Menu

Recenze a test Hoover SY 01011

Již se neprodává
71,0 % Celkové hodnocení
 • Vysávání tvrdých podlah
 • Chybí většina příslušenství a funkcí
 • Hlučnost
3 500 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení vysávání tvrdých podlah
 • 7,5/10
  Hodnocení vysávání koberců
 • 7,5/10
  Hodnocení filtrace
 • 6,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 3,1/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 8,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 71,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový vysavač Hoover nejlépe obstojí na tvrdých podlahách, v tomto ohledu totiž spadá do třídy účinnosti A, tedy nejlepší možné. V porovnání z července 2017 této známky dosáhla jen polovina vysavačů. Stejnou známku získala i energetická třída vysavače, jeho spotřeba je navíc jen 27 kWh ročně, tedy cca 108 Kč (průměr v době vzniku recenze byl 30,41 kWh a 122 Kč).

O něco slabší už je jeho výkon v případě koberců, kde patří do třídy účinnosti C. Ta sice není nejlepší, v červencovém srovnání ale šlo o nejlepší hodnotu, jelikož tyčové vysavače obecně na kobercích příliš nezáří. Do třídy C se vysavač řadí i v případě prachových emisí. Na tyčový vysavač to není špatný výsledek, pro osoby citlivější na prach by ale tato filtrace nemusela být dostačující.

Víceméně průměrný je potom akční rádius vysavače 8,5 m, průměr v době psaní této recenze byl 8,3 m. Pod průměrem 1,43 l je objem nádobky 1,2 l, u bezsáčkových modelů ale není objemná nádobka až takovou nezbytností. Slabší je také příkon vysavače 750 W, to ale zrovna u těchto spotřebičů není nijak zásadní. Poněkud nepříjemná by mohla být hlučnost vysavače 80 dB, která těsně přesahuje tehdejší průměr 79,6 dB.

Parametr Tento produkt
Výrobce Hoover
Napájení Ze sítě
Typ vysavače Bezsáčkový
Objem sáčku/nádobky (l) 1,2
Akční rádius (m) 8,5
Příkon (W) 750
Energetická třída A
Roční spotřeba (kWh) 27
Přibližné roční náklady při 4 Kč/kWh (Kč) 108
Hlučnost (dB) 80
Třída prachových emisí C
Třída účinnosti vysávání koberců C
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah A

Vybavení a funkce

Stejně jako u spousty tyčových modelů, i v případě vysavače Hoover není vybavení nijak pestré. Počítat můžete pouze s prodlužovací trubkou, která lépe přizpůsobí vysavač vašim potřebám. Nedočkáte se ovšem signalizace plné nádobky ani regulace sání. Ve výbavě vysavače také nenajdete výměnnou štěrbinovou hubici ani hubici na čalounění. To může být nevýhodou při opravdu důkladném úklidu, kdy se budete chtít dostat i do nepřístupných míst a zákoutí.

Ačkoliv patří tento model k menším až středně velkým vysavačům, jeho hmotnost je poměrně nadstandardní, váží totiž 5,4 kg. Tato váha už by například pro děti nebo osoby s horší pohyblivostí mohla znamenat nepříjemnou zátěž. Na výšku vysavač měří 126 cm, na šířku 19,5 cm a jeho hloubka je 13,5 cm.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku Ne
Regulace sání Ne
Štěrbinová hubice Ne
Hubice na čalounění Ne
Prodlužovací trubka Ano
Výška (cm) 126
Šířka (cm) 19,5
Hloubka (cm) 13,5
Hmotnost (kg) 5,4

Naše hodnocení a závěr

Bezsáčkový vysavač Hoover SY 01011 bude skvělým pomocníkem při péči o tvrdé podlahy, se ctí si poradí i s případným vysátím koberce. Jde o úsporný model, nepotěší ovšem trochu vyšší hlučností a nedoporučili bychom jej do domácností s osobami citlivějšími na prach. Na poli vybavení a funkcí nepodal nijak zázračný výkon, z námi požadovaných prvků má pouze prodlužovací trubku. Co se týče rozměrů a hmotnosti, pro některé uživatele by mohl být příliš těžký. Můžeme jej tedy doporučit hlavně do domácností, kde převládají tvrdé podlahy a není třeba používat například hubici na čalounění. Pokud kladete na váš budoucí vysavač jiné nároky, například pátráte po modelu s lepší filtrací, doporučujeme zvážit i další spotřebiče v našem srovnávacím testu, například vysavač Hoover DV 15011 s třídou čistoty vyfukovaného vzduchu B.

3 500 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Hoover SY 01011 | Hodnocení: 71,0 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze Hoover SY 01011

Hoover SY 01011

0. místo  v porovnání
3 500 Kč Orientační cena