Menu

Karcher VC 5 Premium – Recenze, testy a srovnání

Vítěz srovnání v kategorii Síťové tyčové vysavače

Klady

  • Skladný
  • Vhodný i pro alergiky
  • Dlouhý přívodní kabel

Zápory

  • Malá nádobka na nečistoty
  • Vysoká cena
4 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Karcher VC 5 Premium se řadí mezi bezsáčkové modely, nemusíte si proto dělat starosti s jejich dokupováním. Co se týče základních parametrů, tyčový vysavač si až na pár výjimek vede velmi dobře. Jedná se o klasický model napájený ze sítě. Má ovšem velmi dlouhý přívodní kabel a jeho akční rádius dosahuje 10 metrů. V tomto ohledu tak v době jeho zařazení do našeho srovnání (březen 2021) vyhrává první příčku.

Za zmínku stojí také nízká spotřeba energické energie, za roční provoz vysavače utratíte pouze zhruba 116 korun. Hlučnost 77 dB sice není zcela nejnižší, ale stále se jedná o poměrně slušnou hodnotu.

Dobře jsou na tom i třídy účinnosti. Vysavač si skvěle poradí především s vysáváním tvrdých podlah. U koberců už je to sice trochu horší, ale stále se s třídou C řadí rozhodně k těm lepším na trhu. Mezi negativa můžeme naopak zařadit opravdu malý objem nádobky na nečistoty. Pravděpodobně ji budete muset vysypávat nejméně po každém úklidu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Karcher

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem zásobníku na prach (ml)

200

Akční rádius (m)

10

Příkon (W)

500

Energetická třída

A+

Roční spotřeba (kWh)

20

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

116

Hlučnost dle výrobce (dB)

77

Třída prachových emisí

A

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Vybavení a funkce

Vysavač Karcher se na první pohled zdá malý, v případě potřeby ho ale můžete několikanásobně zvětšit vysunutím teleskopické tyče. I když se tedy nejedná přímo o ruční vysavač, do jisté míry ho obdobným způsobem můžete používat. Jeho skladnost se hodí i při ukládání, ve skříni nebo technické místnosti nezabere moc místa.

Vedle samotného vysavače k němu dostanete i bohaté vybavení. Součástí balení je kromě podlahové hubice například spárová hubice, štětec na nábytek a hubice na čalounění. Díky tomu má přístroj bohaté využití a stane se skvělým pomocníkem při každém úklidu. Výhodou je také možnost regulace sání, konkrétně si lze vybrat jeden ze čtyř stupňů výkonu.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění nádržky

Ne

Regulace sání

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Hubice na čalounění/matrace

Ano

Teleskopická tyč

Ano

Výška (mm)

621

Šířka (mm)

261

Hloubka (mm)

182

Hmotnost dle výrobce (kg)

3,2

Naše hodnocení a závěr

Tyčový vysavač Karcher VC 5 Premium má velmi dobré základní parametry. K přístroji dostanete také bohaté příslušenství, což z něj dělá univerzálního pomocníka pro úklid. Díky dlouhému přívodnímu kabelu s ním pohodlně vysajete i větší místnosti bez nutnosti přepojování do jiné zásuvky. Při úklidu si ovšem musíte dávat pozor na naplnění odpadní nádobky. Ta je totiž opravdu malá, a pokud vysáváte velké plochy, nejspíš ji budete muset vysypávat i během úklidu.

Nejlépe si vede na tvrdých podlahách, třída účinnosti vysávání koberců ovšem také není nejhorší. Kromě toho spadá do třídy prachových emisí s označením A, takže ho můžeme s klidným svědomím doporučit i alergikům.

Celkově hodnotíme tento vysavač velmi kladně. Pro někoho by jeho pořizovací cena mohla být už moc vysoká. V našem výběru najdete i levnější modely. Mezi ně se řadí například ETA Apart 143490038.

4 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Karcher VC 5 Premium
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci roli technického experta a hlavního testera. Ve velké míře se věnuje právě testování akumulátorových tyčových vysavačů, jeho recenze proto vychází nejen z dobrého nastudování problematiky, ale také reálných poznatků z testování. V článku vám vysvětlí, jak funguje filtrace tyčových vysavačů a co očekávat od jednotlivých cenových hladin. Na jeho články narazíte také u elektroniky či v magazínu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Má tento vysavač rotační kartáč s el. pohonem? Děkuji za zprávu

j.chadraba@email.cz

Dobrý den, ne, tento vysavač má pouze turbo hubici určenou na čalounění, ve které je kartáč poháněný vzduchem.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den. Zvládne tento vysavač vysát koberec s vysokým vlasem?

Irena Chyšková

Dobrý den,

na koberce s vysokým vlasem jsou všeobecně vhodnější modely s rotačním kartáčem.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Karcher VC 5 Premium

Karcher VC 5 Premium

4 400 Kč Orientační cena