostal vysavač známku B, to byl víceméně průměr.

Parametr Tento produkt
Výrobce Hoover
Napájení Ze sítě
Typ vysavače Bezsáčkový
Objem sáčku/nádobky (l) 0,7
Akční rádius (m) 5
Příkon (W) 700
Energetická třída A
Roční spotřeba (kWh) 22
Přibližné roční náklady při 4 Kč/kWh (Kč) 88
Hlučnost (dB) 79
Třída prachových emisí D
Třída účinnosti vysávání koberců D
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah B

Vybavení a funkce

O vybavení se nemusíme dlouze rozepisovat, vysavač totiž vlastně žádné nemá. Jeho hubice je univerzální, používá se jak na koberce, tak na tvrdé podlahy. Vysavači chybí další specifické hlavice, teleskopická trubka a postrádá také regulaci sání. Rozměry i hmotnost vysavače nejsou nijak výjimečné, pro informaci je najdete níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku Ne
Regulace sání Ne
Štěrbinová hubice Ne
Hubice na čalounění Ne
Prodlužovací trubka Ne
Výška (cm) 117
Šířka (cm) 25,5
Hloubka (cm) 23,8
Hmotnost (kg) 3,4

Naše hodnocení a závěr

Tyčový vysavač Hoover SB 02011 patří do nižší až střední cenové kategorie. Jeho slabinou je především absence výbavy, nijak zvlášť neexceluje při vysávání koberců a nepotěší ani účinnou filtrací. Jeho výkon při vysávání tvrdých podlah je spíše průměrný a s kratším dosahem a omezenou kapacitou jej můžeme doporučit spíše do menších prostor. Vysavač je proto vhodný spíše pro nenáročné zákazníky. Jeho výhodou zůstává poměrně nízká spotřeba. Pokud hledáte lépe vybavený model a nevadí vám si trochu připlatit, za zvážení stojí například vysavač Miele Swing H1 EcoLine.

2 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hoover SB 02011

Hoover SB 02011

2 000 Kč Orientační cena