Menu

Recenze a test Hyundai VC 020

 • Nízká cena
 • Nízká hmotnost
 • Chybí všechny funkce
1 200 Kč Orientační cena
 • 7,5/10
  Hodnocení vysávání tvrdých podlah
 • 5,0/10
  Hodnocení vysávání koberců
 • 2,5/10
  Hodnocení filtrace
 • 8,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 0,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 8,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Ve srovnávacím testu z července 2017 dosahoval bezsáčkový vysavač Hyundai spíše průměrných až podprůměrných výsledků, je ale třeba brát v potaz jeho cenu, která je až několikanásobně nižší než u některých konkurenčních modelů. Pokud se podíváme na jeho prachovou nádobku, pojme pouze 0,5 l, průměr v době vzniku recenze byl 1,43 l. Tehdejšího průměru se drží v případě dosahu a hlučnosti, její akční rádius je 8 m a hlučnost 79 dB. Potěší energetickou třídou A a nízkou spotřebou. Za rok spotřebuje cca 26,3 kWh, což vyjde na zhruba 105 Kč. Průměr v době vzniku recenze byl necelých 122 Kč.

Co se tyče třídy prachových emisí vysavače, tady bohužel nemůžeme příliš chválit, dostal totiž známku G. Ovšem u tyčových modelů je tato třída poměrně běžná a najdeme ji i u dražších vysavačů. Pokud se zaměříme přímo na účinnost vysávání, v případě tvrdých podlah se dostala do třídy C, u koberců do třídy E. Nejde tedy o vynikající výsledky, zejména v případě koberců, ale pro spoustu uživatelů může být i tato účinnost zcela dostačující.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hyundai

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

0,5

Akční rádius (m)

8

Příkon (W)

600

Energetická třída

A

Roční spotřeba (kWh)

26,3

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

105,2

Hlučnost (dB)

79

Třída prachových emisí

G

Třída účinnosti vysávání koberců

E

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

C

Vybavení a funkce

Hodnocení funkcí bude v případě vysavače značky Hyundai velmi stručné, z výbavy, na kterou jsme se v našem srovnávacím zaměřili, totiž nemá vůbec nic. Nedočkáte se v jeho případě tedy signalizace plné nádobky ani regulace sacího výkonu a při vysávání se musíte spokojit pouze s klasickou podlahovou hubicí, štěrbinová hubice, hubice na čalounění ani prodlužovací trubka totiž nejsou součástí výbavy. Co se týče rozměrů vysavače, jak už asi napověděla malá kapacita, patří k nejmenším modelům v našem srovnání. Na výšku měří 115 cm, na šířku 25,5 cm a jeho hloubka je 15 cm. Hmotnost 2,65 kg bude obrovskou výhodou, pokud se v domácnosti do úklidu zapojují i děti, nebo hledáte vysavač například pro staršího člověka, vzhledem k lehkému tělu bude totiž manipulace s vysavačem velice snadná.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ne

Hubice na čalounění

Ne

Prodlužovací trubka

Ne

Výška (cm)

116

Šířka (cm)

25,5

Hloubka (cm)

15

Hmotnost (kg)

2,65

Hodnocení dalších uživatelů

Ačkoliv má model VC 020 ve srovnání s konkurencí trochu slabší hodnocení, uživatelé si jej velmi pochvalují a jsou s jeho prací spokojení. Dokonce prý spolehlivě vysaje i zvířecí chlupy z koberce. V hodnocení se samozřejmě objevila i nějaká negativa. Mnoha uživatelům nevyhovuje umístění přívodní šňůry, která prý při práci překáží. Vysavač také hodnotí jako hlučnější a ocenili by pestřejší výbavu, shodují se ovšem na tom, že za danou cenu podává vysavač vynikající výkon.

Naše hodnocení a závěr

Bezsáčkový vysavač Hyundai VC 020 najde své uplatnění hlavně u uživatelů, kteří hledají řešení do menších prostor za dobrou cenu. Nepatří sice ke špičce na trhu, vzhledem k nízké ceně ale podává velmi dobrý výkon, o čemž vypovídá i řad pozitivních ohlasů od uživatelů. Jde o úsporný, průměrně hlučný model s menší kapacitou. Nemá žádnou funkci ani součást příslušenství, na které jsme se zaměřili, ale záleží na vašich preferencích, pro některé uživatele nemusí být tyto položky vůbec podstatné. Naopak výhodou může být nízká hmotnost a menší rozměry přístroje, bude se s ním dobře pracovat i dětem starším lidem. Pokud vám takovýto model vyhovuje, můžeme vám jeho koupi doporučit. Jestli ovšem pátráte po něčem trochu jiném, neklesejte na mysli, v našem srovnávacím testu najdete množství různorodých produktů a jistě si vyberete ten pravý pro vás. Zajímavou variantou by mohl být třeba vysavač Hoover DV 15011.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Hyundai VC 020

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hyundai VC 020

Hyundai VC 020

1 200 Kč Orientační cena