Recenze a test tyčového vysavače Hoover VR31VR10 011 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Hoover VR31VR10 011

 • Objem a dosah
 • Slabší filtrace
 • Třída C v účinnosti vysávání koberců i tvrdých podlah
3 000 Kč Orientační cena
 • 7,5/10
  Hodnocení vysávání tvrdých podlah
 • 7,5/10
  Hodnocení vysávání koberců
 • 7,5/10
  Hodnocení filtrace
 • 6,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,4/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 9,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový vysavač značky Hoover na první pohled zaujme kapacitou a dosahem. Akční rádius 15 m byl totiž v době psaní recenze (únor 2019) vysoce nad průměrem (cca 9 m) a přijde vhod všem kteří doma bojují s nedostatkem zásuvek ve velkých místnostech. Stejně tak objem sběrné nádoby 2,2 l byl nadprůměrný a při vysávání se tak nemusíte obtěžovat častým vysypáváním smetí. Poměrně neobvyklá byla také energetická třída A+, v době psaní recenze nejlepší. S takovým hodnocením jistě nebude překvapením, že i poměrně objemný vysavač za rok spotřebuje jen 22 kWh a s náklady 88 Kč na rok se tak drží pár korun pod tehdejším průměrem (cca 100 Kč).

Méně pozitivní už je hlučnost vysavače, 80 dB už je rozhodně slyšitelná hodnota. Tyčové modely jsou ale obecně hlučnější a celkový průměr byl ani ne o 2 dB nižší. Pokud jde o samotné vysávání, za tvrdé podlahy i koberce získal vysavač Hoover hodnocení C. V případě koberců šlo o poměrně běžnou známku, tyčové vysavače si většinou lépe vedou na tvrdých podlahách, v tomto případě ale nečekejte zázraky ani na nich. Stejné písmeno najdeme i u hodnocení třídy prachových emisí. Mezi testovanými vysavači sice bylo poměrně běžné, pokud ale máte doma alergika či astmatika, doporučujeme volit mezi vysavači s lepší filtrací, které získaly třídu A.  Jako alternativa se nabízí například model od stejné značky Hoover DV 40 011.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hoover

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

2,2

Akční rádius (m)

15

Příkon (W)

350

Energetická třída

A+

Roční spotřeba (kWh)

22

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

88

Hlučnost (dB)

80

Třída prachových emisí

C

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

C

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení se vysavač Hoover drží spíše běžnějších z hodnocených prvků, ty méně běžné u něj nenajdete. Nepočítejte tedy s indikátorem naplnění prachové nádobky ani s hubicí na čalounění. Vysavač je ale doplněný prodlužovací trubkou, štěrbinovou trubicí a regulací sání, které o něco zvýší komfort používání.

Tělo vysavače Hoover je na poměry tyčových modelů poněkud robustnější. S výškou 106,5 cm sice patří k nižším modelům, to ale více než dohání šířkou 40 cm a hloubkou 31 cm. Stejně tak hmotnost 7 kg byla značně nadprůměrná a pro některé uživatele už by mohla být i nepohodlná.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ne

Regulace sání

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Hubice na čalounění

Ne

Prodlužovací trubka

Ano

Výška (cm)

106,5

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

31

Hmotnost (kg)

7

Naše hodnocení a závěr

Řadu uživatelů jistě vysavač Hoover DV 40 011 zaujme svou kapacitou a dosahem, jde o ideální model do velkých prostor. Výhodou je také poměrně nízká spotřeba, vzhledem k rozměrů modelu. Samotná účinnost vysávání už je ale slabší, na kobercích nezáří většina tyčových modelů, tento ale není nijak skvělý ani na tvrdých podlahách. Vzhledem k třídě prachových emisí C bychom jej nedoporučili ani do domácnosti s alergiky či astmatiky. Co se týče výbavy, podává víceméně průměrný výkon. Méně časté prvky u něj nenajdete, ty běžné ale nepostrádá. Doporučit jej proto můžeme především uživatelům, kteří ocení velký dosah a objem a přimhouří oko nad slabší účinností a horší filtrací vysavače.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Hoover VR31VR10 011

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hoover VR31VR10 011

Hoover VR31VR10 011

3 000 Kč Orientační cena