Menu

Hoover SB 02011 – Recenze, testy a srovnání

Pro nenáročné v kategorii Síťové tyčové vysavače

Klady

  • Nízká spotřeba
  • Průměrný na tvrdých podlahách

Zápory

  • Poměrně slabý na koberce
  • Krátký dosah a malá kapacita
  • Slabá filtrace
1 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

V první řadě je třeba zmínit, že tyčové vysavače se výkonem zpravidla nevyrovnají klasickým modelům, a tak je třeba je hodnotit s lehkým přimhouřením oka. Vysavač značky Hoover patří k bezsáčkovým modelům a má kapacitu 0,7 l. Spolu s dosahem 5 m šlo v době psaní recenze (březen 2020) o jedny z nejnižších hodnot na trhu, vysavač tak můžeme doporučit pouze do menších prostor. Příkon 700 W je víceméně průměrný a roční spotřeba 22 kWh spíše nižší, o čemž svědčí i energetická třída A. Roční náklady na provoz vysavače se ale obecně pohybují někde okolo stokoruny, není tak třeba se jimi důkladněji zabývat.

Hlučností tento vysavač dosahuje na téměř 80 dB a bohužel ho tak nemůžeme označit za tichý model. Tyčové vysavače jsou ale obecně dost hlučné a ani tišší modely se zpravidla nedostanou pod 70 dB. Za filtraci dostal vysavač Hoover známku D, se stejnou třídou se setkáme i u účinnosti vysávání koberců. Filtraci mívají konkurenční modely mnohdy účinnější, u vysávání koberců je ale v tomto případě třída D ještě jedna z lepších. Za vysávání tvrdých podlah dostal vysavač známku B, to byl víceméně průměr.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hoover

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem zásobníku na prach (ml)

700

Akční rádius (m)

5

Příkon (W)

700

Energetická třída

A

Roční spotřeba (kWh)

22

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

88

Hlučnost dle výrobce (dB)

79

Třída prachových emisí

D

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

Vybavení a funkce

O vybavení se nemusíme dlouze rozepisovat, vysavač totiž vlastně žádné nemá. Jeho hubice je univerzální, používá se jak na koberce, tak na tvrdé podlahy. Vysavači chybí další specifické hlavice, teleskopická trubka a postrádá také regulaci sání. Rozměry i hmotnost vysavače nejsou nijak výjimečné, pro informaci je najdete níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění nádržky

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ne

Hubice na čalounění/matrace

Ne

Teleskopická tyč

Ne

Výška (mm)

1 170

Šířka (mm)

255

Hloubka (mm)

238

Hmotnost dle výrobce (kg)

3,4

Názory uživatelů a odborníků

Jako hlavní nevýhodu uvádějí uživatelé ve svých recenzích vysavače Hoover krátkou přívodní šňůru. Některé nepřesvědčilo ani plastovné provedení tohoto modelu, které působí, jakože se velmi snadno poškodí. Obecně se ale shodují na tom, že vysavač poskytuje dobrý výkon za přívětivou cenu a oceňují také menší hmotnost.

Hlavní klady a zápory

Hlavní výhodou vysavače Hoover je relativně dostupná cena, ocenit můžeme také energetickou úspornost a poměrně dobře zvládá vysávání tvrdých podlah. Přimhouřit oko bychom mohli i nad vysáváním koberců, které nepatří k nejhorším, najdou se ale v tomto ohledu i lepší modely. V ostatních ohledech už za konkurencí spíše zaostává, jeho hlučnost je vyšší, filtrace slabší a nenabídne v podstatě žádnou výbavu.

Naše hodnocení a závěr

Tyčový vysavač Hoover SB 02011 patří do nižší až střední cenové kategorie. Jeho slabinou je především absence výbavy, nijak zvlášť neexceluje při vysávání koberců a nepotěší ani účinnou filtrací. Jeho výkon při vysávání tvrdých podlah je spíše průměrný a s kratším dosahem a omezenou kapacitou jej můžeme doporučit spíše do menších prostor. Vysavač je proto vhodný spíše pro nenáročné zákazníky. Jeho výhodou zůstává poměrně nízká spotřeba. Pokud hledáte lépe vybavený model a nevadí vám si trochu připlatit, za zvážení stojí například vysavač Miele Swing H1 EcoLine.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hoover SB 02011
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci roli technického experta a hlavního testera. Ve velké míře se věnuje právě testování akumulátorových tyčových vysavačů, jeho recenze proto vychází nejen z dobrého nastudování problematiky, ale také reálných poznatků z testování. V článku vám vysvětlí, jak funguje filtrace tyčových vysavačů a co očekávat od jednotlivých cenových hladin. Na jeho články narazíte také u elektroniky či v magazínu.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hoover SB 02011

Hoover SB 02011

1 600 Kč Orientační cena